Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Revenind la ale noastre, vã spun cã am încins un grãtar de toatã frumuseþea, am mâncat, am jucat, din nou, un wist douã, dupã care ne- am aºezat la un remy, care s-a întins pânã târziu în noapte. Cam asta fu ºi ziua de sâmbãtã, 21.01.2012. Vã rog sã aveþi îngãduinþã faþã de calitatea pozelor, dar au fost fãcute dupã ce "citisem aproape o bibliotecã" Embarassed . Mulþumesc anticipat Exclamation
Skip ads

  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Bine ca aveati carti bune in biblioteca si nu ati ajuns la tipografie. Laughing Laughing

Explica-mi mai detaliat,te rog,cam pe unde ati fost(localitatea)?
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Dupã cum aþi vãzut este vorba de un grãtar trendy, adicã în tendinþele vremurilor actuale, mai exact de bugetar , care chiar dacã nu are nimic pe el ne- a sãturat pe toþi ºi nu am fost puþini Razz Razz
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Off: pt. prietenul Optimus ( sper sã rãmâi aºa ºi sã nu devii Pesimus ), dacã o iei de la începutul poveºtii pe 2012 vei afla toate detaliile.
Skip ads

  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
OK am gasit,desi l-am citit joi,nu mai stiam(si nu am citit nici o carte!).Multumesc.
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Aº vrea sã pun un film pe forum dar nu ºtiu cum? Ceva sfaturi în afarã de tube? Mersi!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Scri 3 cuvinte, intri in preview si ai un buton in care pui link-ul de la youtube.
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Haideþi cã încerc sã termin ºi povestioara mea din acest început de an ºi de aceea vã spun cã dupã somnul de frumuseþe, care pentru unii a fost mai scurt, respectiv pentru moi ºi mai lung pentru alþii , respectiv pentru je ( înþelegeþi ce vreþi, cã nici eu nu ºtiu ce am vrut sã spun), ne- am trezit cu bine în ziua de duminicã, 22.01.2012, am ghiozdãnit ceva, am fãcut o plimbare de refacere a capacitãþilor funcþionale, aici fiind vorba de "cititori", adicã eu ºi finu, dar care a fost necesarã ºi bine venitã, plimbare care a durat aproximativ o orã ºi care completatã cu o orã de somn în timpul zilei, ne- a ajutat sã ajungem cu bine la Capitalã, de unde cu voia dvs. ne ºi tragem. Detaliind, vã spun cã ne- am tezit pe la 9, am mâncat ce ne- a mai rãmas de cu searã (habar n- am cum se scrie), ne- am înþolit, am fãcut o plimbare, am dormit, ºoferii ºi am jucat un rumy, fetele. Dupã un consiliu de familie, privind drumul spre casã, am decis cã acesta se va desfãºura pe traseul culoarului Bran- Rucãr ºi în continuare Câmpulung- Piteºti- Bucureºti, decizie inspiratã la acel moment, datoritã faptului cã, dacã vã aduceþi aminte, pe DN 1 era nebunie, cel puþin aºa am înþeles eu din mesajele celor aflaþi în trafic la acea orã transmise de postul de radio Europa FM. Chiar dacã am lungit drumul cu vreo 50 km. nu îmi pare rãu pentru cã în tot acest rãstimp, am mers, nu am stat pe loc. Dacã mint cu ceva vã rog sã mã combateþi Exclamation Vã mai dau neºte detalii despre poze, spunându- vã cã acestea au fost fãcute în timpul plimbãrii de duminicã, o parte ºi în celebra parcare de deasupra Moeciu- lui, în drum spre casã, cealaltã parte. Mulþumindu- vã anticipat, vã mai spun doar cã voi mai reveni pe capul vostru imediat ce inspiraþia îmi va da ghes ºi presimt cã asta se va întâmpla foarte curând. Sper cã, vãzând data la care am postat aceste impresii, vã veþi da seama cã la mine în familie este petrecere ca de revelion, cu ºampanie ºi fursecuri ºi ºtiþi voi de ce de?, pontul fiind (06.02.2012) 06 x 02 cât 20 12 egal, jos marionetele, dupã pãrerea mea un fel de 11.11.2011, dar cu efect întârziat Idea Idea
Skip ads

  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat

  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
ªi reîntorcându- ne la fotbal, iar din nou, veþi vedea niºte dedicaþii afiºate pe maºina unui stelist, fãrã voia lui, bine- nþeles..., NAªPA Exclamation Exclamation
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
ªi din drum spre casã...
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Cam asta fu Exclamation Exclamation
Skip ads

  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Staþi un pic cã am uitat de dedicaþie, cã abia m- am învãþat: de data asta este una mai specificã, mai ales pentru unii dintre noi...
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Eu am douã Exclamation Exclamation
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nigab a scris:ªi reîntorcându- ne la fotbal, iar din nou, veþi vedea niºte dedicaþii afiºate pe maºina unui stelist, fãrã voia lui, bine- nþeles..., NAªPA Exclamation Exclamation


M ai dezamigit cu aceste poze . Nu dau bine deloc in topicul tau Daca era scris invers aratau cu totul altfel, si daca mai era scris si sloganul Plinge Torje , plange -era si mai frumos! Very Happy
Acu' revenim - Superbe peisajele ,Vad ca ai revenit in forta pe 2012! Felicitari pentru mica aventura la munte!
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Off pt. prietenul gabiopel: þiganul tot þigan, nu este discriminare ci este vorba despre apelativul rapidiºtilor, dar sã ºtii cã dedicaþia este de la fina mea, care este dinamovistã, eu sunt doar un mic profitor Twisted Evil
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
http://www.cdep.ro/proiecte...90/2/cd592_11.pdf
Nu am nimic a vã spune despre vacanțe sau minivacanțe, nici acum și se pare cã nici pe viitor din cauza acestei mizerii de legi a picnicului, care din punctul meu de vedere îi afecteazã și pe cei care ies cu cortul, așa cum sunt și eu, nu numai pe cei cãrora conform titlului legii le este adresatã. Am citit- o de vreo douã ori și, cel puțin eu, așa am înțeles. Sunt un om care respectã legiile țãrii și de aceea am citit cu amãrãciune prevederile acestei legi, care ca multe alte legi, ne spune în câteva paragrafe ce ai voie sã faci, unde ai voie sã faci și care sunt amenzile, dar nimic despre obligația autoritãților locale de a amenaja locuri de campare și de petrecere a timpului liber și pentru amãrãșteni și numai, cã sunt și mulți oameni care câștigã peste medie, dar preferã acest tip de turism. Bine- nțeles cã se vor gãsi întreprinzãtori particulari, care vor concesiona toate locurile care pânã mai ieri erau la liber și vor permite aceleași activitãți ca și pânã acum numai cã de data aceasta contra unei taxe. Nu sunt vizionar dar sunt aproape sigur cã așa se va întâmpla. Puteți spune cã în niciun paragraf al legii nu se face referire la corturi, dar vã rog sã o citiți și sã- mi spuneți ce credeți și cei care au aceastã pasiune știu despre ce vorbesc. Nu sunt eu foarte vechi cortist dar în ultimii 4 ani am tot ieșit cu cortul și postãrile mele îmi stau martor și pot sã afirm cã doar cu câteva campinguri, nu se face primãvarã, mai exact autoritãțile și implicit guvernul, nu vor reuși sã asigure un lucru foarte important pentru eficiența populației în desfãșurarea activitãților zilnice și aici mã refer bine- nțeles la petrecerea timpului liber prin destindere la iarbã verde, la pãdure sau la munte. Din punctul meu de vedere multe din prevederile legii le respectam și fãrã existența acesteia, de aceea spun cã cei care respectau natura o vor respecta și de acum înainte și cei care nu o respectau o vor face în continuare. Așa cã șo pã ei cu legitimarea, mama lor de democrați, pãi ce, vor așa în naturã de capul lor? Autoritãțili trebuie sã cunoascã activitãțile din timpul liber al populației!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Lasa legile nene si vezi-ti de pasiune in continuare. Nu cred ca nu esti responsabil si faci deranjul creat de oraseni pe tot traseul Moroieni-Pestera sau Ciubul cu dor-Pestera.
Spun oraseni ca am observat specimenele de oras sau din alte judete ca in urma lor lasa numai mizerii. Bastinasii cu daciutele lor sunt o idee mai responsabili.
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
@nigab am citit si eu la ce ai facut referire,dar nu cred ca e cazul sa-o iei personal.Daca pana acum ai fost responsabil nu cred ca aparitia acestei "legi"sa te(ne)afecteze.Eu am strans de fiecare data dupa mine(fie la mine acasa,fie in strainatate)ce era de strans,si voi strange si de acum incolo.
Parerea mea este cam aceleasi ca si cu infrastructura si legile "aplicate"pe ele.
Prima data sa cream conditii,si dupa aia sa avem legi si pretentii.
Mergi linistit cu cortul,ca s-a facut vreme buna,si ne-am cam plictisit de iarna si zapada.Drumuri bune.
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Hai sã mã laud ºi eu puþin, cã mi- au cam murit lãudãtorii. Let s do it Romania! a fost denumirea mai pe larg a zilei de 12.05.2012. Zi la care am participat activ, în calitate de voluntar, cu copii mei, în afarã de cel mai important membru al familiei, soþia mea, care era la muncã. Zi care a început undeva în jurul orei 7.30, cu deplasarea la Metro Militari, Bucureºti, unul din cele patru locuri de întâlnire a voluntarilor din Bucureºti, care doreau sã participe la aceastã acþiune. Ne- am prezentat la locul faptei, dupã care ne- am despãrþit, deoarece fetele mele fãceau parte dintr- un grup de copii de la ºcoalã, iar eu al nimãnui. M- am integrat ºi eu într-un grup de voluntari, constituit ad- hoc, dupã care am purces cãtre partea practicã a evenimentului, respectiv munca de jos. Dupã ce m- am înscris într- un grup, am ales o locaþie (Pãdurea Mogoºoaia) ºi am aºteptat cuminþi plecarea unuia dintre cele trei autobuze puse la dispoziþie de R.A.T.B. Dar staþi un pic cã nu a fost aºa uºor: în aceastã activitate urma sã fim sprijiniþi ºi de Jandarmeria Românã, cu un numãr de þ participanþi. Dar ce sã vezi, membrii acestei instituþii importante a României, mai exact inima þãrii, care bate, bate, bate, bate ºi nu se mai opreºte, au avut pretenþia sã fie ridicaþi exact din curtea subunitãþii din care fac parte. Spun asta, deoarece la întâlnirea cu ceilalþi voluntari, s-a prezentat un singur rãtãcit, scuze am vrut sã zic un singur jandarm, cu un Lighean ( Logan), cu numãr de înmatriculare oficial, care dupã ce ne- am îmbarcat i- a ordonat ºoferului sã- l urmeze. Poate nu vã spuneam aceastã poveste dacã totul decurgea firesc, respectiv: domnii jandarmi se prezentau la fel ca ceilalþi voluntari la locul de întâlnire ºi nu mai eram nevoiþi sã facem un ocol. Pentru cei care cunosc Bucureºtiul vã spun cã am plecat de la Metro Militari ºi în loc sã o luam spre Autostradã, cãtre Mogoºoaia, am luat- o cãtre oraº ca sã îi luam pe boieri (jandarmi) de la unitate. Lucru care nu s-a putut înfãptui, pentru cã unitatea era pe o strãduþã lãturalnicã, pe unde, bine- nþeles autobuzul nu a putut intra ºi astfel am pierdut timp preþios pe care îl puteam petrece mult mai bine prestând. Într-un final am completat numãrul de voluntari, cu jandarmii (una ºi singura bilã albã) ºi am purces la drum cu destinaþia Pãdurea Mogoºoaia, unde am ajuns pe la ora 10.30. Dupã ºedinþa de partid aferentã oricãrei activitãþi, ne- am suflecat mânecile, ne- am luat saci, mãnuºi ºi la treabã. Am bãgat vreo patru ore ,timp în care vã spun cu respect cã mi- am îndepinit norma, respectiv patru saci umpluþi, dupã care mi- am reîntregit familia (mi- am recuperat copii, care apropo, au fost în Pãdurea Buftea) ºi ne- am retras cãtre cãºile noastre. Una peste alta a fost o minunatã zi de sâmbãtã în care am socializat, am muncit, ne-am distrat, dar ne- am ºi enervat ( Jandarmeria Evil or Very Mad ). Ca ºi propunere pentru comunitatea nostrã ar fi sã avem în vedere acestã acþiune ºi sã participãm cumva centralizat la aceastã activitate prin alocarea unei zone de curãþat, activitate care poate bifa mai multe chestii: muncã, socializare, muncã, curãþenie, muncã, educaþie civicã, muncã, etc. ªtiu cã este un îndemn comunist, dar îmi permit sã îl fac, cã scrisul nu costã nimic!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR