Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • motanel_cristi

  • Mesaje scrise: 331
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
realcriss a scris:@octaviantomescu
Daca vii la urmatoarea intalnire Clubopel Pitesti o sa iti arat la mine cum se vede cu folia razuita.
Nu ai ce strica, vopseaua galbena e pe spatele foliei, asezi folia cu fata in jos pe o masa (birou etc), intre folie si masa pui o foaie de hartie, revista, iar pe spate razuiesti cu o lama de cutter (eu folosesc o lama de bisturiu, e putin curbata si merge mai usor decat cu lama de cutter).
Am facut cateva zeci de ceasuri prin aceasta metoda si nu am deteriorat nici macar o folie.

Salut.Daca razui folia de acea vopsea galbena si pun iese ca aici? sau ma rog ca in cea pusa de colegu' mai sus.mentionez ca am TRW Sad
Skip ads

  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Mi se pare ca TRW nu are vopsea galbena, cel putin ale mele nu au avut.
Iese alb dar nu cred ca iese asa luminos, poate doar noaptea, eu unul pun in jur de 50 smd in ceasuri ca sa se vada si ziua Smile
  • paulici89

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
La vectra b a facut cineva? Is curios cum arata, inca nu am apucat sa citesc toate paginile. Mersi
  • sorin_bms

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2011

  • Mesaj Privat
http://www.xenonline.ro/t10...md-alb-xenon.html ..salut. incearcale pe acestea sigur o sa fie bune..au leduri si in lateral eu miam pus unele care nu au si in lateral si nu prea se vede bine decat cind e intuneric tare.sa nu iei unele mai lungi ca astea ca nu o sati incapa in bord.,vezi ca e tutorial de demontare a bordului ,citestel si in rest nu-ti trebuie decat timp si se rezolva.bafta sarbatori fericite.
Smile
Skip ads

  • sorin_bms

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2011

  • Mesaj Privat
http://www.xenonline.ro/t10...md-alb-xenon.html ..salut. incearcale pe acestea sigur o sa fie bune..au leduri si in lateral eu miam pus unele care nu au si in lateral si nu prea se vede bine decat cind e intuneric tare.sa nu iei unele mai lungi ca astea ca nu o sati incapa in bord.,vezi ca e tutorial de demontare a bordului ,citestel si in rest nu-ti trebuie decat timp si se rezolva.bafta sarbatori fericite.
Smile
  • narcky_cypycu

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2009

  • Mesaj Privat
soclu T10...nu-i cumva B8,5D pt bord?
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pentru bord T10 la vectra b ( nu si la clima etk)

Eu am folosit si rezultatul eu unul zic ca se merita pentru o investitie de 22 lei( se gasesc si mai ieftine chiar) iar in caz de ardere se pot schimba in 5 minute MAXIM fara bataie de cap!
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
A folosit cineva acest tip de led? https://www.clubopel.com/lin...md-alb-xenon.html
Mie imi trebuie la kilometraj si vreau sa stiu daca se vede chiar si atunci cand e soare.Multumesc anticipat.
Skip ads

  • sorin_bms

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2011

  • Mesaj Privat
salut .cu siguranta sant bune alea cu 6 leduri mai ales ca are si in lateral leduri ca eu mi-am pus de acesteahttp://www.okazii.ro/catalo...-fara-eroare.html si nu pre sant multumit ca au numai 3 leduri nu le are si pe acelea in lateral, cind e foarte an tuneric se vad bine bafta....sasa se vede la mine are un efect de punct .
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,675
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Acele vad ca sunt rosii, cum ai procedat ?
  • sorin_bms

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2011

  • Mesaj Privat
le-am vopsit cu markar da cu timpu se ia vopseaua de pe ele.dar daca tot desfaci bordul poti sa iti cumperi si acele in cazul in care iti pui lumuni albe ca daca pui albastru cred ca no sa se vada bine deoarece nu ai becuri separate pt ace.
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
sorin_bms a scris:le-am vopsit cu markar da cu timpu se ia vopseaua de pe ele.dar daca tot desfaci bordul poti sa iti cumperi si acele in cazul in care iti pui lumuni albe ca daca pui albastru cred ca no sa se vada bine deoarece nu ai becuri separate pt ace.




ce culoare ai avut inainte ? rosu? ca si eu am rosu dar nu imi merg si as vrea sa il fac sa imi mearga trebuie becurile sa fie T 10 la vectra b si neaparat rosi ca sa imi ramana culoare rosie in bord?
Skip ads

  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
ssergiiu a scris:
sorin_bms a scris:le-am vopsit cu markar da cu timpu se ia vopseaua de pe ele.dar daca tot desfaci bordul poti sa iti cumperi si acele in cazul in care iti pui lumuni albe ca daca pui albastru cred ca no sa se vada bine deoarece nu ai becuri separate pt ace.




ce culoare ai avut inainte ? rosu? ca si eu am rosu dar nu imi merg si as vrea sa il fac sa imi mearga trebuie becurile sa fie T 10 la vectra b si neaparat rosi ca sa imi ramana culoare rosie in bord? si cate becuri ai folosit?

  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
pustiu_pst a scris:Pentru bord T10 la vectra b ( nu si la clima etk)

Eu am folosit si rezultatul eu unul zic ca se merita pentru o investitie de 22 lei( se gasesc si mai ieftine chiar) iar in caz de ardere se pot schimba in 5 minute MAXIM fara bataie de cap!

la clima normala ce becuri trebuie ?
  • sorin_bms

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2011

  • Mesaj Privat
poateacele tale sant rosu mat adica nu trece lumina prin ele..amele au fost albe
  • sorin_bms

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2011

  • Mesaj Privat
ai clima automata sau ac?
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
sorin_bms a scris:poateacele tale sant rosu mat adica nu trece lumina prin ele..amele au fost albe

nu stiu inca ca nu am demontat ca nu am stiut ce becuri trebuie puse si acele la mine nu sunt transparente sunt rosi mat nu trece lumina prin ele si fundalul este alb. cate becuri sunt de toate in ceasuri ?
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
sorin_bms a scris:ai clima automata sau ac?


AC
  • sorin_bms

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2011

  • Mesaj Privat
sunt 2 becuri in bord ..si daca ai ac ai 3 becuri din astea http://www.okazii.ro/catalo...p-t5-2-smd.html..
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
sorin_bms a scris:sunt 2 becuri in bord ..si daca ai ac ai 3 becuri din astea http://www.okazii.ro/catalo...p-t5-2-smd.html..


mersi mult sorin iti raman dator Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR