Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Cautand putin pe net am gasit tot felul de suspensii reglabile pe inaltime pe la 200-300 euro. Unele dintre ele chiar cu garantie 2 ani si review-uri destul de bunicele pe afara. Cateva exemple sunt astea:

Din Germania:
JOM - Gasita si in Romania la 280 euro in magazin
Tuningart - Care de fapt e tot un Ta Technix daca sapati putin

Din Romania:
Ta Technix

Sigur mai sunt si altele si chiar ar fi indicat sa le postati (link + impresii). Bugetul ar fi cam de 300-400e si nu reusesc sa gasesc ceva nou de la H&R, Koni sau Eibach, iar SH-uri ies din discutie. Trebuie avut in vedere ca masina e totusi una de strada si nu vreau suspensii de competitie sau nebunii de genul. Vreau doar ceva care sa tina 2-3 ani si care sa imi permita sa-mi pastrez garda la sol actuala.

Ii rog pe cei cu suspensi reglabile sa posteze cateva impresii despre cum se comporta masina cu ele montate (pe drumurile noastre), cat de fiabile sunt si ce probleme au avut cu ele. Cei interesati de kiturile de pe ebay sa ma anunte si poate obtinem un discount pt mai multe seturi.
Skip ads

  • tomyk

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 zx16e
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ap 500 euro reglabila made in germany facuta de weitec sau kw e ap parca. voiam eu sa imi iau. nu lua chinezarii
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
eu am avut arcuri h&r albastre (-40 cica) si amortizoare bilstein galbene. nu erau reglabile.

ca si impresie: masina mai stabila, ale mele nu aveau multi km de romania.
minusuri:destul de dure si sincer nu as mai pune inca odata.la ce drumuri avem nu se merita.

totusi daca esti hotarat ia ceva de calitate. cica ar fi pe la bilstein niste amortizoare semisport care merg si pe arcurile stock.

sau o suspensie sh de pe o astra sport de fabrica.coboara putin si e un pic mai dura ca stock.
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
N-am zis de la inceput, dar am deja suspensia sport de fabrica, insa mi se pare cam wooly. Pana la urma am mers pe o susensie fixa H&R cup kit. Astept sa-mi ajunga din Germania si revin cu impresii. Pana atunci daa se gasesc doritori o sa vand susprnsia actuala
Skip ads

  • tomyk

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 zx16e
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
daca tot sunt in subiectul asta aici.. nu cred ca e chiar off topic, insa cat de mult vreti voi sa lasati suspensia aia si cu ce roti? ca eu de exemplu vreau sa intre roata sub aripa si nu pot din cauza contraaripilor alea de plastic... bine ca am reglabila. ce e drept cu fixa nu iti ajunge pana acolo.
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Daca te incurca as avea eu nevoie de 2 contraaripi pe fata Very Happy
  • tomyk

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 zx16e
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
nu ca uite tocmai am fost sa reglez suspensia... voiam sa o las cat se poate de jos pentru ca am trecut de la 215/45r17 la 205/45r17 si crescuse distanta intre roata si aripa. inainte daca o lasam la maxim atingea in aparatoarele alea de noroi sau contraaripi.. am constatat cu stupoare ca acum nu mai atinge. si se vede urat ca nu e cauciucul sub aripa.. Sad
  • mariusfred

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2016

  • Mesaj Privat
salut tuturor celor care aveti opel . vreau sa imi inalt garda la sol si nu stiu cum sa procedez mai bine in asa fel sa nu fac vreo greseala . am un opel astra g sport 2001 1,6 16v . imi place si garda sport dar eu o folosesc mai mult la pescuit si am nevoie de garda mai inalta . Multumesc , daca ati putea sa-mi dati o parere.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pai depinde ce suspensii ai acuma
Daca ai suspensii sport, le inlocuiesti cu unele normale.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR