Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • Vectra GTS1.8

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Va salut. Am si eu nevoie urgent de ceva pareri. Ma duc miercuri in Germania sau iau o masina de teren pt tatal meu, mai mult pentru drum de tara, munte...fara mers in oras.vreau sa iau ceva ieftin pana in 2500-3000 euro. nu stiu ce sa iau intre Opel Frontera 1995-1998 Landrover Freelander (98-99) sau suzuki vitara long. Eu m-am gandit sa iau Opel pt ca am avut pana acum vreo 2 vectra b, o vectra c GTS, o astra a si o astra h....nu am avut cu nici una probleme. In primul rand m-am gandit sa iau benzina, am zis ca cele diesel ar putea fi mai obosite....in al doilea rand am zis sa iau motorul de 2.0 116 cp sau cel de 2.2 136 cp parca......ce ziceti sa iau? se merita frontera? banuiesc ca cele 2 motoare consuma cam la fel, nu? La freelander sunt motoarele de 1.8 benzina si la vitara long 2.0 V6. cu inmatricularea nu e problema, o sa fie direct pe Bulgaristan... Dati-mi ceva pareri urgent....multumesc anticipat.
Skip ads

  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
exclude freelanderul... se uita cam lung mecanicii la ele.
au mai ramas frontera si vitara. acum depinde ce vrei...
comfort, spatiu si aspect placut gasesti la frontera.
vitara este mai dracoasa la off road.
pentru ce ziceai ca iti trebuie tie frontera este ok! Very Happy
  • Vectra GTS1.8

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Sunt aproape hotarat sa iau Frontera... acum nu stiu ce motor: 2.0 , 2.2, sau diesel....habar n-am... Cele mai multe din cate vad sunt 2.0 sau 2.2
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
daca iei frontera A , lunga, ai doar 2 posibilitati reale:
benzina = 2200 cmc
motorina = 2500 cmc ( tds)
depinde ce preferi (diesel sau benzinar)
benzinarul de 2200 are vreo 137 cp, si consuma mediu cam 14..15%
dieselul de 2500 are 116 cp, are un cuplu foarte mare, si consuma mediu vreo 10..12%
bafta!
Skip ads

  • Vectra GTS1.8

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am gasit mai multe Frontera Sport...motor 2.0, nu ma deranjeaza ca este in 2 usi. am gasit vreo 3 care sunt si cam prin acceasi zona (pe langa stuttgart) sper sa nu se vanda pana ajung. ce parere aveti de motorul asta 2.0 116 cp? uitati aici un link
http://suchen.mobile.de/fah...&pageNumber=3

asta e una dintre ele...nu stiu , mi se pare mie sau are jantele mai mari pe spate....? as fi vrut sa o iau pe asta dar nu inteleg care e treaba a pus cauciucuri mai mari pe fata? care o fi treaba? o voiam pe asta pt ca e de la pers privata.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sal,nu cred ca sunt jantele mai mari pe spate,dar in mod sigur sunt alte cauciucuri.E stiut faptul ca trebuie sa fie TOATE gumele la fel pentru a functiona 4X4 corespunzator.Si e cam greu sa dai un verdict pe baza catorva poze..
Totusi pretul mi se pare cam mare pt.DE,la Shumen (BG) am vazut acelasi model,din 97,CU GAZ,gata inmatriculata,1700 eur,cu tot cu acte pentru romania.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Jentile sunt la fel. Se creeaza o iluzie optica de la dunga alba de pe cauciucurile din spate. Are motor C20NE si jentile pe 15".
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR