Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • ioanv21

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1901 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
salut colegii.am o problema mare si anume am schimbat caseta de directie.toate bune si frumoase dupa cateva zile cand am mers cu ea cateodata se simte un sunet puternic cand bag in viteaza a 2 ca si cum ar cadea ceva jos nu stiu cum sa explic si cand bag in marche-arriere se aude altfel decat inainte.oricum un zgomot puternic si masina tragea puternic in partea dreapta.am fost sa-mi regleze astazi directia pe calculator unghiul de fuga si ce mai era pe acolo nu ma pricep.parca putin a mai reglat-o dar tot trage in dreapta daca o las libera.ce e de facut in legatura cu cele 2 probleme sunetul cand schimb vitezele si faptul ca trage intr-o parte desi mi-a fost reglata directia la service? Crying or Very sad sper ca am fost destul de explicit.
  • romi2

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut ! Daca reparatia care ai facut-o are si garantie,eu zic sa te duci inapoi sa-ti faca o verificare.Nu mi se pare normal ca dupa o interventie sa mearga mai prost ca inainte.Problema cu zgomotul la schimbarea treptelor (inclusiv mers inapoi)eu am avut-o din cauza unui suport motor rupt .Oricum cred ca este tot ceva legat de directie.

Numai bine!
  • DING

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2011

  • Mesaj Privat
E posibil de la suportul rupt sau sa se fi dereglat timoneria(am patit eu) si nu mai intra cum trebuie in viteza, treptele 1 2 si revers.O alta chestie cu trasul intr-o parte ar fi ca nu au strans jugul de la motor cum trebuie(putin probabil dar nu exclus)
  • romi2

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Asta ma induce si pe mine in eroare,faptul ca trage intr-o parte.Raman la ideea de a se duce inapoi la service
  • ioanv21

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1901 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
o sa merg maine la baiat sa vedem ce se poate face.m-am uitat mai atent nu trage intr-o parte era din cauza drumului si cauciucul era putin des(z)umflat.in viteza nu imi intra greu intra normal.nu stiu ce poate fi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR