Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • ALacatus

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Salut sint posesorul unui opel zafira a 2.2 dti 125 cp 2003 si va cer un sfat . Cind intru in viraj dreapta cu cel mult 40 km/ora se aude un zgomot ciudat la roata stinga .Am fost intr-un service si dupa o verificare sumara au decis ca trebuie schimbata planetara stinga si daca intr-adevar trebuieste schimbata pot pune si planetara sh ?
  • CNeagu598

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2022

  • Mesaj Privat
badboicool a scris:am si eu un zafira din 2004 cu motorul de 2.2 problema ar fi urmatoare cu motorul .....se tureaza doar pana la 3000 de turatii si se amprinde marotil din borb dar nu tot timpul.....si in mers mai faece figura asta ......ma puteti ajuta si pe mn cu niste sfaturi

Salut am pãțit și eu asta , la mine a fost senzorul de pe Bloc care citește arborele (cotit) la mine nu se mai tura de 3000 de ture se balbaia motorul dar doar când era rece când se încãlzea își revenea si era senzorul pe ducã adicã nu era dus de tot și mergea și nu mergea și când puneam testerul pe ea îmi dãdea pompa de injecție și defapt era senzorul ala care da comanda la pompa de injecție
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR