Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • radumihalache

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2010

  • Mesaj Privat
In perioada 22.07-04.08 vreau sa plec in concediu si am de gand sa urmez urmatorul traseu:
1.Bucuresti-Zagreb (dormim o noapte la Turnu Severin pt ca plecam pe 22 seara din Bucuresti), in Zagreb intentionam sa stam 2-3 nopti si sa vizitam Parcul National Plitvice
2.Zagreb-Budva, cazare 5-6-7 nopti
3. Budva-Belgrad/Turnu Severin.

Imi recomandati sa fac drumul Zagreb-Budva intr-o singura zi sau sa ne cazam o noapte in zona Dubrovnic? Am inteles ca intre Zagreb si Dubrovnic mai exista un parc natural in genul celui de la Plitvice doar ca se poate face si baie Very Happy, Krk parca se numeste.

Va rog frumos sa imi recomandati ce obiective interesante pot gasi in traseul meu.

Multumesc anticipa!
Promit ca revin cu poze dupa ce ma intorc,
Radu
  • bame

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut Radu,
Eu am facut drumul Bucuresti - Zagreb intr-o singura zi, iarna, in februarie in conditii de drum tu tocmai favorabile. Am plecat dimineata pe la 06:30 din Bucuresti si pe la 21:00 eram in Zagreb, la hotel. Vreo 2 ore am stat prin Belgrad.
Am fost plecat cu serviciul, eram in trecere asa ca nu am vizitat prea mult. Cazarea am avut-o la hotel Jarun din aceeasi zona. Cred ca e interesant de vizitat.
Distractie placuta,
M.
  • radumihalache

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

Noi plecam vineri seara din Bucuresti si stam la Turnu Severin la niste prieteni, altfel am fi plecam sambata dimineata din Bucuresti direct Zagreb (cunosc si eu pe cineva care vine direct).
Multumesc de informatii,
Radu
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,480
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
De vizitat Palatul Domitian din Split, in drum spre Dubrovnik. Eu am fost anul trecut in Split si au acolo un parc natural pe o peninsula.
  • radumihalache

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc pt pont. Acum plecam din zona plitvice spre budva si avem programata o oprire si in Split
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR