Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • dorryano

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2010

  • Mesaj Privat
salut tuturor,am si eu cateva intrebari...se poate inlocui kiuloasa unui cn20ne cu cea a unui sfi?daca da,da acelas randament cu un sfi stoc?ce piese mai trebuiesc skimbate pe langa kiuloasa,ca motorul sa functioneze?
  • alexaandru15

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2008

  • Mesaj Privat
iti mai trebuie instalatia electrica ...ecu...si din cate stiam mai erau cate ceva...dai un search pe forum ca sa mai discutat de asta...bafta
  • xzibit_ex2005

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Calibra 1993 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
stiu ca e greu de gasit cu search, pt ca si eu la inceput cautam dar pana gaseam in sutele de pagini ceva concret imi ieseau peri albi asa ca ti-am facut o lista.

chiuloasa+ pistoane,biele, vibrocen, volanta, fulii, pompa apa, kitul distributie, ambreajul, senzor de bataie la care nu ai gaura pe bloc pt surub de prindere, conducte de apa mai multe schimbate aia dupa bloc are 3 stuturi la ne mici iar de sfi are 2, Instalatie electrica, calculator (ECU), galerie admisie, clapeta acceleratie cu senzori, galerie de evacuare cu sonda lamda,bobina de inductie tot de sfi cu modul,rampa de injectie cu injectoare sfi si conducte, baia de ulei cu spargatorul de valuri, mondina+ radiator de ulei, carcasa filtru de aer partea superioara + conducte admisie si debitmetru + carcasa aer de pe admisie
  • dorryano

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ms mult pt raspunsu,am ajuns la concluzia ca mai bine iau un motor cu totul.economisesc si timp si bani
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR