Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
mumus a scris:apropo de preturi...nu am pus motoras far nou la opel...ptr ca costa 450 ron...mai mult ca 2 faruri Smile
micky000 pe lista ta sunt preturi din burta...un termostat original e max 50 ron.. nu 225... si mai sunt N preturi unflate... ne lasi cu fazele astea de 2 lei?

pe langa asta se stie ca 'reno' are preturi mari la piese... ca si opel..la piesele de origine ....

ps JE directia e super sharp... iam pus chiar sa imi puna si timonerie metalica...ca auzisem ca la alea din plastic sunt probleme.



http://www.piesenet.ro/


...uuuf,iar ma plictisesti... da o cautare.
Skip ads

  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
mumus a scris:micky000 Smile degeaba cauti pe google..tot nu stii ce e aia molicotare...iti dau un indiciu...la un moment dat cei de la Dacia au vrut sa faca rulmentii cu INA , dar ptr ca INA nu face molicotare...si a gasit doar o uzina mica in bucuresti care poate face asa ceva..dar nu la standardele Dacia ... Dacia a renuntat la rulmentii respectivi si si-a gasit alt producator... momentam INa face diversi rulmenti si ptr logan..dar nu cei pe ace si nu cei molicotati.
si ptr ca cel destept intotdeauna cedeaza primul...eu nu mai raspund posturilor tale...ptr ca dai dovada de imaturitate. Acesta este un forum pe care ar trebui sa ne cultivam...nu sa ne indobitocim.


Eu iti dau ocazia sa te cultivi,si tu te umfli-n pene!
Intelege frate ca marca Molykote este marca inregistrata cu care ti-am mai spus,lucrez de peste 10 ani la motoare in care Loganul tau trece prin camasa pistonului fara sa-l atinga.De-a lungul timpului au fost lansate zeci de formule Molykote,spre diferite utilizari.Nu te mai lua dupa barfa de cartier dintre ne-a Gigi paznicul de la Mioveni si ne-a Vasile ,mecanicul de la garajul din colt unde se strang suruburile la chiulasa dupa "scartz".Crede-ma,am experienta si pregatirea profesionala in domeniul motoarelor,daca ai auzit vreodata de MAN B&W de 25050 kW,si daca vrei,ne lansam si intr-un calcul al coeficientului de frecare la rulmentul de Logan,poate gasim o solutie mai ieftina in a-i spori rezistenta.Stii oare ce faceau strabunicii la procesul de calire al metalului?Proces care poate fi readus la viata,da-i turatii la rulment pana se inroseste,apoi,....fa ceva pe el.Si nu ma mai molicota ca deja ti-am spus,ma obosesti!
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Dap, vad ca discutia degenereaza, dar eu tot nelamurit sunt cu masinile de proasta calitate trimise in EEU; aia cu calculatorul e o gluma buna, asa ceva nu exista sau poate in filme cu Stan si Bran.
Referitor la 50000 km facuti in 5 ani, atunci nu putem sta de vorba despre fiabilitate, eu ce sa zic de faptul ca am luat masina pe 8.04.2011 si am deja 21000km.( masina am aratat-o in poze la topicul de calatorii, tarile nordice). Oricum ar fi, eu va doresc distractie frumoasa in continuare, dar sa nu mai spuneti chestii cu fabricarea masinilor diferentiat ca ne rade lumea.
P.S Audi care l-am vandut era din 2000, l-am cumparat in 2003 cu 149000km ( asa ziceau ei Very Happy) si l-am vandut anul asta in Februarie ca sa cumpar Insignia si avea 370000km.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
nu-mi dau cu parerea la aia cu calculatorul dar in tot mai multe anunturi de pe mobile.de neamtu face o specificatie clara ,,deutsche car,, si asta ma pune oleaca pe ganduri
mai dau timpul in urma si imi aduc aminte ca din 4 sh-uri [zafire toate] luate din DE nu am avut neam de probleme,slavit fie Cerul
in comparatie cu foarte multi romani care si-au luat masini de noi din RO din reprezentante si nici nu au apucat sa vada 50.000 pe ceas ca li s-au si rupt distributiile sau alte probleme mai grave.
chiar vorbeam cu multi oameni cu masini luate de noi de la noi [Opel-uri] si-mi faceam trei cruci mari si apasate la ce probleme si necazuri aveau oamenii cu ele la nici suta de mii.
Skip ads

  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Protektor a scris:Dap, vad ca discutia degenereaza, dar eu tot nelamurit sunt cu masinile de proasta calitate trimise in EEU; aia cu calculatorul e o gluma buna, asa ceva nu exista sau poate in filme cu Stan si Bran.
Referitor la 50000 km facuti in 5 ani, atunci nu putem sta de vorba despre fiabilitate, eu ce sa zic de faptul ca am luat masina pe 8.04.2011 si am deja 21000km.( masina am aratat-o in poze la topicul de calatorii, tarile nordice). Oricum ar fi, eu va doresc distractie frumoasa in continuare, dar sa nu mai spuneti chestii cu fabricarea masinilor diferentiat ca ne rade lumea.
P.S Audi care l-am vandut era din 2000, l-am cumparat in 2003 cu 149000km ( asa ziceau ei Very Happy) si l-am vandut anul asta in Februarie ca sa cumpar Insignia si avea 370000km.


Ai perfecta dreptate!Si pustiul langa mine tocmai facea acelasi calcul,si-i iesea o medie de aproximativ 27 km parcursi medie pe zi,si radea ca exact asta-i distanta da acasa pana la facultate si inapoi.Adica ar insemna ceva in ceea ce priveste tabla ,motorul si articulatie,atata timp cat masina ar sta mai mult prin garaj,la rece.In cazul meu,care stau prin tara doar 4;5 luni pe an si aici nu am o ocupatie anume,fac in jur de 25000 pe an.Si asta poate din adaugarea concediilor,iesiri la munte.Nu cred ca poti vorbi de fiabilitate,dar poate este printre noi vreunul care a facut taximetrie cu asa ceva,el ar fi cel mai in masura sa vorbeasca,cat a facut,ce a schimbat,cat a bagat,etc.
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Pai o explicatie la "de ce cad asa de repede la noi" ar fi stilul nostru agresiv de a conduce,in acompaniament de drumuri de doi lei,injuraturi,fluieraturi si parcari pe borduri,interesul desavarsit pe care si-l dau prin service-uri personalul calificat in a ne tine motoarele in viata,varietatea de piese compatibile ,dar nu si originale vehiculate pe piata la un pret care de care mai atragator,invers proportional cu calitatea,carburantii super"aditivati" din statiile de alimentare,etc... "I love RO!"
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
My LOGAN is fantastic Cool

O masina pe care o hingheresc ... cu/de placere
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Sloganul Logan:"De buna voie si silit de mine.O sa mesteresti la mine!"
Skip ads

  • deleted-57259

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2010

  • Mesaj Privat
AAndy22 a scris:nemtii cumpara Loganul pentru statul le ofera 2500 euro intr-un program similar celui romanesc RABLA,iar masina costa acolo aprox 5-6000 de euro. in conditiile astea si la nivelul lor de trai isi vor permite sa schimbe Loganul la fiecare Revelion, pentru a nu mai face un schimb de ulei la un Opel sau VW,BMW,AUDI...! dar noi romanii suntem prea saraci sa cumparam ceva prost!

foarte buna comparatia andy...cand o sa ajungem noi sa primim de la stat atatia bani pt reinnoirea parcului auto,o sa zboare porcul.nemtii dau o singura masina si primesc acea prima de 2500 si noi trebuie sa dam 3 ca sa primim banii astia Wink
  • AAndy22

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
dam 3 masini proaste ca sa luam ce? Logan? hai sa fim seriosi
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Ce imi place de voi mai fratilor ....
Observ ca la unii stema opel pe volanul unei masini pseudo-germane veche de 10-12 ani ii face mai ... macho?
astfel incat devin un fel de guru in masini si incep sa isi dea cu parerea ca babele de tara de la carciuma care masina e mai buna - neavand argumente serioase si obiective fiecare vine cu fel de fel de tertipuri jignitoare.

De logan numai de bine.
0 ( zero) lei investiti in reparatii in acest an, doar un schimb de ulei 150 de lei si in rest benzina cat cuprinde .
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
orice ai spune si oricum te-ai exprima [@Drogas] eu stiu ca regreti la peste 75 % schimbarea facuta.
nu ma contrazice te rog ,NU pe mine.
multumesc
Skip ads

  • deleted-57259

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2010

  • Mesaj Privat
buna asta victor...Wink...dar haideti fratilor sa lasam tachinatul deoparte...suntem aici din pasiune pentru masini,nu sa ne criticam sau sa ne tachinam, astea nu ne fac bine...parerea mea...asa cum am mai scris, traim(sau, cel putin asa ar trebui) intr-o tara democrata...fiecare are libertatea de a face ce vrea si libertatea de a se exprima...Wink toate cele bune
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze fata de posesorii de Logan, dar chiar vred ca nu putem compara un Opel cu un Logan asa cum nici eu nu compar Audi A6 care l-am avut cu Insignia care o am acum; cam asta cred eu ca ar fi diferenta. Opel -Audi contra Opel- Logan.
  • AlexInc

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Opel - Logan nu e o comparatie. Eventual Astra - Logan sau poate Opel - Dacia.
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
S-ar invarti Adam Opel in mormant,
ca spiralu'n bormasina la auzul acestor aberante... comparatii!...
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Tocmai am incheiat un drum de ~700 km cu o dacie de asta mult laudata pe aici si am cateva cuvinte pentru fanii dacia: dati-va foc!
PS: rahatul asta a costat o mie de euro peste cat am dat eu pe vectra c.
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Cat de motivat ar trebui sa fii ,ca sa-ti cumperi un televizor alb/negru nou nout ,
in locul unuia color la mana a doua?
Si sa mai stii si ca cel alb/negru este facut de "casa pionierului"...
  • deleted-57259

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2010

  • Mesaj Privat
sa nu fie cu suparare...dar vin cu ceva frumos pt oamenii cu logan...iata ce se poate intampla...mai ales la logan care o instalatie electrica data naibii de proasta;)
http://www.4tuning.ro/alte-...va-ore-10353.html
  • deleted-57259

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2010

  • Mesaj Privat
oameni buni, pt ca vad nu aveti de gand sa lasati tachinatul deoparte si sincer indepe sa devina prea banala treaba...noapte buna;)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR