Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • viorelxxx

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
a avut fostul proprietar un eveniment neplacut si au facut geometria dupa ''ureche'' dupa care au indreptat volanul dupa interventia de 2 bani , eu am facut geometria la un service specializat si se pare ca trebuiau sa-mi indrepte si volanul tot ei dar.....
  • DonDragon

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2012 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Va reiau din postul meu din 2005, poate va ajuta :
"...
Doi ani am mers cu volanul un pic inclinat dreapta,
pana am nimerit la un mester batran care s-a chinuit o ora cu spray si alte alea jos la roata dreapta si a desfacut ca lumea ce era de desfacut ( ceva la capetele de bara parca ?), si s-a rezolvat.
A fixat volanul ca lumea, a facut geometria si de atunci e ok, totul simetric ! ... "
  • viorelxxx

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
de la capetele de bara se regleaza geometria ( directia ) dar daca volanul nu e pus cum trebuie de unii ce nu au stiut cum se face geometria , nu e corect a se umbla la capetele de bara pentru a sta volanul drept ! ( bine ca nici eu nu sunt mecanicul lui peste , dar asa ca logica )
  • kostyka.euro

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1997 16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Am patit-o si eu cu vectra mea b din 97. S-a stricat caseta de directie si am fost nevoit sa apelez la piese din dezmebrari datorita pretului. Am gasit un mecanic nu stiu cat de bun da ieftin la pret, 150lei sa inlocuiasca caseta cu cea de la dezmebrari, si dupa ce si-a facut treaba si a montat totul la loc, am mers aproape 5-6 km dupa care volanul s-a virat spre stanga fara ca masina sa traga in vreo parte sau sa faca sunete ciudate. Mentionez ca la plecare volanul era drept si ca am fost avertizat ca am capul de bara pe dreapta terminat si sa-l schimb inainte de a face directia. Ajuns acasa am ridicat masina pe cric si incep sa misc de roti serios si spre surprinderea mea capul de bara terminat era pe stanga nu pe dreapta cum fusesem anuntat. Intrebarea mea e ce credeti ca ar putea fii sa stiu la ce sa ma astept. Caseta nu mai pierde lichid,doar ca am volanul cam asa ( / ). Am schimbat si capul de bara cu altul nou urmand sa fac si directia. Astept pareri si posibile rezolvari de la cei care au mai patit asa ceva.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR