Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Dupa cum zice si titlul vreau sa-mi pun folie la Traficul (e la fel ca Vivaro) cu care merg prin tara. Intrebarea mea este unde sa ma duc si cam cat costa?
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Presupun ca vrei neomologata, ca la cata masina ai, pt una omologata s-ar putea sa-ti ceara cateva sute de ieuro Very Happy
Mergi in targ, in vitan si acolo sunt mai multi care pun. Vezi cat cere unul, cat cere altul si negociezi. Folia pt trafic te costa cam 70ron.

ps, pe jag nu pui!? Cool
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Sincer as vrea sa fie macar un pic omologata Smile) pt ca in timpul saptamanii nu merg eu cu ea si cel care merge nu prea le are cu negociatul cu militia si nu vreau sa ma trezesc fara talon in weekend.

Pe jaguar mi-ar trebui cel mai tare ca mi s-a stricat aerul cond....LOL
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Pe masina fara ac, este si mai nasol cu folii ca deh, negrul atrage soarele Rolling Eyes
Pe laterale ai voie cu folii ne omolgate, mai nasol e cu luneta.
Skip ads

  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
aaaa poti incerca la Expert detailing pe Valea oltului dar o sa te coste o avere > mie mi-au luat 6.5 mil si mi-au pus pe astra doar pe spate ! LA tine fara 10 - 11 nu cred ca scapi !

Pe jag mai bine repari ac decat sa pui folie omologata!
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
da deci m-am hotarat ma duc sa iau folie si o pun eu doar pe laterale si poate pe spate dar sa vad.

Merci de raspunsuri anyway.

Peace.
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
www.cara-folie.ro
dimitrie pompei 5 ( o hala bleo parca ) cum te duci spre mobexpert
pe sef il cheama radu ceornea
mai incearca si alte marci de folie ( poate iesi mai ieftin) . toate celelalte firme care pun sollumar cumpara de la cara ( e importator ). oricum au o oferta f bogata ( peste 25 tipuri de folie)
succes
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Eu te pot trimite la un baiat priceput si destul de ieftin.E artist.Are si mai multe nuante asa ca poti alege.Eu le-am pus acum 1 an si nici urma ca ar vrea sa se dezlipeasca chiar daca nu au o calitate deosebita.In fond tu vrei sa fie un pic mai "umbroasa". Oricum sa stiti ca nu aveti voie cu nici un fel de folii care obstructioneaza vizibilitatea, atat de afara cat si dinauntru. Pe nici un geam al masinii.Daca inca nu le-ai pus anunta-ma!
Skip ads

  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@b82bog: nu am pus nimic inca deci daca imi poti spune ce si cum as fi recunoscator.

@OPC: merci mult dar nu ma incadrez cu bugetul plus ca nu e masina mea si nu vreau sa investesc banii mei in ea
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ok, pe tip il gasesti vizavi de cimitirul ghencea, in apropiere de intersectia ghencea cu drumu sarii.Are un mic chiosc unde vinde accesorii auto.Sunt sigur ca o sa te intelegi cu el pt ca e super de treaba.Bafta
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Mai degraba strangi ceva bani si faci o ionizare! e legal si vezi si noapte prin geam, iar ziua e intuneric in masina 100% recomand ionizare , decat folie omologata. Teoretic o ionizare pt o berlina costa in jurul a 3.5 mil -4 cel mult.
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
alex_z0ne a scris:Mai degraba strangi ceva bani si faci o ionizare! e legal si vezi si noapte prin geam, iar ziua e intuneric in masina 100% recomand ionizare , decat folie omologata. Teoretic o ionizare pt o berlina costa in jurul a 3.5 mil -4 cel mult.


da man dar in primul rand ca ionizarea nu o poti da jos si 2 eu nu am vazut o masina cu geamuri ionizate care sa imi placa cum a iesit. crede-ma ca am condus tranzitu 4 ani cu folie si niciodata nu m-a incomodat noaptea pt ca oricum nu ma uitam in oglinda dinauntru ci doar in laterale.
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Tot in aceasta dilema cu ionizatul sau sa pun folie sunt si eu. Nu stiu ce sa fac. Am auzit pareri de tot felul. Daca se poate astept pareri. Nu vreau sa le fac negre doar o mica tenta. Multumesc.
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Eu cum ziceam am pus folie. Zic eu ca are un avantaj fata de ionizare.Nu stii niciodata.Daca nu ti mai convine o dai jos in 5 minute si gata.La ionizare asa iti raman!
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Recomand cu caldura expertauto.ro. E scump, dar merita si e garantie 5 ani.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
alex_z0ne a scris:Mai degraba strangi ceva bani si faci o ionizare! e legal si vezi si noapte prin geam, iar ziua e intuneric in masina 100% recomand ionizare , decat folie omologata. Teoretic o ionizare pt o berlina costa in jurul a 3.5 mil -4 cel mult.


Omul are o duba!!!!!!! l-ar usca la bani.
In alta ordine de idei, eu nu recomand ionizarea. Am avut pe golf si pe o nova geamuri ionizate si pot spune ca devin enervante dupa o vreme, ba mai mult, luneta incepe si se cojeste din cauza rezistentelor de deazburire, nu le poti da jos cand vrei... mai multe.
Cred ca cea mai buna solitie este sa ti le pui singur. Este floare la ureche, lateralele! Eu am pus pe cateva masini si au iesit acceptabil.Odata m-am riscat si am pus pe o luneta de dacia a unei amice si spre surprinderea mea a iesit strong. A doua zi tipa era fara talon Very Happy
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Va multumesc pt informatii tuturor. Am pus pana la urma folie de 60% pe geamurile laterale si pe spate. Folia am pus-o la un baiat pe care mi l-a recomandat Bogdan Ene, are atelierul undeva in ghencea. Cost total 250 RON din care 5 lasati spaga (s-a miscat foarte repede si bine). in continuare niste poze...








  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
foca montana a scris:Sincer as vrea sa fie macar un pic omologata Smile) pt ca in timpul saptamanii nu merg eu cu ea si cel care merge nu prea le are cu negociatul cu militia si nu vreau sa ma trezesc fara talon in weekend.

Pe jaguar mi-ar trebui cel mai tare ca mi s-a stricat aerul cond....LOL

Te felicit, banuiesc ca folia montata de tine intruneste (la250RON) si criteriile enumerate mai sus Idea desi sincer am unele rezerve
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
La 250 ron nu cred ca e nici macar "un pic" omologata Very Happy
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
este omologata un pic pe la colturi ..... in rest am o hartiutza asa cum au toti dar luata de la un amic, si talonul stiti voi mereu este la "firma de leasing..." cat despre folie eu as fi pus un de si-a pus catalin OPC dar nefiind masina mea si bugetul era max 3 milioane....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR