Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Demonacoa

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Vectra C - din cand in cand aud un zgomot in genul, vorba unui coleg, unui cui ce trece printr-o tabla la nivelul rotilor (nu tot timpul la aceeasi roata). A mai sesizat cineva aceasta problema? Am fost la revizie la 20.000 km si m-au programat la 35.000 km pt. urmatoarea. Credeti ca ar fi cazul sa ma duc mai repede pt. un mic test de suspensii?
Skip ads

  • nico3

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Zi si tu ce motor ai! In semnatura!
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
eu zic ca e de la scutul de aluminiu care ecraneaza toba si e prins de compartimentul rotii de rezerva in mai multe puncte. normal ai cam 1.5 cm intre scut si tabla, dar de la drumuri mai poate sa atinga si atunci se aude sgomotul acela. l'am auzit si io la mine pe drumuri mai proastre si mi'a mancat zilele pana mi'am dat seama de unde provine.
  • Demonacoa

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Thanatos a scris:eu zic ca e de la scutul de aluminiu care ecraneaza toba si e prins de compartimentul rotii de rezerva in mai multe puncte. normal ai cam 1.5 cm intre scut si tabla, dar de la drumuri mai poate sa atinga si atunci se aude sgomotul acela. l'am auzit si io la mine pe drumuri mai proastre si mi'a mancat zilele pana mi'am dat seama de unde provine.



Merci mult pt. raspuns. Sincer si eu m-am gandit ca poate are o legatura cu scutul respectiv. Cred ca si contra aripile sunt dintr-un material care ar putea sa provoace un sunet asemanator prin lovire cu diverse elemente de pe carosabil.
Skip ads

  • firefighter

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut..cam acelasi zgomot l-am avut si eu(ba in fata,,ba in spate, cica sunetul se transmite.).....tot la vectra c...si am bagat-o pe tester la amortizoare..am ridicat-o pe elevator..si conculiza era ca trebuia sa schimb bieletele antiruliu..si le-am schimbat..iar acel sunet a disparut:) incearca si tu
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
firefighter a scris:salut..cam acelasi zgomot l-am avut si eu(ba in fata,,ba in spate, cica sunetul se transmite.).....tot la vectra c...si am bagat-o pe tester la amortizoare..am ridicat-o pe elevator..si conculiza era ca trebuia sa schimb bieletele antiruliu..si le-am schimbat..iar acel sunet a disparut:) incearca si tu


ai vazut data?
de atunci ar trebuii sa le schimbe deja a doua oara
Very Happy
  • firefighter

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Smile)...uite ca nu m-am uitat la data..ce tare:))...scz..
  • vladutz_av

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2008

  • Mesaj Privat
si eu am o problema asemanatoare...doar k face la denvelari...si cred k e de la sistemul de franare undeva la roata stanga...pt k atunci knd franez f usor(cat sa mai mearga masina) nu se mai aude nimk...pot sa trec si prin cratere:D
  • Gibi

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2003 22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2008

  • Mesaj Privat
vladutz_av a scris:si eu am o problema asemanatoare...doar k face la denvelari...si cred k e de la sistemul de franare undeva la roata stanga...pt k atunci knd franez f usor(cat sa mai mearga masina) nu se mai aude nimk...pot sa trec si prin cratere:D

Asta este de la placutele de frana spate, au o oarecare distanta fata de discul de frana in pozitia relaxata a pedalei de frana
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR