Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • PIon

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Merci,o sa ma interesez de asta,oricum eu cand am pus antigel,am pus peste maxim cu mult....poate si din cauza asta facuse,nu mi a mai facut
  • M2776

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2024

  • Mesaj Privat
rtrazvan a scris:Salut... Pentru a doua oara, in decurs de 2-3 luni m-am trezit cu vasul lichidului de racire gol, datorita furtunelor sparte. Recent mi s-a spart unul din furtunele care intra in habitaclu. Vreau sa le schimb pe amandoua (tur/retur) pentru ca sunt imbatranite. Ideea e ca nu reusesc se le desfac. Sunt prinse cu un inel din plastic, un fel de clema, pe care nu reusesc sa o desfac. Stie cineva care e procedura de desfacere?



As lua in calcul si varianta inlocuirii acestor furtune cu unele din silicon. Din cate am inteles se merita pentru ca au durata de viata mai lunga. Ce parere aveti?
Ma gandesc sa schimb si capacul vasului, poate nu mai elibereaza presiunea cum trebuie.
Sincer m-am saturat sa ridic capota si sa vad vasul ala gol. Ar fi bun si un senzor in vas, macar sa stii cand se intampla "bucuria".

  • M2776

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2024

  • Mesaj Privat
salut, imi poti spune te rog ce dimensiuni ai la coturi..ma refer la lungime..sunt de 100-150-200...si la teava de aluminiu tot asa lungimea...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR