Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • apmihai

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Va rog ajutati-ma sa identific piesa lipsa din imaginile de mai jos (ceva legat de reglarea debitului de aer, cred). Masina este Astra G Z17DTL, din 2003. Si inca o rugaminte : stie cineva cat costa lampa pentru iluminat numarul de pe spate (eventual un cod, ceva) pentru aceeasi masina? Multumesc mult!





Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sa identifici piesa sau sa afli ce piesa trebuie sa fie acolo? Eu nu vad decat o gaura. Eu nu am motor ca al tau si prin urmare nu stiu sa te sfatuiesc dar daca motorul merge, cred ca acolo este loc de prins vreo....brida, etc. Daca ar fi o piesa lipsa...cred eu ca nu ar mai merge masina.
  • apmihai

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2008

  • Mesaj Privat
invest20042001 a scris:sa identifici piesa sau sa afli ce piesa trebuie sa fie acolo? Eu nu vad decat o gaura. Eu nu am motor ca al tau si prin urmare nu stiu sa te sfatuiesc dar daca motorul merge, cred ca acolo este loc de prins vreo....brida, etc. Daca ar fi o piesa lipsa...cred eu ca nu ar mai merge masina.


Este o gaura acolo, e drept, dar este filetata (probabil ca nu se vede in poze) de aceea banuiesc ca acolo trebuia sa fie ceva Wink Daca are cineva motor ca al meu il rog sa arunce o privire, sa ma lamureasca. Multumesc!
  • filcea

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Stai linistit am acelasi motor tot din acelasi an si este la fel.De lampa de ce nu te interesezi pe la dezmembrari?
Skip ads

  • apmihai

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2008

  • Mesaj Privat
filcea a scris:Stai linistit am acelasi motor tot din acelasi an si este la fel.De lampa de ce nu te interesezi pe la dezmembrari?


OK, m-am lamurit... Pentru lampa asta am sa fac, oricum nu este o piesa de maxima importanta. Multumesc!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Si la mine e la fel..desi motorul e diferit. Oricum e bine de stiut ca e cineva mai ipohondru ca mine in ceea ce priveste masinutza. Smile Probabil flansa aia..sau egr-ul echipeaza si alte motoare..si in gaura aia vine prins ceva:).
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
M-ati facut curios si am coborat la ora asta pana la masina sa ma uit: la fel e si la mine Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR