Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • Xenomorph

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Nu stiu cat de noua este stirea asta pentru voi, dar eu am ramas masca astazi.

Cautam preturi si configuratii pentru un Corsa C sau un Astra GTC nou si, evident, am intrat la "consacrati", printre care si OpelGTT. Nimic nou sub soare, in lista de masini acelasi Corsa C. Dau pe lista de preturi cu toate taxele si, cand se deschide fila Excell, surpiza: "NEW OPEL CORSA". Mi-am zis ca astia bat campii si am cautat ceva specific modelului nou pe lista de optionale, unde am si gasit farurile autoadaptive si volanul incalzit! Tot nu mi-a venit sa cred, asa ca am sunat si mi s-a confirmat ca este vorba de noul model, care poate fi comandat deja si va fi livrat in decembrie.

Preturile... ce sa zic, mi se par chiar atractive, insa nu pot sa nu remarc, cu mare neplacere, ca aerul conditionat - si inca ala manual - nu apare standard decat in echiparea de top, in timp ce la celelalte este absent si apar, in schimb, unele "dotari destepte" de care m-as fi putut lipsi fara probleme... Razz Nu mai spun ca pretul AC (manual) ca optional este chiar nesimtit...

Deci, cine se arunca primul? Twisted Evil
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
C60 Aer conditionat, control manual (Essentia, Enjoy, Sport; st. pt. Cosmo) 756 euro ???
Cam scump ... parerea mea
  • Xenomorph

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2006

  • Mesaj Privat
AcidMan a scris:C60 Aer conditionat, control manual (Essentia, Enjoy, Sport; st. pt. Cosmo) 756 euro ???
Cam scump ... parerea mea


Si asta este pretul CIP al AC-ului... deci DDP e vreo 900 euro!!!
Mi se pare incredibila manevra asta pentru o masina din 2006-2007, cand mai toate ragaliile astea mici pun, in primul rand, accentul pe dotari ca AC sau geamuri electrice in standard. Confused
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
ce frumoasa e in 3 usi Sad Sad Sad






pacat ca deocamdata sunt disponibile doar motoare mici si putine dotari la preturi exorbitante.

La aceeasi motorizare 1.4/90cp astra h cosmo e mai scumpa cu 1700 de euri (DDP) decat corsa d cosmo, si nu se compara dotarile, astra fiind muuult mai dotata.... voi ce ati alege? Smile
  • Xenomorph

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2006

  • Mesaj Privat
@LEXXX: eheee... bani sa fi fost, alegeam adevaratul GTC, iti dai seama, nu pe juniorul asta subdezvoltat (care, totusi, seamana si arata bine al dreaq:p)!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR