Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • vali-tgm

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am un astra g din 2001 cu motor y20dth. Din 2006 de cand am luato avea suspensia foarte joasa, acuma as vrea sa ridic putin macar botul masini. Am cumparat niste arcuri de la dezmembrari dar au aceasi inaltime ca si ale mele. Nu mai stiu ce sa fac. Care e diferenta intre a mea si restul care au 3 degete intre aripa si cauciuc ( la mine intra putin cauciucul sub aripa cam 1 cm ). As vrea sa fie mai ridicata cu 4 cm -5 cm.

PS: Nu stiti suspensia de vectra C se potriveste pe astra g ?
Skip ads

  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Diferenta e in buzunarul tau! (asa era o reclama la nu-stiu-ce - REAL parca)... In fine...lasand gluma la o parte... diferenta este in amortizoarele duse probabil si in flansele roase de-a lungul timpului... Si eu am masina lasata dar la mine este de la arcuri....si ca sa o mai ridic am schimbat flansele de la amortizoare - s-a mai ridicat 1 cm si ceva... Nu stiu cat de mult te pricepi la masini (eu doar am idee Very Happy) dar vezi sa nu cumva sa ai si tu arcuri sport si cele pe care le-ai cumparat sa fie tot sport...
Bafta!
  • vali-tgm

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
La asta m-am gandit si eu. Dar cand le-am luat i-am zis la ala problema si a zis ca masina pe care erau aceste arcuri avea 3-4 cm distanta intre cauciuc si aripa. Mie mi frica sa nu difere cumva tot ansamblul de suspensie. deci sa trebuiasca sa schimb amortizor arc cu tot cu suportul ala de arc, ca poate difera tot.
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Ai dat arcurile fata jos sau cum le-ai comparat?... Sa nu cumva sa ai amortizoarele sport..adica mai scurte...
Skip ads

  • vali-tgm

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
aveam un arc de pe masina mai vechi. mda se poate si aia. mie mi-ar cam conveni asa suspensia dar eu o sa am alta masina si asta ramane masina la ai mei si nah nu folosesc oricum la nimic suspensi asta sport doar la datul cu burta masinii pe jos. de ar avea 4-5 cm in plus ar fi perfect. vad ca si tu ai asta G, imagineazati ca la mine intra 1 cm cauciucul sub aripa pe cand la tine is vreo 3-4 distanta.
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Nu cred...Very Happy Uita-te in garajul meu sa vezi cat de lasata e masina mea... Exact problema ta am avut-o si eu dar am rezolvat repede cu o pereche noua de flanse...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR