Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • danutz_geo

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut tuturor.ieri cand am venit de la tara pe autostrada pe la km 30 se aglomereaza in fata aveam un opel caravan sora eu in spate mergeam cu 130 amandoi cand am vazut ca se aglomereaza am redus la 110 cand la un moment dat ea pune tare frana pun si eu distanta intre mine si ea 10-15 metri cand am pus nu am simtit nici o incetinire si iau picioru si pun iar frana distanta 5 metri si nimic trag brusc de volan trec milimetric pe langa ea iau picioru de pe frana intru pe prima banda si pun iar frana si iar nimic noroc cu banda de urgenta intru pe ea ca sa il evit pe cel din fata de pe banda1 si intrun final la a patra pedala incepe sa se opreasca masina. azi am dat rotile fata jos si am vazut ca am placutele doar jumatate mancate deci eu cred ca ar trebui sa tine foarte bine. pe la 60-70 la ora tine bine daca nu o calc tare daca ii dau tare face figura sa intre mai tarziu dar cand mia facut figura asta pe autostrada eream albastru la fata, va rog daca are cineva o parere un sfat unde ar trebui sa ma duc sa o tastez. sper ca nu am postat unde nu trebuie, va multumesc pt orice sfat parere si inca o data salut tuturor colegilor
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Lichid de frana vechi si degradat cu bule de apa in ele. Ramai fara frana doar la cald. Ar mai putea fi si aer pe instalatie, dar excludem daca tine la rece.

Parca nui chiar discutie generala. Rolling Eyes
  • danutz_geo

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ms pt raspuns lichidul de frana nu l-am schimbat de cand am adus masina din germania de 4 ani la fiecare schimbare de placute le aerisesc deci ar trebui sa schimb lichidul de frana tot. multumesc de raspuns si rog un moderator sa mute unde trebuie subiectu daca nu am postat bine scuze.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR