Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • sandwich_scuby

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2009

  • Mesaj Privat
va salut pe toti si va rog sa-mi spuneti, de unde pot sa cumpar parbrizul cat mai ieftin posibil ?.
cel mai ieftin am gasit 350 ron cu montajul inclus.poate aveti totusi si o alta varianta fie ea si sh important e sa fie ok parbrizul.
multumesc.
Skip ads

  • cosminx

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
eu am dat 380 de lei cu tot cu montaj...au putut recupera nu stiu ce cheder sau garnitura altfel trebuia sa o platesc si pe aia ...in fne e pilkington parbrizul dar sa stii k nu sunt deloc multumit in aproximativ 3 luni e deja zgariat ...o sa ma duc sa vad ce rezolv la ei caci nu e posibil sa dai atatia bani si dupa 2 luni si ceva sa fie zgariat
  • sandwich_scuby

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2009

  • Mesaj Privat
380 ron am gasit si eu la Olimpia pe sos fundeni dar e ff scump mai bn iau sh kiar daca e putin zgariat zic eu ,oricum msi.
  • cosminx

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
am preferat nou dar mai bine luam si eu sh daca stiam k se va zgaria asa repede oricum ma duc la ei k am garantie 2 ani...
Skip ads

  • sandwich_scuby

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2009

  • Mesaj Privat
sa nu cedezi in fata lor pt ca nu o sa vrea sa-l skimbe.sa ai nr de la protectia consumatorului,garantia cu chitanta de plata si sa le faci un mic tam tam,ca altfel nu o scoti la capat.bafta.
  • cosminx

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
am chitanta cu garantia atasata si bineinteles ca 0241 550550 e nr de protectia consumatorului...nu au nici o scuza...dupa nici 3luni sa fie in halu asta si nu numai unde calca stergatoarele ci si deasupa lor deci nu pot spune ca e de la stergatoare...
  • sandwich_scuby

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2009

  • Mesaj Privat
asta o va stabili doar un expert din ce cauza este .sa-mi dai de veste. sandwich_scuby
  • profes0rul

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1990 1.6i + GPL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Lonjeroane fata afectate grav de rugina pot in timp sa genereze schimbarea pozitiei pentru stalpii portierelor . Parbrizul nu numai ca se pe poate zgaria prematur la folosirea stergatoarelor dar se si poate fisura extrem de usor la cel mai mic impact.
Skip ads

  • cosminx

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sincer ma cam bufneste rasul....cum se poate zgaria parbrizul din cauza lonjeroanelor?lucrezi cumva la centrul de parbrize
?
  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
@cosminx ce ai rezolvat cu parbrizul ?
  • cosminx

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
am incercat sa le trimit mail dar nu mi-au raspuns.....cand am facut comanda a 2-a zi dimineata m-au si sunat dar acum....a sa ma duc personal la ei si daca nu o.p.c
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
profes0rul a scris:Lonjeroane fata afectate grav de rugina pot in timp sa genereze schimbarea pozitiei pentru stalpii portierelor . Parbrizul nu numai ca se pe poate zgaria prematur la folosirea stergatoarelor dar se si poate fisura extrem de usor la cel mai mic impact.

Deci in 3 luni au ruginit lonjeroanele ( care in mod sigur sunt tratate cu galvan si izolate cu autovapand de ala smecher) si s-a zgariat parbrizu' Laughing .
Ideea e ca astia cu geamurile au luat ceva turcisme, le vand omului cu pretul de original, si dup-aia se trag pe cur... Sticla are un anumit grad de flexibilitate, se sparge destul de greu si cu multa insistenta si ar trebui sa reziste mult timp si la multe zgarieturi, daca nu e facute din materiale de proasta calitate.
Skip ads

  • cosminx

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
si mai e si pilkington cica...am la munca un ford de prin 90 si sa mor daca are vreo zgarietura si nici macar nu ii merg stropitorile de la parbriz ala cum nu s-a zgariat?a inseamna ca are lonjeroanele bune nu-s ruginite desi cade tabla de pe el
  • geo_tfk

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2010

  • Mesaj Privat
si eu l-am pus tot la olimpia si m-a dus vreo 4 mil dar sun destul de multumit de el!
  • adriannicolae2007

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2011

  • Mesaj Privat
cosminx a scris:si mai e si pilkington cica...am la munca un ford de prin 90 si sa mor daca are vreo zgarietura si nici macar nu ii merg stropitorile de la parbriz ala cum nu s-a zgariat?a inseamna ca are lonjeroanele bune nu-s ruginite desi cade tabla de pe el

Uite unde sunt fabricate peste 50% din parbrizele Pilkington Wink pot aduce si argumente... Razz
http://translate.google.com...lass.us/about.php
  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
sandwich_scuby a scris:va salut pe toti si va rog sa-mi spuneti, de unde pot sa cumpar parbrizul cat mai ieftin posibil ?.
cel mai ieftin am gasit 350 ron cu montajul inclus.poate aveti totusi si o alta varianta fie ea si sh important e sa fie ok parbrizul.
multumesc.
e ok pretul mai mic nu gasesti
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu am Pilkington de vreo 2 ani, sunt foarte multumit de el. Nu s-a zgariat, nu deformeaza deloc, pe el scrie made in U.K.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR