Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • gabichan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 1995 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Incep prin a descrie masina:
Opel Astra Caravan 1.7 TDI din 1995(TC4EE1) cilindree 1686,putere 60kw

Am obtinut masina in urma divortului (deci tot ce trebuia sa fac era sa schimb datele detinatorului din certificatul de inmatriculare) DAR:
-itp-ul a expirat in 2009
-masina necesita reparatii la instalatia electrica + schimbare unele piese(radiator apa +alternator+faruri-semnalizare fata +oglinda electrica dreapta(a fost smulsa/rupta)+probleme contact si instalatie electrica)
-intre timp fostul meu sot(detinatorul in CI) a decedat

Mentionez ca am toate actele masinii(si ca am nevoie de ea pt ca m-am mutat in Ilfov si am un copil bolnav,deci masina e necesara )

Deci logic ar fi sa repar masina ca sa pot obtine itp-ul si apoi sa merg la Pipera ca sa trec masina pe numele meu DAR ca sa repar masina si apoi sa ajung intr-o statie itp imi trebuie un talon in regula ca sa nu am probleme daca sint trasa pe dreapta(daca ramin fara talon va trebui sa trec prin RAR): ar mai fi si varianta cu masina pusa pe rampa tractari Shocked

Concluzia mea dupa indelungi cautari pe net : trebuie sa gasesc un service bun care sa aiba piese pentru opelul meu si care dupa ce imi pune masina la punct sa-mi poata da si ITP-ul(cu care eu imi voi rezolva problemele cu actele de propietate,ca sa pot circula cu masina)!
Asa ca va rog frumos sa ma sfatuiti la ce astfel de service sa apelez + la ce firma de tractari auto sa apelez
ca sa-mi pot rezolva problema fara sa fiu "prostita" si jecmanita

Orice sfat/solutie e bine venita si va multumesc anticipat
  • PALLL

  • Mesaje scrise: 483
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 1,6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
O remorchezi pana la service ( vezi sa nu te vada militia ) si gata.
  • teddy@gsi

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua ! dar de ce vreti sa schimbati actele ? atata timp cat aveti toate actele nu este nici o problema si nici in ilegalitate nu santeti, ITP il puteti face daca aveti cartea masini si talonu,asigurare doar cu talonu ,si in caz de va opreste politia ii aratati talonu, Wink ,Si mai aveti un avantaj daca in talon are alta adresa nu mai platiti impozit si o rezolvati si cu radarele Laughing ,cu bani pe care ii cheltuiti pe acte si pe unblatura pe la toate institutiile statului mai faceti ceva la masina, Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR