Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • mg77

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am luat de curand Opel Corsa 1.3 CDTI, adusa din Franta, fabricatie noiembrie 2005, varianta Cosmo.
La acest model este afisat consumul mediu la combustibil? Am manualul in limba franceza si nu stiu o boaba!
Skip ads

  • dobrinro

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am acelas model, fabricat in ianuarie 2006 adus din Germania cu dacumentatia bineinteles in germana.
In germana sunt bata dar in franceza ma mai descurc. Se pare ca avem aceeasi problema. Daca luam legatura poate o razolvam.
  • eharasti

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
dobrinro a scris:Am acelas model, fabricat in ianuarie 2006 adus din Germania cu dacumentatia bineinteles in germana.
In germana sunt bata dar in franceza ma mai descurc. Se pare ca avem aceeasi problema. Daca luam legatura poate o razolvam.

Sa inteleg ca e pe motorina a ta? Eu am nevoie de manual de reparatii de opel corsa C 2006 benzina, twinport si easytronic eventual. Are cineva? Mersi.
  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare!
daca ma poti ajuta si pe mine ti-as ramane indatorat!
imi trebuie un manual in romana sau engleza pentru un Corsa C din 2001, 1.2i, 16V,55W, 75CP,ai asa ceva? poti sa imi trimiti pe un mail?

palalogalitian@gmail.com


merci anticipat!
yeti a scris:
bogdaniel a scris:Pentru yeti
Am descarcat manualul pe care ni l-ai dat in 29.04.2007 dar nu-mi permite sa-l deschid spunandu-mi ca este corupt sau invalid.Te rog spune-mi cum sa procedez.Cred ca nu ma pricep.


Cel mai probabil a aparut o eroare la download. Incearca sa-l descarci din nou. Daca eroarea persista, da-mi un mesaj si vedem cum facem sa ti-l transmit pe alta cale.

Skip ads

  • yeti

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nu am manual pt corsa C.
Sunt sigur ca un alt membru al forumului te va indrepta spre o sursa pentru manualul pe care il doresti.
  • asklepios

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2000 973cc 12v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
poate cineva sa imi trimita manualul Haynes pe mail ca pe site vad ca nu e permis.
  • leohack

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2008

  • Mesaj Privat
te ajuta un torrent? pot sa-ti dau o adresa daca vrei
  • asklepios

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2000 973cc 12v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
mi-ar prinde bine.o sa incerc daca mi-o dai
Skip ads

  • leohack

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2008

  • Mesaj Privat
intra pe messenger id-ul meu este leviszocs
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Link gasesti pe forum dar daca nu stii sa cauti e problema ta. Tot timpul ceri si te plingi, ai cautat si nu ai gasit solutii la problemele tale? Tu cu ce contribui pe acest forum? Doar cu o poluare deschizind degeaba discutii care exista deja?
Mai citeste odata Regulament.
  • asklepios

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2000 973cc 12v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Link gasesti pe forum dar daca nu stii sa cauti e problema ta. Tot timpul ceri si te plingi, ai cautat si nu ai gasit solutii la problemele tale? Tu cu ce contribui pe acest forum? Doar cu o poluare deschizind degeaba discutii care exista deja?
Mai citeste odata Regulament.

daca ai nevoie de ceva te ajut.si mie nu imi trebuie manualul pe bani.il vreau gratis si asta nu am gasit pe forum.apropo de ajutat pana acum nu m-a ajutat nimeni cu nimic ca vad ca posteaza si persoane care habar nu au si in loc sa te ajute te fac sa strici cateceva pe la masina.au fost si cateva persoane care spre deosebire de tine au incercat macar sa ma ajute.fac pariu ca tu ai majoritatea manualelor.dar de ce sa le trimiti?nu ar mai avea lumea nevoie de sfaturile tale.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu ai gasit ca nu stii sa cauti sau vrei mura in gura.
https://www.clubopel.com/vie...6980&start=40
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=8969
Nu meriti asta si nu stiu de ce o fac. Pe acest forum gasesti mai mult decit visezi, invata sa il folosesti si daca in actiunile tale la masina faci un mic tutorial vei fi altfel vazut si ajutat de comunitate.

PS. nu vorbi de sfaturile mele, in anumite zone stiu mai multe decit Haynes, Etzhold si TIS la un loc. Eu dau sfat la cine merita, atit.
Skip ads

  • asklepios

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2000 973cc 12v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Link gasesti pe forum dar daca nu stii sa cauti e problema ta. Tot timpul ceri si te plingi, ai cautat si nu ai gasit solutii la problemele tale? Tu cu ce contribui pe acest forum? Doar cu o poluare deschizind degeaba discutii care exista deja?
Mai citeste odata Regulament.

Am cautat inainte sa postez dar nu am gasit ce vroiam ,unele nu se puteau descarca.Normal ca cer ca daca nu am avea probleme nu ar mai avea rost forumul.Credeam ca rolul unui moderator e acela sa indrume pe cei care nu stiu nu sa le inchida gura.O discutie poate fi redeschisa pt ca poate nu s-a spus totul,asa s-ar epuiza subiectele intr-un an.Ca sa contribui cu ceva la acest forum trebuie sa citesc macar manualul masinii mele ,ca sa pot ajuta pe altii.Oricum iti multumesc ca ai incercat sa ma ajuti.Iarta-ma ca poate am gresit.
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Mai , dar ce scula Corsa C asta... nu gasesc nici manualul masinii si nici cel audio ! La Ford gasesti, la VW gasesti numai Opel s-a gasit mai cu mot...
  • asklepios

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2000 973cc 12v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
lbanias a scris:Mai , dar ce scula Corsa C asta... nu gasesc nici manualul masinii si nici cel audio ! La Ford gasesti, la VW gasesti numai Opel s-a gasit mai cu mot...

daca vrei manualul utilizatorului ti-l trimit eu pe mail pt C.eu le am pe amandoua dar acolo nu pre iti spun multe.nici macar cat ulei tre sa bagi.chestii pe care le cam stii:cum se schimba becurile,cum se trag scaunele etc..si eu caut de ceva timp manualul de service si inca nu am reusit sa-l gasesc desi moderatorii spun ca nu stiu sa caut.mi-au dat pana la urma mura-n gura ceva adrese de unde am descarcat ceva in ruseste dar asta nu ma ajuta ca nu stiu limba.
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
asklepios a scris:
lbanias a scris:Mai , dar ce scula Corsa C asta... nu gasesc nici manualul masinii si nici cel audio ! La Ford gasesti, la VW gasesti numai Opel s-a gasit mai cu mot...

daca vrei manualul utilizatorului ti-l trimit eu pe mail pt C.eu le am pe amandoua dar acolo nu pre iti spun multe.nici macar cat ulei tre sa bagi.chestii pe care le cam stii:cum se schimba becurile,cum se trag scaunele etc..si eu caut de ceva timp manualul de service si inca nu am reusit sa-l gasesc desi moderatorii spun ca nu stiu sa caut.mi-au dat pana la urma mura-n gura ceva adrese de unde am descarcat ceva in ruseste dar asta nu ma ajuta ca nu stiu limba.


Nu vreau sa te critic dar daca esti atent o sa vezi ca alaturi de limba rusa (de fapt mai jos) sunt specificatii si in engleza.
Mai mult pe anumite siteuri la care s-a facut referire pe forum gasesti documentatie-la greu- cum ar spune cei mai vechi pe forum. Exclamation
  • asklepios

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2000 973cc 12v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
gcom61 a scris:
asklepios a scris:
lbanias a scris:Mai , dar ce scula Corsa C asta... nu gasesc nici manualul masinii si nici cel audio ! La Ford gasesti, la VW gasesti numai Opel s-a gasit mai cu mot...

daca vrei manualul utilizatorului ti-l trimit eu pe mail pt C.eu le am pe amandoua dar acolo nu pre iti spun multe.nici macar cat ulei tre sa bagi.chestii pe care le cam stii:cum se schimba becurile,cum se trag scaunele etc..si eu caut de ceva timp manualul de service si inca nu am reusit sa-l gasesc desi moderatorii spun ca nu stiu sa caut.mi-au dat pana la urma mura-n gura ceva adrese de unde am descarcat ceva in ruseste dar asta nu ma ajuta ca nu stiu limba.


Nu vreau sa te critic dar daca esti atent o sa vezi ca alaturi de limba rusa (de fapt mai jos) sunt specificatii si in engleza.
Mai mult pe anumite siteuri la care s-a facut referire pe forum gasesti documentatie-la greu- cum ar spune cei mai vechi pe forum. Exclamation
mie nu imi trebuie decat cartea service si intretinere pt corsaB 2000mai exact Haynes Opel Service and Repair Manual.degeaba am pentru alte o suta de modele sau manualul utilizatorului care e cel de care spui tu ca e mai jos in engleza.
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nu e pentru mine , masina e a tatalui meu... imi trebuie mai mult pentru schema de sigurante, radio... Haynes am io, deci hai pe privat.
  • asklepios

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2000 973cc 12v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
lbanias a scris:Nu e pentru mine , masina e a tatalui meu... imi trebuie mai mult pentru schema de sigurante, radio... Haynes am io, deci hai pe privat.

ok.sa mearga numai.sigurantele sunt.mie imi trebuie Haynes pt ca acolo sunt prezentate mai multe lucruri,motor suspensii,transmiesie..etcdar nu stiu cum sa il pun aici
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
verifica-ti mesajele private de pe situl asta, n-are rost sa poluam forumul, ai numarul meu si poti downloada acum haynes de la mine
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR