Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Cum le-a pus fabrica nu ti le mai pune absolut nimeni,tot ce e de stiut este sa le pui la zero(turometrul si vitezometrul) si celalalte te uiti si tu la alte ceasuri nedesfacute pentru o mai mare precizie,spre exemplu la acul de la benzina de fabrica vine pus sub linie,eu din preferinta personala l-am pus fix la prima linie nu sub ea
Skip ads

  • ionelas

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
aha bn ms frumos:D
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
mare grija cu ledurile.cautati bine care este plus si care minus.in cazul in care schimbati beculetele de la martori si gresiti e cam nasol in caz de vreo avarie.eu montasem leduri pt turometru/vitezometru si le-am montat pe ama2 invers Smile la 9 noaptea eu eram in parcare dadeam bordul jos Smile) la 9:30 eram gata.venisem si de la 1 drum de vreo 15=20 km in afara orasului,noapte.fara lumini in bord.

@valy tu zici ca,ca fabrica nu ti le pune nimeni.crezi ca este mai rezistent un bec decat 1 led?fabrica iti pune un bec,becul are si el un anumit timp de functionare.la un soc e posibil sa se scuture,ledul ce poate pati?
  • narcky_cypycu

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2009

  • Mesaj Privat
valy se refera la ace nu la becuri/leduri.
ca sa verifici daca merg martori pui contactu si vezi care se aprind, sau ca sa nu incurci polaritatea faci un semn cu creionu pe cablaj, dupa montare il stergi.
Skip ads

  • roko77

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2012

  • Mesaj Privat
O intrebare pentru narcky_cypycu, banuiesc ca masina din garajul ta e modificata de tine, cate leduri ai folosit pentru a avea lunimoitatea asta? Si vad ca la TID si tahometru e alta nuanta, e din cauza dispersorului galben? daca da, bordul cum l-ai facut alb?
  • brudiu

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2012

  • Mesaj Privat
salut eu am bagat tira de leduri de 24 in jurul la fiecare dintre ceasuri din bord(cel ce indica rpm, kilometraj si benzina -apa) sunt albastre se vad cu o intensitate de lumina mare am sa iti pun o poza maine.
  • 01Jaf

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 X20xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Michnea a scris:Ceau, la voi. Am un astra g diesel si vreau si eu un tuning la bord cu leduri verzi. Nu ma pricep si sunt din timis.

daca esti din timisoara dute la ret in sinaia gasesti acolo sute de leduri de vanzare ce culori vrei tu
  • pasapasa67

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
salutare ...dupa ce m-am documentat putin pe forum uitati ce am realizat:
Skip ads

  • marco_dnc

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Frumos!
  • mirco_pludi

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Am incercat si eu sa schimb becurile din bord si TID cu leduri albastre si cand am vazut rezultatul final am renuntat .Se vedea de parca eram in cavou aproape bezna totala.Singurul led care l-am lasat este cel de la ceasul kilometrajului :se vede un pic mai pronuntat fata de toate .La consola nu am umblat deocamdata pentru ca nu sunt suficient documentat sa desfac consola la vectra b.La fosta masina schimbasem toate becurile din consola cu leduri rosii si se vedea bestial (era un Cielo rosu rubiniu si se asorta de minune)
  • marco_dnc

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Mirco, incearca cu SMD-uri.
  • laurentiuu

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2011 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2014

  • Mesaj Privat
E cineva in Ploiesti care sa schimbe leduri la un astra H?
Skip ads

  • romi2

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am renuntat la iluminarea bordului cu led-uri si am cumparat o folie plasma pentru ceasuri (135lei), doar MID-ul a ramas pe SMD verzi
  • flo88creative

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Salut, m-as baga si eu la ceva combinatii cu tot interiorul masinii (bord,consola,butoane,etc) dar nu reusesc sa gasesc led-uri SMD la un pret rezonabil....mi-am facut fostul golf si acum as face vectra-ul, dar am ramas fara provizii:/ (aveam supplier de la yazaky:)) )...daca stiti ceva cu pret rezonabil,poate mai rezolv si la cate un coleg cate un bord:D...Si apropo, vectra B din 2001, are plasticul de la bord cu folie colorata?sau pot pune LED alb si sa se vada alb? (nu am desfacut inca sa vad)
Picc cu bordul la golf facut de mine:D
Multumesc anticipat
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR