Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • florinpetroi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 uk989676
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2011

  • Mesaj Privat
va salut,

sunt un nou posesor de vectra c din 2002 si am cateva probleme cu el - nu citeste nici un cd.
masina este dotata cu ncdc 2015 si magazie de 4 cd. am incercat cu cd original si nou si tot nu vrea. de curatat am incercat si asta si degeaba. mesajul de eroare este urmatorul: please insert de cd with printed side up.

ma poate ajuta cineva cu o idee sau o parere?
Skip ads

  • laur69

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Vã rugãm sã introduceþi cd cu partea imprimatã în sus , asta e mesajul , poate bagi cd-ul invers . daca foloseti cd imprimat de tine incearca cu cd sony la viteza foarte mica de scriere . si ca soft arhitect sony (asta se gaseste rar pe torente si e mai greu de setat dar scrie si merge orice jaf de cd. , sau nero . Confused
  • florinpetroi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 uk989676
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2011

  • Mesaj Privat
laur69 a scris:Vã rugãm sã introduceþi cd cu partea imprimatã în sus , asta e mesajul , poate bagi cd-ul invers . daca foloseti cd imprimat de tine incearca cu cd sony la viteza foarte mica de scriere . si ca soft arhitect sony (asta se gaseste rar pe torente si e mai greu de setat dar scrie si merge orice jaf de cd. , sau nero . Confused


o sa incerc varianta cu cd sony. multumesc
  • campary

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Depinde cat de bine te pricepi sa-l cureti. Daca i-ai deplasat lentila poti baga si mama CD-urilor in el ca tot nu le vede. Primeste cd-ul si apoi il ejecteaza sau ramane inauntru si afiseaza eroarea? Se aude ca invarteste CD-ul?
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
poate fi de la lentila aceea ( laserul) care citeste, cunosc cateva probleme asemanatoare, una intamplata si la mine, am curatat-o prima data cu un CD-cleaner, apoi a mers cateva saptamani si iar aparea mesajul Disc E4, apoi am desfacut CD-playerul am curatat iar lentila, a mai mers o luna apoi nu a mai mers deloc, am curatat cu tot felul de solutii, cineva mai priceput mi-a spus ca trebuie schimbata lentila, dar si motorasul a zis ca e cam "obosit'' Very Happy
  • cristigts

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2010

  • Mesaj Privat
florinpetroi daca te intereseaza sa vinzi unitatea ncdc o cumpar eu. ma intereseaza softul din ea.ms
  • florinpetroi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 uk989676
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2011

  • Mesaj Privat
campary a scris:Depinde cat de bine te pricepi sa-l cureti. Daca i-ai deplasat lentila poti baga si mama CD-urilor in el ca tot nu le vede. Primeste cd-ul si apoi il ejecteaza sau ramane inauntru si afiseaza eroarea? Se aude ca invarteste CD-ul?


l-am curatat cu un cd pentru curatire special pentru CD-ROm si DVD-Rom. nu stiu cum sa-l demontez de pe masina ca sa-i fac o curatire mai profunda la un centru de rep calculatoare.

Primeste cd-ul, se aude ca incearca sa il citeasca dupa care il ejecteaza si afiseaza eroarea: please insert the disc with printed side up.
  • marinus

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut la toata lumea si scuze ptr interventia mea , dar am si eu o problema ..
orice cd introduc , imi da eroare
am un cdr 2005
multumesc anticipat
Skip ads

  • GTS-MAN

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2009

  • Mesaj Privat
marinus a scris:salut la toata lumea si scuze ptr interventia mea , dar am si eu o problema ..
orice cd introduc , imi da eroare
am un cdr 2005
multumesc anticipat



si eu am aceeasi problema pe cdr siemens 2005 am incercat si cu cd-uri originale si cu cd-uri facute cu nero la viteze de 8 si 16 x si bag cd-ul si imi zice eror cand vreau sa-l scot iar cand dau pe radio si revin pe cd zice no cd .problema este ca nu merge scos decat dupa 2-3 zle de incercari Sad
  • marinus

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut
am uitat sa precizez ca nici nu iese cd-ul , la fel ca si lui GTS-MAN
ca sa-l scot ii aplic sub bord o lovitura usoara cu podul palmei ( ptr. a " sarii discul in sus ) in timp ce apas eject
  • cornel18

  • Mesaje scrise: 541
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
sfatul meu ii sa scoti unitatea din bord si sa o desfaci si sa o cureti cum trebe.
Eu am un NCDC 2013 . Am scos cele 4 suruburi mici negre ce se vad la exterior. Apoi cu un bat subtire de fier am introdus in cele 4 gauri si cu multa rabdare am impins batul si tras usor de unitate pana a iesit.
  • 65 AEO

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 2.0 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2007

  • Mesaj Privat
salut! si eu am aceeasi problema cu acelasi model(ncdc 2015) si exact acelasi mesaj si nu stiu ce sa fac, am noroc ca magazia merge bine si sa speram ca poate o sa ne indrume cineva ce ar trebui sa facem ca eu la chestiile astea sunt praf.
Skip ads

  • bzancu

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2011 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cornel18 a scris:sfatul meu ii sa scoti unitatea din bord si sa o desfaci si sa o cureti cum trebe.
Eu am un NCDC 2013 . Am scos cele 4 suruburi mici negre ce se vad la exterior. Apoi cu un bat subtire de fier am introdus in cele 4 gauri si cu multa rabdare am impins batul si tras usor de unitate pana a iesit.



am si eu un sistem tot ncdc 2013 si m-am tot chinuit sa gasesc un cd cu navigatie si cu romania. m-am tot uitat pe forum, dar nu am gasit nimic. credeti ca pana la urma o sa gasesc? sau uit de aceasta optiune a sistemului.
  • 65 AEO

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 2.0 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2007

  • Mesaj Privat
la modelul nostru (ncdc 2015) sigur nu exista harta cu Romania la al tau eu zic sa mai cauti ca poate ai sa gasesti.
  • adytza05

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Va salut. Am si eu un NCDC 2015 cu o mica problema: nu mai vrea sa iasa magazia de cd-uri. Dupa ce apas pe butonul eject, se deschide acea ¨usita¨, se aude un click, se misca putin in exterior parca s-ar fi deconectat din sistemul de prindere si ar da sa iasa, dar atat. Ramane acolo. Am incercat cu o surubelnita dar nimic.O fi nevoie sa demontez HU-ul ? Ce rezolvare ar fi?
Multumesc.
  • eu_andrei20

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salut.
Am o Vectra C din 2004 si are magazie cu 4 cd-uri. Problema e ca imi citeste doar cd-uri originale(pana si pe cele din bazar le citeste), iar la cele pe care le fac eu imi da eroare. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR