Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • doru vlas

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2011

  • Mesaj Privat
salut,am un astra f 96,am ramas fara benzina,am dat la automat si cred ca am ars pompa.ok,dupa toate astea am schimbat pompa si stupoare,cea noua este ok,dar nu mai vine curent la pompa.care draq o fi cauza,vreu releu sau o siguranta?stie cineva care e problema,sau unde e situat releul pompei de benzina sau siguranta?
  • florin baltatescu

  • Mesaje scrise: 420
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Releul pompei de benzina este pe stalpul din dreapta (pasager) sub PLASTICELE DE LA STALP. Trebuie date jos polita si plasticul de pe stalp.
Ce cod de motor ai?
PS: da ,,cautare" face minuni!
  • ieseanul

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Mai multe detalii despre defect, cat si despre autovehiculul in cauza ne permit mult mai usor sa ne ajutam intre noi (la modul general nu neaparat la defectul acesta), astfel nu o sa avem zeci de postari in care cineva intreaba "ce cod motor ai", apoi se raspunde .... , iar se intreaba "din ce an e masina" etc. In concluzie daca se dau cat mai multe date de la bun inceput despre defect/cauza/efect... cat si detalii despre autovehicul in cauza, atunci se simplifica forumul, facandu-l mult mai facil, iar raspunsul vine mult mai repede decat de obicei.
Confirm ca functia cautare, imreuna cu rabdare la citit si capacitate de sinteza face mai mereu minuni Razz , e drept ca toti vrem raspunsuri rapide fara sa ne intereseze aceasta functie, dar trebuie sa constientizam ca forumul pe care scriem/citim este al nostru. (sorry de off-topic si eu sunt membru bebe).
Cele de mai sus vin scrise ca si constatari, nu ca observatii catre un coleg coforumist sa zic asa.
Nu cred sa ai vreun releu ars, dar este posibil. Cel mai plauzibil mi se pare sa ai siguranta arsa si nu m-ar mira ca si vechea pompa sa fie functionala. Ai verificat-o daca e arsa? Apropo nu inteleg cuvantul tau "draq" si cum saracu Pruteanu ("Doar o vorba sa-ti mai spun") e plecat, nici nu am pe cine sa intreb. Sa revenim, tu nu ai vazut becul galben in bord aprins, ca nu mai ai benzina, desi acesta se aprinde cu mult timp inainte sa ramai in pana. Legat de sigurante, pana primesti un raspuns clar, umbla prin cutiile de sigurante pe care le stii si verifica-le pe toate cu un multimetru sau vizual daca sunt cu izolatie transparenta.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR