Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Andrei WPX

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut.Am montat de ceva vreme un kit xenon pe proiectoare cu balasturi slim si anulatoare de erori (eu nu am BC).De cand am montat kitul un proiector imi face figuri mai exact nu se aprinde din prima mereu si cand face asa nu se mai aprinde o plafoniera.Dupa ce isi revine proiectorul merge si plafoniera.Am schimbat balastul cu altul nou acelasi tip si tot la fel face.Se poate sa fie de la anulatorul ala de erori ?Multumesc
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Eu iti doresc sa nu scapi de problema pana nu dai jos XENON-UL DE PE PROIECTOARE!
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@aco sunt de acord cu tine dar nu vreau raul nimanui
@andrei s-ar putea ca marca sa fie de vina pt problema ta. eu am avut o problema similara cu xenonul pe faza scurta (cu lupe) la masina veche. am pus 3 balasturi diferite (toate chinezisme) si se intampla la fel. ba mai mult, mi se oprea si abs-ul cateodata. ca solutie am pus un sistem HID mai bunicel. Daca tot suspectezi ca ar fi "anulatoarele de erori" da-le jos ca oricum nu fac nimic la tine, dar cel mai bine... da xenonul jos de pe proiectoare.
  • Andrei WPX

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@aco - Cautam o rezolvare nu un comentariu inutil.Inainte sa ma blestemi afla ca am si farurile si proiectoarele reglate in service special pentru asa ceva.

@pika - o sa`mi iau zilele astea un sistem mai bun HID sa vedem ce iese.

Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR