Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Rostul acestor leduri la picioare ii acelasi cu cel al jantelor...nu prea iti trebuie pe 17 dar vrei.
Skip ads

  • viorelxxx

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
si eu mi-am pus , nu pot spune ca as fi anut nevoie dar nici nu pot spune ca nu sunt ok ,deci sunt multumit de cum arata dar nu este o necesitate , totul depinde de gustul fiecaruia,unii vor spune ca sunt "briz-brizuri" altii ca este o lumina ambientala placuta ...

eu am montat un buton on-off sa poate fi obtionala aprinderea si sa nu depind de punerea contactului sau inchiderea si deschiderea usilor.
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
viorelxxx a scris:si eu mi-am pus , nu pot spune ca as fi anut nevoie dar nici nu pot spune ca nu sunt ok ,deci sunt multumit de cum arata dar nu este o necesitate , totul depinde de gustul fiecaruia,unii vor spune ca sunt "briz-brizuri" altii ca este o lumina ambientala placuta ...

eu am montat un buton on-off sa poate fi obtionala aprinderea si sa nu depind de punerea contactului sau inchiderea si deschiderea usilor.


Exact...la mine ii in butonul de TM.
  • viorelxxx

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cam asa arata :
Skip ads

  • eBaghera

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 16.16V ZXE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Masina mea de servici este o Toyota RAV 4 model 2008 iar la picioare stg si dr are lumini la piciore non-stop fara a avea posibilitatea sa le stingi decat daca stingi si pozitiile.
Ca explicatie: Daca noaptea in timp ce conduci iti cade la picioare de exemplu un mar cand vrei sa musti din el si se rostogoleste pe la pedale ce faci il cauti pe pipaite aplecandu-te dupa el mereu sau il ridici direct din locul in care este ?
  • viorelonly

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Eu am luat un set de 10 leduri albastre, in carcasa patrata, cam de 1 cm^2 si cam de de 3 mm grosime, legate la o priza de 12 auto.
O adunatura de mate tip speghetti pana la urma.

dupa descurcarea si redescurcarea lor, le-am montat frumos si se vad cam ca la viorelxxx, doar ca am pus si in spatiul de depozitare de sub modulul de climatizare (vectra c).

cand fac poze, pun poze daca e cineva interesat arata f sexy Embarassed
  • viorelonly

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
eBaghera a scris:Masina mea de servici este o Toyota RAV 4 model 2008 iar la picioare stg si dr are lumini la piciore non-stop fara a avea posibilitatea sa le stingi decat daca stingi si pozitiile.
Ca explicatie: Daca noaptea in timp ce conduci iti cade la picioare de exemplu un mar cand vrei sa musti din el si se rostogoleste pe la pedale ce faci il cauti pe pipaite aplecandu-te dupa el mereu sau il ridici direct din locul in care este ?


Mda... mai avea si citroen parca la nu stiu ce van de familie o niventie din asta in care iti aprindea lumina la picioare cand vedea cu un oarecare senzor(cel mai probabil un PIR ) ca ai cauta ceva pe sub scaun...

Ma intreb insa la sus mentionatul citronel, daca dai din picioare,c e se intampla? tot aprinzi luminitele? Very Happy
  • viorelxxx

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
viorelonly a scris:Eu am luat un set de 10 leduri albastre, in carcasa patrata, cam de 1 cm^2 si cam de de 3 mm grosime, legate la o priza de 12 auto.
O adunatura de mate tip speghetti pana la urma.

dupa descurcarea si redescurcarea lor, le-am montat frumos si se vad cam ca la viorelxxx, doar ca am pus si in spatiul de depozitare de sub modulul de climatizare (vectra c).

cand fac poze, pun poze daca e cineva interesat arata f sexy Embarassed

cum ,asa ? Razz
Skip ads

  • viorelonly

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
da da daaa !

cam asa ceva !

si da tare frumos ce ai facut tu acolo inuntru !
off: mama cat mi-a placut mie vectra B...dupa mine oglinzi(si multe alte) mai frumoase nu exista !
  • viorelxxx

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
viorelonly a scris:da da daaa !

cam asa ceva !

si da tare frumos ce ai facut tu acolo inuntru !
off: mama cat mi-a placut mie vectra B...dupa mine oglinzi(si multe alte) mai frumoase nu exista !


mai am casul de modificat dar problema este ca nu-l pot da jos de pe masina ca nu am codul si e cam nasol sa lucrez direct in masina , in schimb ca sa modifici toate luminile din interiorul masinii i-ti trebuie un dram de nebunie nu mai vorbim sa mai pui si ceva in plus ( pe la manerele usilor din interior , la grilele de aer , pe la picioare fata , spate etc)

pe aceeasi pagina am o poza cu masina acu ceva timp in urma fara a modifica pe la ceasuri si pe la consola , diferenta de aspect este destul de mare !
  • viorelonly

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pe la manetele usilor te-ai luat dupa astra asta noua i.
La aia am vazut eu prima oara ce frumos da lumin ambientala pe usi Razz
  • cr0m

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2008 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salutare,rog pe cineva care a montat leduri(becuri) sub bord pentru iluminatul podului pedalier sa imi explice si mie cum trebuie sa procedez
ce leduri trebuiesc folosite?
unde trebuiesc legate?(la butonul care este pentru plafoniera)
Skip ads

  • testo

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
In momentul asta asta fac eu acum.
Cumperi banda cu leduri care merg la 12V. Iti tai minim 3 leduri care le lipesti sub bord si in spatele scaunilor(in cazul in care vrei si la pasageri din spate) iti trasezi firele sa nu se vada.
Sa le alimentezi ai mai multe optiuni:-direct de la plafoniera(se aprind doar cand deschizi usa)
-din blocul de lumini(se aprind cand aprinzi faruurile/pozitiile)
-sau cu un montaj electric sa se aprinda la o intensitate slaba cand aprinzi farurile si cand teschizi usa sa se aprinda la intensitate maxima. Asa vreau eu sa fac dar momentan tre sa ma gandesc la schema el.
O sa-ti pun si ceva poze daca vrei dar maine ca acum e intuneric si nu se v-or vedea bine.
  • cr0m

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2008 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2012

  • Mesaj Privat
astept maine pozele Smile
eu teoretic as vrea sa le leg pe poziti
influenteza cu ceva la condus pe timp de noapte ?
  • testo

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
posibil sa te deranjeze noaptea fiind prea intense
  • CV50NIK

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Tigra 1996 X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Eu am neoane la picioare si covorase facute din tabla de aluminiu ca sa reflecte frumos, noaptea la drum intins incep sa fie chiar deranjante dupa cativa zeci de km, va sfatuiesc sa montati un intrerupator. Pentru senzatie se pot monta si ca la deschiderea usii sa se aprinda. Oricum fara presuri din aluminiu sau macar imitatie dinaia nu se vede prea frumos.
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Daca dadeai un search era mai usor.. https://www.clubopel.com/vie...35&highlight=
  • testo

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Exact ce a facut @kallyo trebuie sa faci si u. Urmareste pasi lui.
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR