Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • vladutz24

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2010

  • Mesaj Privat
"Aia" de la EDS ofera reduceri tuturor membrilor indiferent de vechime.Majoritatea scriu numai de prima experienta.Daca am scrie toti de fiecare data cand mergem acolo ar fi "nspe" pagini de citit.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Primim si bani de la "aia" de la EDS.Nu numai ca suntem intermediari.
Inocenta ta ma face sa rad.
Faza pentru care nu ne ducem destul de des la EDS este ca ei repara masina si nu e nevoie sa mergi prea des in service, fata de cum se practica in alte parti.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cristihass a scris:dragi colegi am si eu o curiozitate , care numai pe clubopel am vazut , astia de la eds le ofera o reducere membrilor la inceput daca scriu ca au fost la ei? nu de alta dar vad ca doar membri mai mici scriu ca vai ce bine e acolo Smile) , membri mai cu experienta cred ca sunt deja intermediari cu ei.

to'arasu' mecanic te framanta curiozitatea sau invidia? Rolling Eyes
  • cristihass

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2008 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2012

  • Mesaj Privat
curiozitatea probabil , invidia nici de cum , la cardinal castig destul de bine si cu ciubucuri pot spune ca pentru un mecanic o duc destul de bine si am s-a mai pun si pentru zile negre Smile) dupa cum mi-a spus un coleg pe privat , aici e ideea de turma , daca au fost cativa care nu aveau habar de preturi si piese si le-a luat suma x desi in alte parte era chiar si la jumatate de pret , nu s-a gandit cat era si la altu' si asa a zis la toti si uite cum fac unii bani pe seama unora care nu stiu cu ce se mananca o masina. bafta la eds si nororc de fraieri in continuare Very Happy
Skip ads

  • cristihass

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2008 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2012

  • Mesaj Privat
De la un coleg bucuresteam , fost client EDS :

"Dupa parerea mea sunt jalnici la toate capitolele. Eu am fost o singura data la ei si n-o sa mai pun piciorul in viata mea acolo. Aroganta, carpaceala, preturi enorme. Cam asta ii caracterizeaza pe cei de la EDS. Acum stii si tu cum e, fiecare decide in dreptul lui daca sa se lase sau nu fraierit.
Ce ma deranjeaza cel mai mult este cum sar cu gura cateii cand indraznesti sa le aduci astora de la EDS cate o critica. Nu zic, poate unii au fost, li s-a rezolvat problema si au fost multumiti. In cazul asta cred ca ar trebui sa se limiteze la a povesti cum li s-a rezolvat problema si gata. Nu sa sara cu gura pe mine, cand eu am facut naveta o saptamana la blestematul ala de service, mi s-au luat bani pe tot felul de incercari babesti ale lor pentru ca in final defectiunea sa ramana tot nerezolvata.
Cum imi poate spune mie un astfel de catel ca cei de la EDS sunt super cand mie nu au fost in stare sa-mi rezolve problema?
Asta e Romanica noastra plina de lingai..."

Deci este o declaratie a unuia din multii clienti nemultumiti ai EDS , el macar si-a exprimat opinia , as fi bine ca si ceilalti clienti care s-au simtit nemultumiti sa scrie aici.

EDS e un service de carpeala , oameni PROSTI , macanici jalnici care mai mult distrug decat repara si preturi de reprezentanta.

Catetii si PUPINCURISTI sa se abtina ca daca gresec nu mai primesc 1l de ulei anual si filtre chinezesti fara TVA Smile)
  • vladutz24

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Cred ca ai gresit topicul in care sa iti expui parerea.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cristihass a scris:
.....
EDS e un service de carpeala , oameni PROSTI , macanici jalnici care mai mult distrug decat repara si preturi de reprezentanta.

Catetii si PUPINCURISTI sa se abtina ca daca gresec nu mai primesc 1l de ulei anual si filtre chinezesti fara TVA Smile)


Lasa-ma sa inteleg, tu nu ai avu curajul sa iti faci masina la tine la servici (inteleg ca lucri la cardinal motors) si ai mers la eds, si ai fost dezamagit de serviciile rpestate? Poti sa dai mai multe detalii?
  • cristihass

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2008 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2012

  • Mesaj Privat
@alexya ramai la gratita , iti sta probabil cel mai bine
@ domnu' je nu pot sa fac masina ( opel) la reprezentanta pentru ca nu am postul , ca mecanic te bucuri la 10 litri de ulei lunar si alte chesti marunte plus ce iti mai lasa clientul.
aici la mine doar agentii de vanzari , seful de atelier , director si colaboratorii pot veni cu alte marci.

si am fost la eds , mergand ca tot omul dupa turma de pe forum si cand am vazut ce e pe acolo , am zis ca e un mare bullshit. plus dupa am rasfoit forumul si am vazut ce prea putini zic ca e naspa in timp ce tot piticotii ziceau vai ce meseriasi...defapt oile au ajuns la ciobani la stana.

eds e dat rau si pe astraclub si mai ales pe 4tuning forum. ma rog eu nu m-as duce la eds , cea mai buna metoda , mergi pe service-uri mici care se chinuie sa faca o treaba buna , desi sunt acoperiti de aranjamentele adminilor cu patroni de service-uri de 2 bani. sunt 2 forumuri care cer bani pentru publicitate clubopel si bmw , in rest vwforum free , skoda club free , citroclub free , dacia-reno free , hyundai free , kia free , daewoo chevy free , deci o afacere clara pentru eds pe seama unor oameni care au o pasiune pentru opel si care vor sa isi respecte masina.
Skip ads

  • vladutz24

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nu stiu cine ti-a spus ca reclamele pe celelalte forumuri sunt gratuite...in special vwforum.Am dovada contrarie.
Daca tot ai fost nemultumit ai spus cui trebuie ? Sincer celor de la EDS trebuie sa le aduci la cunostiinta in primul rand.
Te-as ruga sa nu incepi sa jignesti.....chiar daca ai o vectra OPC 1.6 benzina Laughing Laughing Laughing
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Acum, nici eu nu eram de acord cu anumite afirmatii ale colegului @cristihass, chiar vroiam sa-i raspund pe la ora 15 sau 16 cand inca nu era suspendat, dar vad ca un moderator s-a miscat repede si l-a suspendat lucru care mie imi cam da de gandit, pana la urma cu ce-a gresit? si-a expus doar o opinie, opusa majoritati, e adevarat ca intr-un mod un pic cam lipsit de dilomatie dar...doar atat...hm...ma rog, ce mai poti sa zici?
  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
colegul cristi a luat-o cam tare , desi omul si-a spus parerea , dar limbajul a fost cam neadecvat. acu depinde cat timp va sta pe tusa , eu pentru ceva de genu' ma rog fara limbaj neadecvat am luat 15 zile parca. da la mine e alta problema. si m-am potolit.
  • bame

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Si eu as fi curios tare curios sa aflu de ce a fost suspendat. Doar ca a indraznit sa vorbeasca de rau un anumit service preferat de anumiti membri ai forumului? Se poate vedea undeva in site motivul suspendarii?
Skip ads

  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Faptul ca a insultat o gramada de oameni facandu-i PROSTI, catei si pupincuristi nu e suficient? Ca doar nu suntem pe tarla aici...
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
sorindf2000 a scris: ........ mie imi cam da de gandit, pana la urma cu ce-a gresit? si-a expus doar o opinie, opusa majoritati, e adevarat ca intr-un mod un pic cam lipsit de dilomatie dar...doar atat...hm...ma rog, ce mai poti sa zici?

cristihass a scris:@alexya ramai la gratita , iti sta probabil cel mai bine

Oare cu ce-o fi gresit...? Shocked
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
SUPERDRAGOS a scris:

sorindf2000 a scris:



........ mie imi cam da de gandit, pana la urma cu ce-a gresit? si-a expus doar o opinie, opusa majoritati, e adevarat ca intr-un mod un pic cam lipsit de dilomatie dar...doar atat...hm...ma rog, ce mai poti sa zici?





cristihass a scris:



@alexya ramai la gratita , iti sta probabil cel mai bine


Oare cu ce-o fi gresit...?

alexya42 a scris:Te-as ruga sa nu incepi sa jignesti.....chiar daca ai o vectra OPC 1.6 benzina Very Happy Very Happy Very Happy


P.S eu nu m-am simtit nici PROST si nici pupincurist cu toate ca am avut doar cuvinte de lauda pentru EDS si conform unui user de mai sus ar fi trebuit...totusi, la faza asta, mesaj pt EDS " domnilor de la EDS, faptul ca un user isi exprima nemultumirea sau frustrarea despre relatiile lui cu dvs.si mai ales faptul ca este si suspendat pe motive copilaresti, ar trebui sa va dea eventual de gandit si in nici un caz nu va va face sa deveniti mai buni in ceea ce faceti. Toate cele bune si sper sa nu ma suspendati ca v-am jignit sentimentele delicate"
  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
oke ce ia zis lu' alexya nu e chiar nice , desi gluma aia e de cand lumea si volanul.

si omu are un opc de 2.8 Smile) , fiind si mecanic si fuse si pe erebus e clar ca masina aia e o bestie.

deci cam astea fiind spuse , sa vedem peste cat timp o sa il revedem pe cristi cu niste vorbe , ca pana acum e tare si vad ca nu are stres.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
o sa revina peste 7 zile. Intre timp poate isi perie nitel limbajul
  • ghibirdic.sorin

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Fiecare cu patenia lui... Nu cred ca a calomniat pe nimeni... Omu a fost profund dezamagit de serviciile prestate de cei de la eds... Nu e corect sa-i bagi pumnu in gura doar pt faptu ca nu aduce ode si laude... Pana la urma si cei de la eds nu or fi roboti, mai gresesc si ei ca sunt oameni si sa nu-mi spuneti ca de acolo pleaca toata lumea multumita ca ar fi o aberatie, atata doar ca poate unii nu au timp si chef sa stea sa isi spuna oful aici...
Si pot sa bag mana in foc ca pr acest forum sunt oameni care fac reclama nu neaparat pentru foloase materiale ci pur si simplu ca se cunosc si fac un avantaj.
Mie unu cei de la eds mi s-au parut OK,cei drept o singura data le-am trecut pragul si sincer nici nu as vrea sa ajung prea devreme Smile))
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sorine, de unde ti-a reiesit tie ca lui cristi i s-a bagat pumnu' in gura?
Omu' a vorbit ca-n spatele blocului, si-a luat suspendare. Nu a luat suspendare pentru ca a criticat EDS, nu a luat suspendare nici macar pentru ca a fost off topic (asta e topicul de service-uri recomandate, mai e un topic pentru service-urile de care sa te feresti). A luat suspendare strict pentru limbaj.
Sper sa inteleaga mesajul si pe viitor sa se exprime civilizat.
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Modul de exprimare al colegulu @cristihass a fost unul foarte plastic dar foarte corect. Intr-o maniera simpla a spus ceea ce eu si altii poate n-am putut s-o facem. In fond si la urma urmei este un forum in care oamenii trebuie sa-si impartaseasca impresii cu bune si rele, iar cand decenta in vorbire si exprimare dispare ar trebuii sanctionati.@JE are perfeta dreptate, dar totusi nu inteleg de ce colegii din tabara adversa nu au parte de acelasi tratament ,,preferential"- a se citi posturile din urma ale lui @maiandrei, @oryps etc. Ei ce au in plus fata de restul de nu si-au castigat dreptul la meditatie, cei drept n-au fost asa de directi, dar pana la urma efectul nu este acelasi?
Sunt chiar curios daca voi primi raspuns la aceasta intrebare!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR