Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • panaramax

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 1.8l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2010

  • Mesaj Privat
me.ionutzu a scris:Pana la urma comanda va fi urmatoare:
-Opel Insignia Edition 1.8 140 Cp 6MT
-Culoare: METRO
-Interior: material textil DUNE BEJ

Cu urmatoarele optionale:
-scut motor
-roata rezerva de dimensiuni normale
-proiectoare ceata
-Pachetul Radio CD 400

Pret total: 16480 E
Termen de livrare: 20-28 IULIE Sad

Am avut in vedere si consumul marit de carburant de la motorul cu benzina si faptul ca este un pic "lenes", dar momentan nu ma pot atinge de Diesel si nu vrea sa renunt la optionale pentru a luat un motor diesel.



Foarte bine !
Pretul este fara tichete rabla ?
Ce este nasol la roata de dimensiuni normale e ca iti mananca o groaza din portbagaj.
In rest foarte ok configurata.
Sper sa ne tii la curent cu detalii..
Skip ads

  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Pentru pretentiile mele, varianta de echipare EDITION este mai mult decat suficienta, tinand cont ca precedenta mea masina a fost un Megane din '98 Smile
Cat despre caroserie, este varianta in 4 usi
Intr-adevar sistemul AFL schimba radical aspectul masinii, dar cu cei 1200 E pe care ii economisesc prin lipsa acestui sistem o sa ii folosesc pentru CASCO si inscrierea masinii. Probabil la urmatoarele revizii voi adauga pe masina si sistemul AFL, sistem care poate fi montat oricand
Pretul include si cele 3 tickete RABLA- masina costand pe factura mai putin cu 1100 E(pretul ticketelor).
Cand o sa am mai multe informatii despre masina, le voi posta aici Smile
  • panaramax

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 1.8l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Ai obtinut un pret foarte bun ...eu am dat pe ceva asemanator dar cu optionale in plus ...cu 2000 euro mai mult.
Nu cred ca va merita pretul sa pui bixenonul dupa achizitie insa nu cred ca vei fi dezamagit de farurile clasice.
Bafta!
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
tocmai m-au sunat cei de la Opel si au spus ca fabrica nu poate asigura roata de rezerva de dimensiuni normale, asa ca nu am de ales, roata va fi de dimensiuni reduse, cel putin initial Smile
Skip ads

  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@me.ionutzu : roata de dimensiuni mici iti ofera imn plus cam 5-6 cm pe tot portbagajul. Sub podeaua porbagajului se pot depozita o gramada de chestii. E foarte utila roata mica.
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Azi, in jurul orei pranzului am primit un telefon de la Opel cum ca s-a modificat termenul de sosire al masinii, in loc de sfarsitul lui IULIE, este preconizat ca ar fi intre 3si7 Smile

A, si inca un lucru pe care nu l-am specificat, ca si optionale, mai este in oferta si SENZORI DE PARCARE FATA, SPATE si LATERAL GARTUIT din partea firmei Smile
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
me.ionutzu a scris:tocmai m-au sunat cei de la Opel si au spus ca fabrica nu poate asigura roata de rezerva de dimensiuni normale, asa ca nu am de ales, roata va fi de dimensiuni reduse, cel putin initial Smile


Iti dau eu roata normala de rezerva la schimb cu aia slim daca vrei dupa ce ridici masina,asa a fost comandata masina,e singura chestie care nu am dorit-o....
  • sebastian_dorca

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
me.ionutzu a scris:Azi, in jurul orei pranzului am primit un telefon de la Opel cum ca s-a modificat termenul de sosire al masinii, in loc de sfarsitul lui IULIE, este preconizat ca ar fi intre 3si7 Smile

A, si inca un lucru pe care nu l-am specificat, ca si optionale, mai este in oferta si SENZORI DE PARCARE FATA, SPATE si LATERAL GARTUIT din partea firmei Smile


Ai noroc ca primesti extrasele astea gratis,dar iti dai seama ca nu ti le-au facut pur si simplu cadou,nu?
Sigur aveau o masina pe stoc care corespundea cerintelor tale dar avea si astea in plus. Si decat sa ramana cu ea,mai bine "iti fac cadou" niste extrase. Lucky you !
Skip ads

  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Cum sa fie pe stoc ? Daca eu astept 2 luni jumate dupa masina ? Smile)
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut.
O recomandare pentru optionale : mie de doua chestii imi pare rau ca nu am optat; primul e frana de mana electrica(se "lungeste" cotiera si al doilea este trapa panoramica. Frana de mana electrica te duce pe la 200 si de euro iar trapa pe la 1000 euro.
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Daca imi spuneai cu doua zile mai devreme puneam si frana electrica, dar deja am dat comanda si nu cred ca se mai poate modifica. Cat despre trapa, daca aveam disponibil inca ~1000 E, optam pt o motorizare diesel Very Happy
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut.
Dupa doua zile sigur poti schimba setari de la masina.

Crede-ma ca dupa primul drum, am regretat nu atat frana de mana cat cotiera mai lunga.
Uite o poza

sau asta mai bine

Asa arata la mine distanta dintre cotiera si schimbator; M-am obisnuit dar daca era mai lunga cotiera...era mai bine.
LE : acum nu gasesc pe forum dar parca am vazut pe undeva imaginea cu o cotiera lunga; uite ca am gasit, e de pe un
alt forum din jurnal de bord.
Skip ads

  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Maine dupa ora 9 voi suna si voi vedea daca pot sa adaug frana de mana electrica. Despre trapa nu cred, oricum am depasit bugetul Smile

Multumesc pt poze
  • chivuletz

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2011

  • Mesaj Privat
me.ionutzu a scris:Azi, in jurul orei pranzului am primit un telefon de la Opel cum ca s-a modificat termenul de sosire al masinii, in loc de sfarsitul lui IULIE, este preconizat ca ar fi intre 3si7 Smile

A, si inca un lucru pe care nu l-am specificat, ca si optionale, mai este in oferta si SENZORI DE PARCARE FATA, SPATE si LATERAL GARTUIT din partea firmei Smile



Si eu am fost anuntat de catre cei de la OPEL k masina ar putea ajunge mai repede in lok de sfarsitul lui iulie...sa ajunga pe sfarsitul lui iunie ! DOAMNE AJUTA Smile)
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Oricum tu ai fost mai norocos, sfarsitul lui IUNIE....mie tot in IULIE in soseste Smile)
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Voi va plangeti pt doua luni? Eu am asteptat-o 4.
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Nu ma plang pentru ca sunt 100% sigur ca merita asteptarea Smile
  • me.ionutzu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Am vorbit cu cei de la Opel si din pacate comanda nu se mai poate modifica/anula Sad
  • valyan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2011

  • Mesaj Privat
panaramax a scris:
me.ionutzu a scris:Pana la urma comanda va fi urmatoare:
-Opel Insignia Edition 1.8 140 Cp 6MT
-Culoare: METRO
-Interior: material textil DUNE BEJ

Cu urmatoarele optionale:
-scut motor
-roata rezerva de dimensiuni normale
-proiectoare ceata
-Pachetul Radio CD 400

Pret total: 16480 E
Termen de livrare: 20-28 IULIE Sad

Am avut in vedere si consumul marit de carburant de la motorul cu benzina si faptul ca este un pic "lenes", dar momentan nu ma pot atinge de Diesel si nu vrea sa renunt la optionale pentru a luat un motor diesel.



Foarte bine !
Pretul este fara tichete rabla ?
Ce este nasol la roata de dimensiuni normale e ca iti mananca o groaza din portbagaj.
In rest foarte ok configurata.
Sper sa ne tii la curent cu detalii..
[align=justify][align=right][align=left][align=center][spoil]
Vreau sa-mi dai si mie cateva detalii legate de pretul final.Eu am lansat comanda de la Di-Bas Ploiesti si varianta essentia fara computer de bord a iesit la un pret de 16905 cu vopsea metalizata ceea ce mi se pare mult in comparatie cu edition-ul tau care inteleg ca este 16480.Mentionez ca si pretul meu are inclus norma de casare.Am semnalat ca pe site-ul GTT are si computer de bord in pretul essentia dar au spus ca nu poate fi real.Avansul meu pt lansarea comenzii a fost de 500 euro de care ma pot lipsi in cazul in care varianta superioara de echipare la dealerul tau este asa de ieftina
  • valyan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2011

  • Mesaj Privat
me.ionutzu a scris:Am vorbit cu cei de la Opel si din pacate comanda nu se mai poate modifica/anula Sad

Daca imi citesti mesajul te rog sa imi dai repede un raspuns pt ca am apucat sa le dau si cele 3 vouchere si trebuie sa ma misc rapid pt o eventuala renuntare la contract.Adica sa-mi spui de unde ai cumparat masina ca sa pot suna cat mai repede acolo
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR