Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Grupul american General Motors (GM) vrea sa diversifice si mai mult gama de modele a Opel, iar in acest sens vrea sa adauge in portofoliul marcii germane doua noi masini, un SUV si un sedan mai mare decat Insignia, bazate pe modelele Enclave, respectiv LaCrosse, de la marca sora din SUA, Buick, potrivit unor surse citate de GMInsideNews.

Primii pasi pentru unificarea gamei de modele a Opel cu cea a Buick au fost deja facuti. Opel Insignia se vinde ca Buick Regal in SUA, iar Opel Astra va deveni in 2012 Buick Verano.

Un model Opel bazat pe Buick LaCrosse ar aduce sub umbrela marcii germane un nou model varf de gama, peste Insignia.

O gama de modele comuna pentru Opel si Buick ar permite grupului mama GM sa economiseasca bani pentru dezvoltarea de noi modele si ar putea accelera in timp reinnoirea gamei de masini. Buick Regal bazat pe Opel Insignia se produce chiar in Germania, in uzina de la Russelsheim.

  • GTS-MAN

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2009

  • Mesaj Privat
excelent.eu m-am gandit la comercializarea la crosse in europa ca si opel omega de vreun an jumate (cand am vazut la crosse) si mai ales de cand am vazut reciprocitatea dintre cele doua marci si ar fi normal ca buick la crosse sa fie noul OMEGA C in europa. sper din tot sufletul ! la fel si suv-ul,poate un nou frontera poate ceva de genul asta ,pare sa aiba forme de la la crosse

Totusi eu am citit zilele trecute ca s-ar dori mai mult un crossover premium ,caz in care ar putea fi vorba de un nou signum !? Question



Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR