Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
vreau sa-mi pun trapa pe Corsa ca nu are AC si nu stiu nici o firma care monteaza asa ceva.
e de ajuns una simpla cum am vazut pe la dacii si matiz ca nu-mi trebuie una complicata sa ma usuce de bani
daca poate cineva sa-mi recomande firma care lucreaza frumos, oriunde in tara i-as fi recunoscator.....
Skip ads

  • Bl@ckice

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Incearca sa cauti in Oradea. Din cate stiu eu este un tip care lucreaza super bine si care in trecut isi pusese trapa electrica si pe o Dacie mai veche cu care mai cara din cand in cand cate ceva.
  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Chiar nu exista in Romania o firma de genul asta? nu stie nimeni?
  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
up
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Salutare !

Astra mea are trapa cu ... manivela si as dori una electrica. Exista cineva care a schimbat-o ? Este greu ? Usor? Sau exista alcineva care poate sa faca aceasta modificare ?

CristianTM.
  • clawoodiu

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Din proprie experienta NU ITI RECOMAND sa pui trapa.
Am avut la masina anterioara (trapa clasica), imi mai picura ceva apa cand ploua, s-a spart geamul din senin cand la intrare in Saligny de am umblat de nebun dupa alta, sa schimb geamul - eram hotarat la un moment dat sa ma duc la tinichigerie sa imi sudeze o tabla in locul trapei, dar ce ma faceam cu interiorul Sad
In concluzie, la Caravan una din conditiile achizitiei a fost sa nu aiba trapa!

Am vazut cum se taia plafonul si monta trapa clasica (la un Matiz) in service-ul de Dacia de la iesirea din Bucuresti, spre Pantelimon (dupa Cora) + am auzit de unii cica profesionisti in Pitesti, nu stiu locatia.
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eu nu mi-as da masina la taiat pentru un kkt de trapa universala.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Ce a sustinut clawoodiu e foarte real si are perfecta dreptate. E o catastrofa o trapa care nu e originala pentru ca devine in scurt timp ne etansa si daca se sparge cauti sa-ti sudezi tavanul la loc.
Eventual daca pui trapa sa pastrezi la loc sigur tabla scoasa.
  • clawoodiu

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2005

  • Mesaj Privat
K'mon, cand am scris "interior" m-am referit la capitonajul plafonului, care se decupeaza si el. zafira 2.0 automatic - este o tragedie sa vrei sa sudezi la loc bucata respectiva de tabla... Teoretic se poate, sudura autogena + chit + vopsea este OK, dar pregatirea masinii ... este o munca da Sisif...
+ daca stai sau parchezi pe langa blocuri poti avea surprize de la cei care locuiesc la etajele superioare. Si, de ce nu, chiar de la fenomene meteo gen grindina ceva mai mare. Respectivul geam este unul securizat, nu armat, deci, zic eu, nu prezinta cine stie ce garantie ...

Parerea mea - iart-o, nu ii pune trapa Smile
  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
hmmmmmm....interesante opinii....m-am gandit si eu ce-i drept la aspectele astea..numai ca e al naibii de cald vara ca nu are AC .
o solutie ar mai fi un set de huse cu ventilare care l-am vazut la Augsburg pe centura , numai ca nu era chiar ieftin, vreo 300 RON si ceva plus ca nu am idee cat de eficiente ar fi...
oricum pana la primavara am timp sa ma decid ca acu iarna nu mai tai nici un acoperis....
  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Poate o solutie mai ieftina si mai eficienta ar fi sa montezi la usile din fata aparatorile acelea de plastic care iti permit sa deschizi geamurile vreo 8-10 cm fara sa te zboare vantul prin freza, dar care iti asigura o oarecare ventilatie a aerului din masina.
Avantajul acestora ar fi ca nu iti intra nici apa daca uiti geamul intredeschis si incepe sa ploua, si pe deasupra costa mult mai putin - parca am gasit undeva pe net niste oferte la 100-150 RON perechea.
  • vladruse

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2006

  • Mesaj Privat
le am deja. m-au costat 120 ron. sunt intr-adevar bune dar nu suficiente. am mers cu o dacie care avea o trapa simpla si era mult mai eficienta ventilarea caci aerul venea de sus peste tine...ma rog.........
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR