Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • mihaichetzu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Agila 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
sal
ma poate ajuta cineva cu pozitionarea sondei de apa pe opel agila 1.0
am schimbat senzorul de temperatura a lichidului de racire dar nu gasesc sonda de temperatura a lichidului de racire

http://www.opelonline.ro/in...at&prodcat=90
Skip ads

  • mihaichetzu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Agila 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
sal
ma poate ajuta cineva cu pozitionarea sondei de apa pe opel agila 1.0
am schimbat senzorul de temperatura a lichidului de racire dar nu gasesc sonda de temperatura a lichidului de racire

http://catalog.altgradauto....ura_apa-4525.html
  • Sorin Deac

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Sonda de masurare a temperaturii antigelului este deasupra fuliei de la pompa de apa, exact deasupra axului. Mai spra haqbitaclu este senzorul camshaft (sunt doua mufe, iar cea de la antigel are 2 pini de conectare) Razz
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Da domnu Deac, am vazut si eu si cred ca e ceva putred aici.

am schimbat senzorul de temperatura a lichidului de racire dar nu gasesc sonda de temperatura a lichidului de racire

Se observa ca omul stie de senzor temperatura dar lui ii trebuie sonda (care o fi aia). Un topic cu doua postari la interval de o luna, cu exact aceeasi nedumerire, dar cu trimitere la cate un link extern de fiecare data. Date de profil necompletate, deci o persoana care urmareste anumite interese mascate. De aceea eu cred ca e vorba de reclama mascata aici. Dar daca MODERATORU' iti zice sa o lasi mai moale, apoi nu ma mai bag, no.
Skip ads

  • mihaichetzu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Agila 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Da domnu Deac, am vazut si eu si cred ca e ceva putred aici.

am schimbat senzorul de temperatura a lichidului de racire dar nu gasesc sonda de temperatura a lichidului de racire [/quote]
Se observa ca omul stie de senzor temperatura dar lui ii trebuie sonda (care o fi aia). Un topic cu doua postari la interval de o luna, cu exact aceeasi nedumerire, dar cu trimitere la cate un link extern de fiecare data. Date de profil necompletate, deci o persoana care urmareste anumite interese mascate. De aceea eu cred ca e vorba de reclama mascata aici. Dar daca MODERATORU' iti zice sa o lasi mai moale, apoi nu ma mai bag, no.


salut
am trimis un alt link cu sonda pentru ca la primul link nu mi-a pastrat pagina cu poza sondei si am cautat un alt link cu poza ca sa vedeti despre ce este vorba exact... ...nu sunt :''deci o persoana care urmareste anumite interese mascate'' asa cum spui tu .
Daca urmaresti mai bine forumul vezi ca am mai avut anumite probleme si nedumeriri pe cere le-am rezolvat cu ajutorul unor anumite persoane si le multumesc pentru ajutor si sfaturi.
daca nu esti dispus sa ajuti un om mai bine stai in banca ta si lasa pe altii
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Domnu' student este bine ca urmaresti acest forum si iti este de folos in rezolvarea problemelor. Asta este si scopul. In ceea ce priveste a ajuta sau nu pe cineva este o chestiune relativa. Forumul este de ajutor prin el insusi si prin calitatea informatiei postata de unii useri. Trebuie doar cautata. Completeaza corect profilul inainte de a deveni total recalcitrant.


Ultima modificare facuta de petrecila la Lun 18 Jul, 2011 6:57 pm
  • mihaichetzu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Agila 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
petrecila"]Domnu' student este bine ca urmaresti acest forum si iti este de folos in rezolvarea problemelor. Asta este si scopul. In ceea ce priveste a ajuta sau nu pe cineva este o chestiune relativa. Forumul este de ajutor prin el insusi si prin calitatea informatiei postata de unii uzeri. Trebuie doar cautata. Completeaza corect profilul inainte de a deveni total recalcitrant.

daca exista acest subiec nu mai stateam sa intreb
eu am deschis acest subiect...in caz ca nu ai observat
  • cocosai

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Alba
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Petrecila ,,Trebuie doar cautata,,.
Uite aici. https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=17845 Zic si eu.
sau poate
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=10242. Zic si eu. Nu trebuie neaparat sa se vorbeasca in mod expres despre ce te doare. Intrebarea poate fi pusa intr-un topic existent. Si eu mai gresesc, mai repara moderatorii, dar este pacat sa ne intindem cu un subiect pe cateva topicuri. Cand avem nevoie de ceva nu mai stim unde sa cautam. Si apoi cu atat mai dureros ptr cei care pun suflet in cautarea informatiilor si transmiterea lor catre noi astia mai ,,fraieri,,.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR