Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
cum scot casetofonu .. casetofon cu caseta ... merge sa bag cleme pe langa el apoi sa trag ?
si comenzile de pe volan se mai pastreaza dak pun alt casetofon ?
Skip ads

  • cont-sters-60068

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Nu se mai pastreaza comenzile pe volan daca pui alt casetofon
  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
pacat pt comenzi ...
  • DING

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Depinde de ce mp3 vrei sa achizitionezi , pentru ca exista adaptoare dedicate fiecarei marca de mp3 si auto pentru comenzile de la volan (dar sunt scumpe)
Skip ads

  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
pai am un sony xplod CDX-GT310
la asta merge? ai idee?
  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
DING a scris:Depinde de ce mp3 vrei sa achizitionezi , pentru ca exista adaptoare dedicate fiecarei marca de mp3 si auto pentru comenzile de la volan (dar sunt scumpe)

sony xplod cdx-gt310 ar merge ai idee?
  • DING

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2011

  • Mesaj Privat



125 de lei si gasesti aici (sa nu se considere reclama)>>>>>>>>Aici

Cred ca se potriveste,dar cei 125 de lei nu merita investiti doar pentru a avea comenzi pe volan.Din cate stiu eu s-a mai discutat aici pe forum ceva legat de modificarea comenzilor existente pe masina pentru mp3(sony in cazul tau)>>>>>>>>>>Aici gasesti topicul
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
geo19 a scris:cum scot casetofonu .. casetofon cu caseta ... merge sa bag cleme pe langa el apoi sa trag ?
si comenzile de pe volan se mai pastreaza dak pun alt casetofon ?


Ca sa scoti casetofonul la Vectra B,trebuie mai intai sa ,,desfaci,, cele 4 suruburi de pe fata casetofonului(pe lateralele exterioare),suruburi cu cap de imbus.Dupa aceea introduci ,,simultan,, in toate cele 4 gauri niste axe de marimea mai mica putin decat diametrul gaurilor,pana cand o sa observi ca fata casetofonului iese spre tine.Apuci cu mana de fata casetofonului si ,,tragi,, usor spre tine pana la eliberare.Sper sa te descurci.Numai bine.
Skip ads

  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
ksper a scris:
geo19 a scris:cum scot casetofonu .. casetofon cu caseta ... merge sa bag cleme pe langa el apoi sa trag ?
si comenzile de pe volan se mai pastreaza dak pun alt casetofon ?


Ca sa scoti casetofonul la Vectra B,trebuie mai intai sa ,,desfaci,, cele 4 suruburi de pe fata casetofonului(pe lateralele exterioare),suruburi cu cap de imbus.Dupa aceea introduci ,,simultan,, in toate cele 4 gauri niste axe de marimea mai mica putin decat diametrul gaurilor,pana cand o sa observi ca fata casetofonului iese spre tine.Apuci cu mana de fata casetofonului si ,,tragi,, usor spre tine pana la eliberare.Sper sa te descurci.Numai bine.


axele acelea sunt speciale sau merg si tije obisnuite .. ma ref la capu tijei are vro forma anume ?
eu am introdus niste tije si am apasat simultan pe cele 4 si nu sa intamplat nimik Sad... ce e de facut ?
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
cauti o bucata de sarma mai lunga sau 2 electrozi de sudura cam la grosimea gaurilor din fata casetofonului pe care ii cureti de acea pasta si modelezi sarma in furma de U apoi bagi ambele sarme modelate in gaurile laterale ale aparatului apasand sarmele pana simti ca opun rezistenta si inca putin pana trec de un prag anume si se blocheaza, apoi impingi in lateral de ambele U-uri iar in timp ce impingi in lateral (spre exterior) tragi si spre tine. O sa iasa sigur. Capul sarmelor nu are nici o forma speciala doar ca ai grija ca in momentul in care le tai cu un patent, latura formata la taiere (ca o surubelnita dreapta) sa fie pe aceiasi linie cu sarmele paralele ce formeaza acel U, astfel sarma nu intampina rezistenta la introducerea in aparat.
  • chybryt

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Daca nu merge cum a spus colegul Radovan_eu le mai prelucrezi putin cu pila la capat asa cum sunt cele din poza atasata de mine. Bafta

  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Radovan_eu a scris:cauti o bucata de sarma mai lunga sau 2 electrozi de sudura cam la grosimea gaurilor din fata casetofonului pe care ii cureti de acea pasta si modelezi sarma in furma de U apoi bagi ambele sarme modelate in gaurile laterale ale aparatului apasand sarmele pana simti ca opun rezistenta si inca putin pana trec de un prag anume si se blocheaza, apoi impingi in lateral de ambele U-uri iar in timp ce impingi in lateral (spre exterior) tragi si spre tine. O sa iasa sigur. Capul sarmelor nu are nici o forma speciala doar ca ai grija ca in momentul in care le tai cu un patent, latura formata la taiere (ca o surubelnita dreapta) sa fie pe aceiasi linie cu sarmele paralele ce formeaza acel U, astfel sarma nu intampina rezistenta la introducerea in aparat.

am reusit pana la urma am bagat electrozi da nu a iesit si am luat o surubelnita si am fortat putin pe margine fara sa stric cv si a iesit Smile . .
da casetofonu cel nou se reseteaza de fiecare data cand scot cheia si nu merge fara cheie ... si celalalt mergea:) ce pot sa-i fac sa mearga si sa nu se mai reseteze
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
exista discutii asemenatoare la ICE, aici doar facem posturi.

Tot ce tine de subiectul acesta se discuta la ICE in topicele deja existente . Verificati inainte de a posta si nu deschideti discutii noi despre subiecte vechi si arhidezbatute.!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR