Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Scuza-ma, dar prietenul tau e idiot. I-o fi ramas pietre pe scut sau avea o problema dinainte, dar in orice caz, e idiot sa dea vina pe tine pentru o problema care a aparut la o utilizare normala a masinii.
  • cristy20nt

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2009

  • Mesaj Privat
problema este ca stiu masina de cand o are prietenul si am mers de multe ori cu ea, chiar cu cateva zile inainte de dubioasa problema ,asa ca eu cred ca s-a intamplat ceva atunci.
Prietenul a fost cu masinuta la service si cei de acolo i-au spus ca sunt duse butucele de la rotile din fata ,butuce care trebuiesc inlocuite cu tot cu senzori la abs si alte cele care mai sunt pe acolo , acestea s-au dus din cauza unei frane bruste sau plecari in tromba.Cei din service spun ca asta e o problema veche la zafire.Aveti idee despre ce e vorba?Cica un butuc din ala e vreo 800 Ron.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Pai scuza-ma, inseamna ca masina e de rahat daca se strica la o plecare in tromba. Da, dupa vreo cateva sute de plecari in tromba ar fi normal sa apara. Dar dupa prima plecare e cam ciudat. Erai si tu acolo cand i s-a spus ca e de la plecarea in tromba sau asta ti-a spus el dupa? Mie mi se pare cam trasa de par, mai ales ca sunt o gramada de oameni aici cu Zafira si nu am auzit de la niciunul asa ceva.

Imi cam miroase a "cazut de fraier". Cel putin aia cu franarea brusca e hilara. Brusca sau nu, frana trebuie sa functioneze, altfel te dai jos si mergi cu autobuzul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR