Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Cum poti sa compari Logan cu Vectra? Macar cunosti masinile? Anii de productie, dotarile si pretul? Loganul e masina pentru clasa muncitoare si Vectra pentru cea de mijloc, nu exista comparatie.

Stai linistit ca nu se compara interiorul de Vectra cu cel pe 307. Pe cat de mica e in exterior pe atat de spatioasa si luminoasa este in interior. Interiorul e bine realizat si nu din materiale ieftine.


Ultima modificare facuta de UNHleaSHD la Lun 03 Sep, 2012 9:06 am, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • sebigaja

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Evident ca Vectra. Din punct de vedere mecanic e mai fiabila decat 307-le. Si in plus... estetica. Hai sa fim sinceri, in afara de Peogeot 407, nici un Peugeot nu arata bine Very Happy
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
vasea77 a scris:Adevãrul e cã cei cu vectra c au ºi motive sã-i înjure pe cei cu Logan 75 cp care încurcã circulaþia pe ºosea.
Ehei....ei n-au pe Logan cotierã ºi cruise control ºi torpedou refrigerat. Ce-or fi cãutând pe strada cu Loganurile nu ºtiu. Îi încurcã pe cei cu cruise control.
foarte bine punctat...
chiar se taraie pe strada masinile alea si incurca circulatia...
chiar sunt niste troace...
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu pe ce strazi mergeti voi in Romania de va incurca astia cu Logan. Eu si cand conduc masini de 80 de CP, 100 CP si aproape 300 CP vitezele medii nu variaza extraordinar de mult. Singurul mare plus e senzatia de siguranta pe care o ai la putere mai mare.
Skip ads

  • vasea77

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Pe cei cu vectra, mai ales cu vectra B îi încurcã.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel atitudinea este totul.
Daca ai sti cati cu Logan se baga in depasire pe Autostrada sau DN fara sa se uite in oglinda daca vine cineva din spate.
Si nu numai cei cu Logan.In preponderent cei cu masini cu motoare mici fac asta.
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Sa cam deviat discutia , parca era vorba de Peugeot nu de Logan .
  • vasea77

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Aiurea. Cei care fac accidente grave datoritã depãºirilor la limitã nu sunt cei cu motoare mici, de 60-80 cp, ci dimpotrivã, cei care au 150-200 cp sub talpã ºi cred cã rup norii cu bolizii lor.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Nu stiu pe ce strazi mergeti voi in Romania de va incurca astia cu Logan. Eu si cand conduc masini de 80 de CP, 100 CP si aproape 300 CP vitezele medii nu variaza extraordinar de mult. Singurul mare plus e senzatia de siguranta pe care o ai la putere mai mare.
chiar imi pare rau ca nu am pus telefonul sa filmez ultimul drum de bucuresti-galati sa vezi ce chinuri am avut cu loganele...
pe autostrada, cand mai aveam 200 de metri pana la ei, intrau pe banda 2 si "depaseau", adica stateau paralel cu masina de pe banda 1...
stateau in spate si cand dadeau pieptul cu vantul din fata se taia filmul...
eu veneam din spate, lansat la 140 si trebuia sa stau in fundul lor ca sa depaseasca ei cu 105 km/h o masina care mergea din varii motive cu 100 km/h
si nu era doar un logan, erau mai multe.
sau pe cei de pe cotnrasens care se bagau in depasiri pe DN si nu reuseau sa depaseasca si imi faceau flash-uri sa-i las...

ma rog, asta e vina soferilor de logane care cred ca si-au luat ferrari...
  • vasea77

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Tipic românesc....
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
jgyprime, ce medie ai avut pe acea portiune datorita celor cu Logane? Cat estimezi ca ai fi avut daca nu ar fi existat? Eu nu cred ca ar fi cu mai mult de 5 km/h mai mare.
Iti dai seama ca acelasi lucru zic si cei cu masini foarte puternice de cei cu puteri medii ca tine. Daca am timp iti fac maine un filmulet sa vezi cum se vede dintr-o masina de 285 CP cat de mult incurca o masina "normala".
  • mantalutadoru

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
oare unu cu Q7 sau x5 cam cum ar trebui sa se uite la vectra c si cum ar terbui sa se comporte in trafic fata de un "amarat"cu vectra c?eu cred ca trebui respetat ca OM pana la proba contrarie orice sofer indiferent de masina,putem avea pasiune pentru o marca sau model dar sa pastram decenta pentru ceilalti colegi
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
crezi ca nu am fost depasit si de dacia 1310?
am fost depasit si de o dacie 1300 mai batrana ca mine, eu mergeam cu 100 si el a trecut pe langa mine...
chiar nu imi e rusine sa recunosc...
i-am facut un flash si dus a fost...

insa daca cei care-si cumpara logane (sau orice alta masina ieftina) uita pe ce au dat banii si cred ca au ferrari si nimeni nu-i poate depasi ce sa respect la acesti participanti la trafic?
consider ca ei incurca circulatia si nu ma respecta pe mine care vreau sa storc tot ce pot din masina mea...
  • mantalutadoru

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
@jgyprime de acord cu tine ,de aceia am postat:CA OM PANA LA PROBA CONTRARIE.cel care incura voit traficul se descalifica si putem sa punem pe el ORICE eticheta,asa se nasc accidente si implicit drame.eu iti doresc drumuri bune si bafta
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
multumesc la fel Smile
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
clar vectra c! e alta clasa! si oricum,frantuzestile raman totusi cele mai proaste masini!
  • Thor_

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Atunci inseamna ca prostii astia de la Opel s-au fript cand au acceptat ca Insignia si Citroen C5 sa fie construite pe aceeasi platforma, si culmea si-n aceeasi fabrica. Proaste rau frantuzestile astea, mai ales ca GM a achizitionat 7% din actiunile PSA.
Si stii cat la suta dintre motorizarile diesel care circula pe strazile Europei sunt rezultate din colaborarea directa PSA-FORD? Daca ai stii ca Jaguar foloseste aceste motorizari ce ai mai zice? Sau Land Rover? Sau Volvo, sau Mazda?
Asa ca stai jos si continua sa faci faci pe soferul pt 2000 de km per drum.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
mergi cu masinile,nu citi performante si caracteristici din reviste! parerea ta conteaza ,dupa ce faci si ceva km cu o masina! nu vorbi de miere daca nu ai gustat niciodata!la multi ani!
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Stai calm ca Pejoul e Pejo, e vai mama lui.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
vasea77 a scris:Aiurea. Cei care fac accidente grave datoritã depãºirilor la limitã nu sunt cei cu motoare mici, de 60-80 cp, ci dimpotrivã, cei care au 150-200 cp sub talpã ºi cred cã rup norii cu bolizii lor.


accidentele sant intotdeauna datorita celui de la volan! nu are legatuta cu cai sau cilindreea motorului! sant prea plini de ei se vad soferii soferilor si cred ca nenorocirea pe sosea se intampla oricui numai lor nu!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR