Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • dorus

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
eu am ridicat-o o data sa vad daca nu is bratele duse si nu am depistat nici un joc. am miscat stanga-dreapta. se poate ca sa fie ceva ce se depisteaza doar in mers? bucsele alea ar trebui sa bata si pe loc, daca misc eu de roata ? sau cum imi dau seama? oricum maine cred ca trec pe la un service sa isi dea cu parerea.

Ceva recomandari de service in Oradea?
Skip ads

  • dj78lan

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Tubingen
  • Masina: Omega
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Bucsele verifica-le cu un levier......
Pe loc verifici rulm din capul telesc, care pot face un zgomot urat rau
Asteptam diagnosticul celor de la service.
Bafta
  • marinelo_99

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2001 y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2005

  • Mesaj Privat
si eu am avut o bataie suparatoare dar numai la gropi.Bataia era pe fata si se datora montarii incorecte a arcurilor de la placutele de frana .Vechiul proprietar a schimbat placutele si le-a montat incorect. verifica si asta poate cine stie????
  • BOEING747

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: ORADEA
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Iti recomand BoschCar Service de calea Clujului. Sunt cei care sunt lipiti de reprezrntanta Opel. Au preturi la piese destul de bune si pretul la manopera mai mic decat la reprezentanta.
Skip ads

  • dorus

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Am fost la un service, mi-a ridicat masina si se pare ca bieletele antiruliu au joc la partea de jos. Sa fie asta cauza troncanitului? Cel de la service mi-a zis ca is : tijele de la bara stabilizatoare(asa s-a exprimat el) dar la un magazin de piese mi-a spus ca se numesc bielete antiruliu. Vreau sa le schimb pe ambele. Am dat o fuga pe la mai multe magazine de piese si am gasit cel mai ieftin la 53 RON. E mult? Am inteles ca acele piese sunt de plastic. Asa sunt la toate? Sau exista si din metal? Maine sper sa merg la un service si sa le schimb. Sper sa fie astea cauza acelei batai enervante.
  • dorus

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Inca o intrebare: Daca imi schimb bieletele antiruliu trebuie sa fac si geometria rotilor?
  • palisman

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu. Geometria la roti trebuie s-o faci numai daca schimbi capetele de bara sau schimbi ceva la caseta de directie.
  • dorus

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Am rezolvat azi situatia. Am cumparat 2 bielete antiruliu cu 54 RON/ buc si le-am schimbat la un service cu 30 RON ambele. Deci in total m-am "scapat" de 138 RON dar si de o bataie pe creier Very Happy .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR