Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut, am vazut o masina de politie(militie) care era parcata in zona cu marcaj :


O fi legal?
Skip ads

  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
pe E85 ai ocazia sa vezi militia oprita in sensul giratoriu de la urziceni,cu fata spre bucuresti,ca sa vada daca vii mai tare de 50 cat e limita acolo.singurul lucru care te priveste e sa nu te prinda pe tine ca opresti acolo,atata tot.pt ei orice se poate,asa ca nu imi bat capul cu procese,etc ca sa ii sanctionez pe ei.
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Nu e parcata,sta de veghe.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Politia in "misiune" are voie sa "incalce" legea.
Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
cangri a scris:Politia in "misiune" are voie sa "incalce" legea.


Care misiune, ca masina-i goala.
  • sandu_18smd

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Si in sensul giratoriu din Mangalia la fel sta. Este o stationare strategica. Se poate urmari greselile conducatorilor auto,dar nu si a smecherilor.
  • danywhy

  • Mesaje scrise: 494
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2009

  • Mesaj Privat
este perfect legal.

este ilegal sa nu stai acolo Laughing
  • al3x_vl

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2011

  • Mesaj Privat
asta cel putin nu incurca circulatia. la intrare in Rm Valea, pe la Troianu era unu cu masina oprita (macar avea avarii) la 100 metrii de semafor pe banda a doua. pt cine nu stie zona cand iesi din Rm Valcea pana in semaforul respectiv este in coborare si in plus mai e si curba asa ca nu il vezi decat cand e prea tarziu. numai la noi "mintea prostului e odihnita si face ce-l taie capu' "
Skip ads

  • Pisboy

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Poza e din Bacau. De regula nu stau stationati acolo si pe margine langa bordura. Totusi nu incurca acolo.
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Pisboy a scris:Poza e din Bacau. De regula nu stau stationati acolo si pe margine langa bordura. Totusi nu incurca acolo.
Cu prima ocazie parcheaza tu masina acolo, ei nu o sa spuna nimic ca nu incurci pe nimeni.Smile)
  • mihai_b18

  • Mesaje scrise: 441
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Ei sunt ca taximetristii: isi permit orice... Abia asteapta sa "arda" si ei pe cineva.
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Bine ca nu erau acolo cand s-a facut poza,ca te conduceau la sectie. Laughing
Skip ads

  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
parerea mea e ca noi suntem de vina..noi cei care platim taxe,roviniete impozite chiar si amenzi ...de ce? pai sa stea nea` polititstu in masina aia cu nr de MAI si parcat neregulamentar ( ca de...ce vrei eu sunt de la politie ce pui mei...) si cand ne trage pe dreapta...ar trebui sa numai inghitim .. mi sa parut ca a-ti vb la telefon,mi se pare ca v-am vazut fara centura...si pe urma amenda si iar o luam de la capat pt ce?
  • BC-15-ANK

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Se pare ca in acea zona, cel putin in Bacau, le este permis si soferilor sa parcheze. In partea stanga este o Catedrala Ortodoxa, iar duminica, enoriasii care vin la slujba isi lasa masinile acolo, fara a fi sanctionati.
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Asta asa o fi, se parcheaza acolo, nu stiu daca sunt sau nu sanctionati , mai ales ca ei vin la biserica.Chestia este ca ar trebuie sa fie legal.Am venit de pasti acasa si ca de obicei politie peste tot , zici ca suntem in asediu .Anul trecut mi-a fost suspendat permisul de pasti cand veneam in tara pe motiv de depasire pe linia continua.Nici astazi nu mi-au trimis permisul.Anul asta , tot de pasti , venind in tara iarasi m-au oprit pentru viteza de peste 60 in localitate.Mi-au cerut permisul, nu l-am dat ci am zis ca ei nu mi l-au trimis , eu avand altul nou , cel vechi cine stie pe unde este.Amenda am primit vreo 160 lei cu posibilitatea platii la juma .Cine o plateste , nu stiu ca eu nu platesc.L-am cam pus la punct , el fiind sigur pe el : domnle tre sa te duci la politie sa iti dea un nou permis.Eu ii spun ca colegii lui mi l-au luat si normal sunt responsabili pentru permis si ca aici nu te duci la politie pentru permis.Aici la primarie iti dau permisul.I-am zis ca daca nu stie sa nu vorbeasca asa de dragul uniformei.Pe o parte ii inteleg , dar ar trebuie sa aiba si ei un dram de cinste , o particica de bun simt.
La intoarcere , la fel masini radar peste tot , ascunse sau la vedere , bineinteles unde sunt vadurile bune.Alt exemplu , pe o portiune de sosea de vreo 5-6 km nu sunt case , nu sunt cine stie ce intersectii si totusi limita este de ...50 km /h.Unde era politia?La filmat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR