Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • av1000

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut , sunt posesorul unei Astra G din 2001 , si am facut rost de macarale electrice pentru spate panou cu 4 butoane si tota instalatia electrica din usile de pe spate . Acuma ma lovesc de o chestie masina nu este cablata pentru geamuri spate, daca ma poate ajuta cineva sa imi zica unde leg cele 5 fire care vin la motoare si daca trebui sa schimb cumva si centrala , am observat ca in mufa centralei citiva pini cunt neocupati.
Skip ads

  • av1000

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
chiar nu a montat nimeni geamuri pe spate electrice? Shocked
  • TyTy

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 1996 z12sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2007

  • Mesaj Privat
av1000 a scris:chiar nu a montat nimeni geamuri pe spate electrice? Shocked


mergi la un electrician auto!cablajele sunt trase...mai departe...
  • av1000

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
am dat si pragurile jos cu tot cu scaune iar cablurile nu sunt trase pina la mufa din stilp lipsesc Sad
Skip ads

  • TyTy

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 1996 z12sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2007

  • Mesaj Privat
av1000 a scris:am dat si pragurile jos cu tot cu scaune iar cablurile nu sunt trase pina la mufa din stilp lipsesc Sad


problema se complica.da un telefon la o reprezentanta opel la service si intreaba un inginer de acolo despre chestia asta.eu am mai sunat si am mai cerut sfaturi si chiar am primit raspunsuri.
  • TyTy

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 1996 z12sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2007

  • Mesaj Privat
te rog sa-mi spui si mie de unde ai luat consola aia cu 4 butoane.imi trebuie si mie una.multumesc!
  • av1000

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
macarale spate + instalatia din usi spate + butoane spate +consola 4 butoane fara + instalatia de pe usa fata stinga + centrala din pragul din dreapta ma costat 270 lei
Am un prieten care are dezmembrari in Tirgoviste , ieftinache rau la piese . Deocamdata nu mai are macarale de spate un set lam luat io si inca unu un prieten .
Poate ma ajuta cineva cu vro schema unde vin firele legate in centrala. Daca pina la urma nu gasesc nimik o sa le fac fara comanda din centrala pe stil clasic ca la Logan si tot rezolv treaba .
  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,

Se poate face conectarea cu siguranta .Nu e cazul sa faci carpeli cand se poate . Daca nu ai trasa instalatia , trebuie sa o faci tu .Oricum trebuie sa dai jos scaunele sa bagi firele pe sub mocheta .Da-i un PM lui Flores_astra si roaga-l sa-ti spuna ce sa faci .El si-a pus pe spate . Probabil ca-ti trebuie pini sa pui in mufe daca nu-i ai, s-au sa conectezi doar firele . Mai ai rabdare .

Bafta,
Skip ads

  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
salutari.
redeschid discutia din dorinta de a stii exact cum e.
trebuie neaparat si caculatorul de confort pentru 4 geamuri?mentionez ca am geamuri electrice doar fatza si nu am cablaj deloc pentru spate.
va multumesc!
  • IonutVD

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 X25XEi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Ce calculator de confort? Nu trebuie decat cablajul, macaralele si butoanele ca sa-ti functioneze si geamurile spate. Nu trebuie sa schimbi niciun calculator.
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
ma refereram la acel calculator de la picioarele pasagerului din dreapta jos acolo..
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
asa e daca nu ma insel acel calculator de comfort trebuie sa ridice toate 4 geamurile cand dai din cheie(cheia bagata in yala,sau daca ai modul de ridicat geamurile din telecomanda)
Acum nu stiu daca este diferenta intre calculatoare la masinile care au doar 2 geamuri electrice si cele care au 4 geamuri electrice (si trapa).
Skip ads

  • mihainiculae581986

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Salut grup am si eu un Astra. G din 99 si nu avea nici geamuri electrice si nici inchidere centralizata in vara iam lut inchidere universala si motorase pt usi universale acum am achizitionat si macaralele electrice cu tot cu instalatia din usi dar nu am calculatorul comfort se pot monta ajutatima mihai
  • mihainiculae581986

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Geamuri electrice
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR