Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • tymonelu

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2011

  • Mesaj Privat
La ce viteza ati ajuns in treapta a 3-a cu un astra f? Eu incercai azi de curiozitate ,ii dadui plafonare in a2-a 95 si in a 3-a 147-150 si nu prea imi vine sa cred... am 1,6 benzina
Skip ads

  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
140 viteza maxima in treapta 3 si 90 in treapta 2 ,tu probabil ai acele decalibrate sau probabil n-ai permis si-ai pus pe altcineva sa-ti conduca masina pt ca din dreapta se vede acul altfel!
  • darius 15

  • Mesaje scrise: 720
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
MDL a scris:140 viteza maxima in treapta 3 si 90 in treapta 2 ,tu probabil ai acele decalibrate sau probabil n-ai permis si-ai pus pe altcineva sa-ti conduca masina pt ca din dreapta se vede acul altfel!

Bravo ,bine spus.Bunaaa asta cu statul in dreapta Laughing Twisted Evil Crede-ma ca m-am ,,spart"de ris.
  • tymonelu

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2011

  • Mesaj Privat
eram la volan Laughing
Skip ads

  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
atunci inseamna ca ai acele decalibrate Smile a fost umblat la kilometraj Smile
numai bune!
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Care e rostul acestui topic? Rolling Eyes
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ai sa vezi la stirile de la protv la ora 5 astazi Smile)
  • darius 15

  • Mesaje scrise: 720
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Uita-te la mine in semnatura si ai sa vezi masina mea.Are x18xe 115 cp.In treapta a-2-a ajung la 80-83 km/h la 4000-4200 rot/min aproximativ .Deci ceva nu prea se leaga in ceea ce spui tu in legatura cu Astra F cu motor de 1,6 .
Skip ads

  • ovydyu90

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Se leaga. tureaz-o pana in limitare si vezi ce viteza ai atunci,nu la 4000-4200 rot/min. Am incercat si eu in a2-a si merge 90,tot motor de 1.6,in a3-a nu am mai incercat.
  • darius 15

  • Mesaje scrise: 720
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Pai atunci daca vii tu care esti al doilea si spui acelasi lucru,inseamna ca asa o fi.Sa stii ca dupa ce o sa o scot la asfalt am sa incerc si eu cu ,,Negrutza " mea sa vad
  • ovydyu90

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eu te iau cu cea mai mare placere la mine in masina si iti arat. Nu neg ca o avea ceva eroare kilometrajul,dar atata imi indica. Vad ca tu ai x18xe,sigur poate mai mult motorul ala de cat x16sz al meu.
  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
@dyS a scris:Care e rostul acestui topic? Rolling Eyes


care este rostu' comentariului tau nu inteleg Smile) ca esti off topic! daca poti si stii ii raspunzi omului la intrebare si-i dai un sfat,o parere daca nu,nu te bagi!e simplu!nu scrie la numele topicului : daca nu comenteaza @dys topicul se poate inchide Smile)
Skip ads

  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
ovydyu90 a scris:Se leaga. tureaz-o pana in limitare si vezi ce viteza ai atunci,nu la 4000-4200 rot/min. Am incercat si eu in a2-a si merge 90,tot motor de 1.6,in a3-a nu am mai incercat.


a doua 90km,a treia 140km iar a patra 190km!probat de mine!

off topic : puterea masinii nu se vede in cat anume ajunge la viteza maxima intr-o anumita treapta ci in cat de repede ajunge la viteza maxima intr-o anumita treapta!
de exemplu C14NZ are aceeasi cutie cu C16NZ dar c14nz prinde in treapta trei 140km in 30 de secunde iar c16nz prinde in treapta trei 140km in 25 de secunde...( faza cu 30 si 25 de secunde nu e adevarata...nu stiu in cat timp ajunge la 140...am pus asa ca un exemplu ca sa ma fac inteles )
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@MDL De multe ori e bine sa iti vezi lungul nasului, probabil varsta, teribilismul samd te fac sa depasesti limitele bunului simt; daca nu e vorba de varsta, atunci te compatimesc...
Astept urmatorul topic in care vei comenta cu aplomb cu ce viteza mergi in zig-zag cu spatele, intre orele 17-19, primavara Cool.
  • mumus

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ce sa zic...nu inteleg de ce unii tot comentati pe langa subiect...

omul a avut o curiozitate...daca nu stiti sa ai raspundeti...abtineti-va.
Daca e ceva deplasat...sunt convins ca moderatorii vor sterge threadul...
  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
@dyS a scris:@MDL De multe ori e bine sa iti vezi lungul nasului, probabil varsta, teribilismul samd te fac sa depasesti limitele bunului simt; daca nu e vorba de varsta, atunci te compatimesc...
Astept urmatorul topic in care vei comenta cu aplomb cu ce viteza mergi in zig-zag cu spatele, intre orele 17-19, primavara Cool.


deschide topicu' ala de zici tu de el si am sa pun si eu intrebarea : stie careva la ce ora ploua maine? Smile)))

app de varsta....poate esti mai mare ca mine...poate nu....dar daca esti mai mare si pui intrebari d'astea...atunci nu stiu care dintre noi nu e la locu' lui! sa zicem ca e ca tine.probabil esti mai mare,tu la varsta ta n-ai altceva de facut decat sa intrii pe topicuri care nu-ti par interesante si sa te contrazici cu pusti d'astia asa ca noi?lasa-ne sa dezbatem discutia...citeste ce discutam ca nu e ceva gresit iar daca tu crezi ca n-are rost topicul asta si ca nu ti-e de ajutor atunci nu-l mai vizita!

iar acum hai sa nu mai poluam topicu' cu discutii inadecvate!arata-mi ca esti mai mare si mai cu cap ca mine si nu te mai pune la mintea mea,nu mai raspunde...sau...variante B , "coboara" la nivelu' meu si comenteaza in continuare!te-am pupat!
  • bushy

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
MDL a scris:
ovydyu90 a scris:Se leaga. tureaz-o pana in limitare si vezi ce viteza ai atunci,nu la 4000-4200 rot/min. Am incercat si eu in a2-a si merge 90,tot motor de 1.6,in a3-a nu am mai incercat.


a doua 90km,a treia 140km iar a patra 190km!probat de mine!

off topic : puterea masinii nu se vede in cat anume ajunge la viteza maxima intr-o anumita treapta ci in cat de repede ajunge la viteza maxima intr-o anumita treapta!
de exemplu C14NZ are aceeasi cutie cu C16NZ dar c14nz prinde in treapta trei 140km in 30 de secunde iar c16nz prinde in treapta trei 140km in 25 de secunde...( faza cu 30 si 25 de secunde nu e adevarata...nu stiu in cat timp ajunge la 140...am pus asa ca un exemplu ca sa ma fac inteles )


Cat prinde viteza maxima c14nz ?
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
uite aici Shocked

a doua 90km,a treia 140km iar a patra 190km!probat de mine!

asa a scris MDL putin mai sus
  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Cat prinde viteza maxima c14nz ?[/quote]

nu stiu cat prinde C14NZ,depinde cat de intretinut e motoru' depinde cat de bun e!ca nu poti sa ai unu cu segmentii pilaf,de exemplu si sa prinda cat unu care abia a fost segmentat!
daca ai un C14NZ bun cu aceeasi cutie care o are si C16NZ ,probabil.ar putea prinde cat un C16NZ dar intr-un timp mai indelungat fata de el!

C16NZ se duce 190 intr-a patra iar a cincea 200 dar trebuie sa scrii un roman pana il duci in 200 Smile))) (asa ca nu incerca ca nu e bine sa scrii la volan Smile)) )
eu i-am dat doar 190 la C16NZ-u' meu ca am fost curios sa vad daca in a patra poate sa urce pana in limita,adica 6400 rpm,si-a urcat!
treaba cu 200 e probata de un prieten!
  • bushy

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Am si eu prieteni cu c14nz am si eu si mai mult de 160 nu prinde nici in a 4-a nici in a 5-a e testat si rastestat de mine.
Daca prinzi o vala mai mare prinzi si 170.
Eu am vorbit de viteza de pe bord dar pe gps viteza reala este de 153-154
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR