Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • sidors
  • OP
  • 64 mesaje
  • din 29 Jul 2006
  • Astra 2006 Z17DTL, adika 1.7 CDTI
  • Alta tara
  • sidors

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL, adika 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
pufulet a scris:nu, nu trebuie sa ne obisnuim, ar trebui ei sa se dezobisnuiasca de astfel de practici, si sa faca meseria ca lumea, sau sa se apuce de altceva

Oare reusim? Cum?
Singura institutie care ne poate ajute, teoretic, este Protectia Consumatorului. Am fost la ei la un moment dat si am dat peste 3 indivizi burtosi care nu aveau nici cea mai mica intentia de a ma ajuta. Plus ca nu stiu daca exista un cadru legal care sa precizeze felul in care trebuie tratat un client.
Cand cumperi o masina sau cand faci un contract , nu prea poti negocia. Ei au libertatea de a pune orice clauza in contracte, iar daca nu iti convine bye bye. Deci cum schimbam aceste lucruri?
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Aveti rabdare inca 6 luni si cumparati-va masina din tari care au inteles ce e aia comert... (Ungaria Question )
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
asa este - cand vor vedea ca romanii nu mai cumpara de la ei si se orienteaza catre alte piete (Ungaria, de ex) poate se vor trezi, daca nu va fi prea tarziu
  • eugen

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2006

  • Mesaj Privat
sidors a scris:...Asta e viata in Romania. Tre sa ne obisnuim...

Nici vorba! Cum vine asta "sa ne obisnuim"? Una la mana ca suntem deja prea obisnuiti ... si a doua ca platesti nu numai produsul, ci si anumite servicii.
OPC-ul nu misca un deget? Ia povesteste-le de instanta, sa vezi ce repede se apuca de treaba...
Daca stam linistiti si zicem ca "asa e in Ro, n-ai ce-i face", atunci nici ca se va schimba ceva...
  • danielX

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua lume,

Dupa vreo 6 ani de cand am Zafira, zilele trecute am descoperit ca am o magazie de CD-uri Philips pentru 4 discuri sub scaunul din dreapta. Radiocasetofonul este CCRT 700 si am pastrat codul de deblocare, insa cum nu stiam de magazie, n-am dat importanta si nu-l mai gasesc.

Ma poate ajuta cineva sa deblochez / decodez magazia de CD-uri?

Si inca ceva, stiti ce formate citeste, mp3 sau trackuri?

Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR