Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Radu Cosmin

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Saut prieteni! Am un opel vectra b din 1996 si mi-a ramas portbagajul inchis,n-am putut sa il deschid doar prin masina cu destul de multe eforturi. Se blocase centralizata pe portbagaj.Am dat-o jos si am testat-o fara sarcina.Merge de doua ori dupa care se blocheaza iarasi.As avea nevoie de o sugestie .Daca stie cineva daca se potriveste de la opel vectra cu haion la vectra cu portbagaj.Nu pot sa il desfac cred ca este lipit la cald, dupa ce se blocheaza ,prin gura de vizitare a centralizatei de la portbagaj misc un pic rotita si isi da drumul de citeva ori.Mai am si alta problema .la usa din spate dreata nu se inchide dar daca o inchid manual cind deschid masina se deschide si ea.Mentionez ca inchiderea merge numai din cheie.Astept ajutorul vostru.Multumesc
  • cipy_roscovanu2000

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 1998 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
am avut aceeasi pb si eu si am rezolvat-o. am desfacut butucul si l-am curatat se gripase de la praf mizerie. l-am curatat am bagat ulei pe el si acum nu mai am probleme
  • batu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2007

  • Mesaj Privat
eu am avut aceeasi problema pe un vectra B din 97. Cnd vroia el, portbagajul nu se descuia sau nu se incuia.
Era de vina un fir intrerupt in zona unde se face legatura intre caroserie si haionul portbagajului.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR