Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • RaduRek

  • Mesaje scrise: 437
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutam...(am fost putin plecat din Buc. si nu am reusit sa mai sustin aici forumul despre jucaria multimedia)
Deci sa incep cu un rasp pt mihai dragoi: rezolvat si problema cu difuzorul - implementat un micro difuzor gen tweter iar acum sunetul este discret si placut.
Pt. eventualii interesati sa achizitioneze asa ceva le recomand sa gaseasca sursa/magazin prin europa-CE(scutesc eventuale taxe si tva-uri care se percep in functie de dispozitia vamesilor care in cazul meu a fost 50 ron).
Jucaria se numeste GA 8972 sau S 60 la baza.
Mai jos atasez niste poze printre care si dovada tunerului dvbt in functiune Smile.


Skip ads

  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Am mai gasit o jucarie, e un model mai nou cred, cu specificatii ceva mai bune la performanta: http://www.smartauto24.com/...avigation-system. Doar ca unul din cele doua butoane aferente sistemului FlexRide, are suprafata perforata de parca ar fi un difuzor acolo.

Multumim Radu pentru ponturi si imagini Smile
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
interesanta jucaria dar daca te apuci si pui toate optiunile (daca tot te apuci de o treaba o faci pana la capat) ajunge la 1000$ .....
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Aici un site cu toate modelele astea de aparate cred, ordonate dupa pret. Au shipping catre romania completat sub pretul produsului.
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu va recomand cu incredere www.navigatii-dedicate.ro .
Il cunosc personal pe cel care se ocupa cu asa ceva, este un tip super de treaba. Preturile aparatelor sunt cam la fel cu cele din linkul de mai sus. Avantajul este ca nu va mai bateti capul cu plata anticipata, ridicare din vama, etc.
Respectivul asigura si service, garantie si montaj (contra cost) in mai multe orase din tara.
Daca produsul nu este afisat pe site-ul sau, va poate aduce modelul respectiv.
PS: nu considerati ca fac reclama site-ului, eu de la el am cumparat asa ceva si am fost multumit.
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Multumim, forbidden27, am pus deja link-ul intr-unul din posturile anterioare. Asa este, are unul din cele mai bune preturi de pe net pentru navigatia asta. Sa ii facem o intrebare totusi daca mai poate negocia ceva pentru mai multe unitati Smile
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
asa ma gandeam si eu.....diferenta de 2-3-4 mil se transpune in 0 bataie de cap + garantie

forbiden27 daca ti-ai pus jucarica pune si niste poze Very Happy
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
hei forbiden27 , mai traiesti ? Very Happy niste poze sau un filmulet se poate ?
Skip ads

  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
sa reinvii threadul.....si-a mai luat cineva jucarii de astea? a gasit cineva ceva mai de firma ca sa zic asa ... eu am vrut sa iau de la beloud si mi-au zis ca nu imi recomanda sa iau chinezarii ca au vandut destule si toti s-au intors cu ele Sad
  • feste

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Franta
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Salutare

Tocmai ce am instalat si eu un sistem de navigatie aftermarket pe a mea ASTRA. A fost o aventura, prima unitate primita fiind defecta si a trebuit sa o trimit inapoi, in final a durat 2 luni de cand am dat comanda pana cand am reusit sa o instalez si sa fie functionala.
Unitatea a fost cumparata de aici http://www.vigoshop.com/ope...ation-p-485.html, transport gratuit, livrare cu DHL in 3-4 zile.
Am atasat si ceva poze:







  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
misto e cumva witson ? poate faci si un filmulet asa 5-10 min cu optiunile si cum merge daca ai timp.......eu o sa mai astept un pic pana scot baieti de aici
http://www.witson.com/en/pr...ame=OPEL%20Series
versiunea S100 cu procesoare de 1GHz si 512 ram Very Happy

Pe Cruze deja exista deci tre sa apara si pt J

Nu inteleg dece dureaza atat sa intre androidul pe piata......
  • feste

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Franta
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2013

  • Mesaj Privat
^^^^
Singura diferenta intre Witson si ce am luat luat e mufa mini usb langa ecran. In rest, numele difera dar sunt absolut identice.
Dupa ~75km facuti cu masina dupa ce l-am instalat am incercat:
- partea de bluetooth pt hands free (microfonul este plasat sub grila de plastic dp mijlocul bordului), merge perfect, functioneaza toate comenzile dp volan
- navigatie: am inlocuit Igo 8 furnizat cu aparatul cu IGO Primo 2.2, merge perfect
- muzica dp SD, la fel merge ok
- radio, singurul inconvenient pe care il vad e faptul ca masina are butoane doar pt 6 posturi favorite, pe display sunt afisate 8 Smile
- cand dau cu spatele trece automat in cam mode, dar cum nu am camera instalata pot vedea doar un ecran negru
Urmeaza sa aranjez conexiunea USB, vreau sa cumpar priza care vine montata pe masina cand ai portul usb din fabrica si sa modific cablul usb.
Parti "negative":
- mare bataie de cap la instalare, nu e spatiu in bord pt "surplusul" de cabluri, trebuie sa modifici traseul cablului original sau sa decupezi din plasticele din interior;
- difuzorul din cutie pt alarma usa deschisa / semnalizare / senzori parcare e o mare porcarie;
- carcasa de tabla a cutiei ce inlocuieste cd-playerul original are una din gaurile de ghidare prost asezata >> fie tai putin din pinul de plastic din bord care o ghideaza fie tai din tabla.
Sper sa fie de folos
Skip ads

  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
multam de input Smile
ai incercat sa vezi daca iti merge si internetul?

ce sunt eu curios pt cei care au si internet este daca poti vedea posturile tv online......daca merge asa e un plus ca nu mai tre sa cumperi decodor dvbt
  • feste

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Franta
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2013

  • Mesaj Privat
treaba cu netu in masina e deja exagerare...
posturile tv online nu cred ca merg, trebuie verificat daca exista sopcast pt windows ce 6.0 inainte de ati pune intrebarea daca conexiunea la internet e suficient de buna pt tv
  • spineia

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2012

  • Mesaj Privat
feste a scris:^^^^
Singura diferenta intre Witson si ce am luat luat e mufa mini usb langa ecran. In rest, numele difera dar sunt absolut identice.
Dupa ~75km facuti cu masina dupa ce l-am instalat am incercat:
- partea de bluetooth pt hands free (microfonul este plasat sub grila de plastic dp mijlocul bordului), merge perfect, functioneaza toate comenzile dp volan
- navigatie: am inlocuit Igo 8 furnizat cu aparatul cu IGO Primo 2.2, merge perfect
- muzica dp SD, la fel merge ok
- radio, singurul inconvenient pe care il vad e faptul ca masina are butoane doar pt 6 posturi favorite, pe display sunt afisate 8 Smile
- cand dau cu spatele trece automat in cam mode, dar cum nu am camera instalata pot vedea doar un ecran negru
Urmeaza sa aranjez conexiunea USB, vreau sa cumpar priza care vine montata pe masina cand ai portul usb din fabrica si sa modific cablul usb.
Parti "negative":
- mare bataie de cap la instalare, nu e spatiu in bord pt "surplusul" de cabluri, trebuie sa modifici traseul cablului original sau sa decupezi din plasticele din interior;
- difuzorul din cutie pt alarma usa deschisa / semnalizare / senzori parcare e o mare porcarie;
- carcasa de tabla a cutiei ce inlocuieste cd-playerul original are una din gaurile de ghidare prost asezata >> fie tai putin din pinul de plastic din bord care o ghideaza fie tai din tabla.
Sper sa fie de folos


Salut!

Din ce an este j-ul tau? Am inteles ca nu s-ar potrivi pe seriile din 2010 pt ca au CAN-ul diferit.

L-ai comandat in Romania?

Cum ai rezolvat cu difuzorul pt notificari?

Multumesc.
  • feste

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Franta
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Astra mea e din aprilie 2011. Unitatea a fost comandata direct din China, linkul este in postul cu pozele.
De CAN decoder nu stiu ce sa zic, da un mail celor de la VIGO si intreaba-i daca il pot programa pt Astra din 2011. Avand in vedere ca mie mi-au schimbat prima unitate comandata nu cred ca iti vor spune prostii doar ca sa comanzi.
Cu difuzorul de notificari nu am rezolvat-o, pe moment l-am lasat asa, caut sa cumpar un tweeter dar probabil il voi lua peste o luna din RO, ca aici unde sunt eu e 30-50EUR un parlit de tweeter.
  • RaduRek

  • Mesaje scrise: 437
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
feste a scris:
- muzica dp SD, la fel merge ok - mai putin videoclipuri (cred ca n-are viteza de transfer suficienta si asta e valabil si pt. intrarea usb)
- cand dau cu spatele trece automat in cam mode, dar cum nu am camera instalata pot vedea doar un ecran negru - se poate anula fenomenul(vezi pe la setari)
Urmeaza sa aranjez conexiunea USB, vreau sa cumpar priza care vine montata pe masina cand ai portul usb din fabrica si sa modific cablul usb. - mai bine incearca sa fixezi capatul mama a unui cablu prelungitor usb tip A in locasul acela pt. ca chiar si cu conectorul original e cam problema sa il conectezi si e pozitionat si invers


Si eventual i-ati mini tunerul dvbt, care din nefericire nu este HD, dar prin Franta cred ca ai ce vedea pe dtv-terestru si prinde bine o stire acolo in momentele de supra trafic sau in momentele de asteptari in masina.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
de ce ti se pare inutil netul in masina? avand in vedere ca nu implica alte costuri (la RDS stickul de net si netul, e gratis si merge si destul de bine chiar si pt streaming)

daca nu costa nimic dece sa nu il ai ? si daca merge si TV-ul pe el dece sa mai dai bani pe un decodor ? + ca pe net sunt mult mai multe posturi

eu vad numai avantaje Smile
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
ca tot vad ca vorbiti despre aceste gadgeturi pentru cei care au CD500 sau DVD800 si nunt interesati de un update la masina, am gasit o jucarie destul de interesanta
http://www.alibaba.com/show...roid-box-car.html




LE
din cate am citit eu merge pentru orice masina care are un display de cel putin 7" asta ca sa si vezi destul de bine la el Wink
  • feste

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Franta
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2013

  • Mesaj Privat
burtal a scris:de ce ti se pare inutil netul in masina? avand in vedere ca nu implica alte costuri (la RDS stickul de net si netul, e gratis si merge si destul de bine chiar si pt streaming)

daca nu costa nimic dece sa nu il ai ? si daca merge si TV-ul pe el dece sa mai dai bani pe un decodor ? + ca pe net sunt mult mai multe posturi

eu vad numai avantaje Smile


eu unul stau in masina max 45 de minute dimineata si inca 45 de minute seara. vreau sa cred ca pot rezista fara net si tv macar atat Very Happy
iar la drumuri mai lungi (excursii cu masina) oricum nu vreau sa aud de net
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR