Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca e suparat ca a pierdut Steaua (probabil ca e frumos numele asta) si de aceea e putin flame...........
Skip ads

  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
cand o sa tin eu cu dinamo sau steaua ma voi lasa de viata asta.....eu scriu de ceva vreme aici la topicul asta de sport si la celalalt care se duse si am spus cu ce echipa am tinut,tin si poate voi mai tine daca va reusi sa apara din nou acolo unde este locul ei....ca unii dintre voi nu aveti tinere de minte este cu totul altceva...nu scriem aici 300-400 de insi sa ne calcam pe bataturi si sa nu stim unul de altul....au scos capul imediat dinamovisti fiindca se simtit lezati deoarece am spus de bornescu ca a facut niste gafe in favoarea lui dinamo...ca a vrut sau doar asta este valoarea lui numai el stie...vorbim de fotbal si fiecare isi da cu parearea la ce a vazut si cum crede el ca au jucat favoritii sau adversarii......nu ca am scris incorect gramatical,necaligrafic sau mai stiu eu cum...suntem oameni simpli,muncitori nu toti cu cate 2-3 facultati facute pana la 40 de ani si tinuti cu bani de noi astia care muncim....asa ca o greseala ,doua se accepta dar pana nu scurma unul undeva nu se lasa ca na traim in romania si asta ne ocupa tot timpul..

CFR-ul azi joaca pentru 25 mil de euro...reuseste sau nu sa-i ia?
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Bafta CFR , eu sper sa ia banii ............
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Azi voi fi pe stadion la CFR cu unul dintre juniori. Ii fac o mica surpriza. Eu nu sunt mare microbist, ca ma spal, dar lui, vad ca-i place mult. Oare am voie cu aparat foto pe stadion? Am un bridge, si citeam pe undeva ca nu e voie cu aparate cu obiectivul detasabil, ca cica sa n-arunci cu obiectivul dupa fotbalisti. Da cine-i tont sa-si arunce obietivul? La mine nu e cazul, dar nu vreau sa am surpriza ca nu ma lasa cu el pe stadion.
Si cum zice si Bryan99: Bafta CFR.
Skip ads

  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Meci greu pt CFR azi. Basel va juca totul pe atac, nu are prea multe de pierdut daca nu risca. Lipsesc si Ronny si Vass o problema pentru Andone sa aleaga sistemul de joc. Daca judecam dupa meciul cu Rapid, apararea a fost slaba, a incasat 3 goluri. Cluj trebuie sa marcheze, sau sa piarda cu cel mult 1-0 pentru a spera la calificare.
  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
CFR-ul este in grupele CL.....felicitari jucatorilor si conducatorilor de acolo....unde nu prea se baga conducatorul sau finantatorul sunt rezultate...sunt curios cu cine o sa imparta grupa clujenii..
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Bravo lor , o seara in care scoate si Romania capul in lumea buna , felicitari CFR ..........
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Tare CFR-ul. Cam singura echipa cat de cat profesionista de fotbal din Romania. Restul sunt patronate de fanfaroni care-si permit sa-si bata joc de suporteri.
Skip ads

  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
cfr-ul nu numai ca nu a pierdut si nici la egal nu au tras asa cum cunoscatorii acestui fenomen au scris mai sus...andone are de unde alege dintr-un lot foarte numeros si cam egal valoric pe toate posturile...au marcat au si castigat spre ciuda multor suporteri a altor echipe care din nou anul asta vor vedea la televizor cum altii aduc puncte romaniei....dar ei inca se pregatesc de liga campionilor Very Happy Very Happy ...sper sa prinda si ei pana se desfiinteaza CL ca au trecut ani buni de cand se tot prepara si nimic.... Razz
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Basel a ratat un penalty spre norocul celor din Cluj. La 1-1 ar fi fost care pe care. Un penalty venit practic din nimic, portarul gresind copilareste la o faza simpla. Banii vor veni la ei, deja se vehiculeaza prin presa niste posibile transferuri (Sapunaru), dar parca le-ar trebui si ceva pe la mijloc, Bastos inca se mai cauta.
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Fishman .......... cata ura ai pe Dinamo , faci ce faci si tot de ei te iei ...........
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Bryan99, personajul trebuie ignorat. Acu' e mare admirator CFR si nu cu mult timp in urma ii infiera cu manie proletara ca au castigat nu stiu ce campionat pe la TAS. Trebuie lasat in balacareala lui si cu ata basta.
Skip ads

  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Seara faina pe stadion la CFR. Bravo lor.
Acum sunt tragerile la sorti. Sa vedem pe cine aduce CFR-ul la Cluj.
LE. Avem Man. United, Braga, Galatasaray si CFR in grupa H.
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Bunicica grupa, CFR poate spera la locul 3. Man U s-a cam facut de ras sezonul trecut fiind scosi, de o maniera categorica, de cei de la Basel. CFR daca va castiga doua meciuri acasa va merge in EL.
  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
CristiNistor a scris:Bryan99, personajul trebuie ignorat. Acu' e mare admirator CFR si nu cu mult timp in urma ii infiera cu manie proletara ca au castigat nu stiu ce campionat pe la TAS. Trebuie lasat in balacareala lui si cu ata basta.


esti bolnav de-a dreptul.....poate Bryan99 imi este prieten si asa ne mai tachinam noi ...chiar trebuie sa te bagi tu ca musca in fundul calului mereu....nu sunt admirator al cfr-ul dar cand merita laude merita....cand nu merita ii critic nu vad care ar fi problema de te ambalezi atat....

Bryan99 ura impotriva lui dinamo o am de peste 20 de ani cand cineva din cadrul acelui club nu a fost drept cu viitorul meu asa ca nu vad cine si ce m-ar mai putea schimba...daca doriti va detailez mai pe larg pe privat dar nu vad de ce v-ar interesa... Smile

cfr-ul si steaua au sanse de a trece mai departe....depinde de forma care o va avea fiecare echipa ...
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Ai picat la vreo preselectie si ai fi meritat sa fii acolo?
Crezi ca numai la Dinamo functiona PCR-ul? Despre acest subiect se poate scrie la nesfarsit, pana si eu am fost implicat in ceva (aproximativ) asemanator pe vremuri. Doar ca ai mei erau (si sunt) oameni simpli, nu aveau cu ce sari la cap. De asta am ajuns unde am ajuns la nivel fotbalistic, ca selectiile s-au facut (si cred ca se mai fac) pe baza de sacose. Ca in politica...
De vina era sistemul la urma urmei, cel mult ai putea sa ii porti pica unui om, nu unui club.
Detaliaza te rog, daca vrei.
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Inca o echipa de traditie este aproape desfiintata de mafia din fotbalul romanesc, si voi vorbiti de hibrizi trecatori ca cefereul si performantele lor umflate de blaturile pe care le comanda.
Nimeni nu vorbeste despre oamenii aia care ies in strada sa-si tina echipa in viata, e mult mai simplu sa-i ignori, sa fii indiferent ca Universitatea dispare.
Continuati sa vorbiti de tot ceea ce e "frumos" in Ro, de cupe europene si de titluri, dar adevaratele sentimente sunt in jurul echipelor care nasc iubiri adevarate neconditionate de performante sau locurile din fata. Astea-s cele mai adevrate sentimente si mai frumoase, putini au sansa sa traiasca asa ceva. De ceilalti mi-e mila !

"U" nu moare !
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
acolo sunt de vina autoritatile locale! Sa platesti chirie 45.000 Euro pentru 2 meciuri este scump si pentru o echipa mare, daramite pentru "U Cluj".
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Clujeanul, din pacate cam asta este realitatea din Romania, fiecare cu aia a masi. Eu am retinut in urma evenimentului de la Cluj, imaginea dulapului patron de echipa, care zicea ca jucatorii ce sa faca? ca sunt amenintati cu bataia, ca ii taie, muta echipa la Buzau, si imaginea suporterilor clujeni, care isi manifestau sustinerea pentru U Cluj. O mare problema a echipei, este sustinerea din partea autoritatilor locale. Asta inseamna mult prea multe compromisuri cu privatul care conduce clubul. Cum nu-i convine ceva patronului, isi ia jucariile si se cara in alta parte. Multi urmaresc doar tunuri si dupa aia, valea. Exemplul cel mai elocvent Unirea Urziceni, care dupa ce a devenit campioana s-a desfiintat. Au urmat Universitatea Craiova, care e aproape moarta si Poli Timisoara careia i s-a pus cruce saptamana aceasta. La ce clica este in fotbalul romanesc si cat de lichele sunt conducatorii din fotbal episoade d-stea vor mai tot fi.

Pana la urma care e adevarul? Suporterii au promis cotonogeala jucatorilor, dulapul e nemultumita de ce?
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Nimeni nu a promis nimanui bataie ... joi cand am mers la antrenament le-am spus tuturor, in parte, sa ne spuna daca raman sau pleaca, sa stim pe cine ne bazam. Le-am spus ca stim ca unii au contracte cu ea sisunt obligati , si oricum, decat sa stea obligati, fara placere, mai bine sa plece. Cu Balauru eu am vorbit personal, si nu l-a amenintat nimeni ... sunt minciuni. El nici nu are contract cu ea, e imprumutat de la Mures, si in plus, e unul dintre cei mai apreciati de toata lumea.
Minte cu nerusinare scroafa.
In club nu mai intra bani pentru ca Walter ii ia toti, de aceea nu mai sunt bani. Drepturile de televizare si transferurile n-au adus nici un el la club.
Pe pacurar au declarat ca l-au dat in bulgaria , liber de contract, dar au incasat ceva in jur de 300 000 de euro, si toti au ajuns la petrolul, la walter. Pe Mendy iar, Cojocnean ... Acuma, ea a incercat sa scoata de la autoritatile locale bani, sa tina clubul, si ei sa poata fura tot ce ar urma sa incaseze clubul din drepturi de televizare si transferuri.
In cazul in care nu le dadea primaria banii, muta echipa si dupa transa din iarna, a drepturilor de televizare, desfiintau clubul.
Asta era planul, sa vedem cum iese in continuare, ca nu va fi liniste pana nu pleaca scursura asta. walter va aduce pe altcineva, vedem atunci cum procedam cu respectivul ...
Cel mai curios e ca nici o institutie sportiva nu se sesizeaza, desi s-au trimis scrisori peste tot.
Au fost 4 zile de proteste ... sa vedem de cate ii nevoie ca nerusinata asta sa plece.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR