Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Sunt posesori de astfel de gadget-uri pe forum, ma bate gandul sa iau un iPad 64GB 3G (in principal pentru a citi documente in PDF) sau sa mai astept si poate iau unul mai mic dar sa fie ipad 2.
Voi ce parere aveti?

No off-topic pretty please Smile
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Emil, eu am rezolvat in alt mod problema cu care te-am deranjat pe PM(cititul PDF-urilor). Am vrut sa imi iau un IPAD pentru asta. Am avut inspiratia ca inainte de asta sa imprumut unul. Dupa nici 2 zile m-am plictisit de el. E ok ca gadget insa nu am devenit fan.
Am cautat un pic pe ebay si m-am hotarat sa cumpar un ebook de la chinezi. Nu aveam ce pierde prea mult(3 mil) daca nu mergea OK. Daca te intereseaza sa citesti SI pdf-uri e super. Citeste super bine si pdf-urile care provin din scan-uri. Ebook-ul are display de 7 inch, e super elegant si super finisat, are video, audio, radio etc etc. Cea mai alegere pe care am putut sa o fac avand in vedere ca trageam cam 1500 de pagini pe luna la imprimanta sa le citesc.
Deci daca te intereseaza decat functia de ebook mai sunt solutii.
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Da corect e o varianta, dar daca tot il iau sunt convins ca am sa ma bucur de toate functiile plus ca sunt o gramada de aplicatii facute sa iti faca viata mai usoara, sincer cred ca la ora actuala acesta este pasul in fata pe care il are apple in fata android.
Sincer cred ca pretul va scade simtior dupa ce apare iPad 2 si pentru restu' lumii Smile
Tu ce model ai cumparat, eventual un link pe pm.
Mersi
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Emil, o sa iti trimit imediat link-ul si niste poze.
Skip ads

  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Strict pentru citit carti - Kindle-ul de la Amazon e za best (mai ales ca poti sa-ti cumperi si carti de pe amazon, pt. kindle, la preturi mult mai mici).
Pentru a fi in ton cu moda - IPad, ecran 10"
Pentru citit PDF-uri, GPS, internet, un pic de jocuri si alte aplicatii si un pic de telefonie - Samsung Galaxy Tab, de 7"
Pentru probe - orice chinezism de e-book reader sau tableta la 2-3-4 milioane

Btw, anul acesta trebuie sa apara si tabletele de la HP si RIM deci concurenta acerba => preturi mai mici Laughing
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
In caz ca mai urmareste cineva topicul, pana la urma am luat un iPad 3G de 32GB, am pus net de la digi, si ce sa zic e de vis, plus ca sunt o gramada de aplicatii pentru citit care iti dau voie sa iti faci insemnari ca intr-o carte pe hartie.
La capitolul minusuri as trece faptul ca este destul de greu.
Salutari
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Dar la un Galaxy tab s-a gandit careva?
Andoid este de viitor.

Sau chiar tableta Allview celor de la Brasov.Are tot android si este si ieftina 600 ROn.
  • NOVAC

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2011

  • Mesaj Privat
[quote="cangri"]Dar la un Galaxy tab s-a gandit careva?
Andoid este de viitor!





Am un Galaxy Tab din Ianuarie ! E super !

Recomand !
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Ipad 2 e altceva,mult peste Ipad 1,am si eu unul,am stat la coata in USA pentru el,acolo e nebunie mare inca.....e de 32 gb wi-fi fara 3G.
Pentru citit totusi mi-am luat un Sony E-Reader PRS 950,ultima carte electronica a celor de la Sony ,se vede cel mai bine dintre toate(am mai avut un Touch Edition PRS 600).Cartea se poate citi si afara,nu straluceste ecranul ca la I-pad si nu oboseste ochii,mai are si wi-fi si 3G SI MP3 si suporta o gramada de formate.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR