Ai uitat parola?

• yceboi

• Mesaje scrise: 580
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 24 Apr 2008

salut un manual reparatii kadett e,motor 1.3,60 cai
eu am un manual haineys,dar nu ma ajuta,prezinta mai multe motoare de la 1.2 la 1.8sau 2.0 plus masina,interior etc
multumesc mult
  • blackdevil

• Mesaje scrise: 3,029
  • Masina: Astra Z17DTL din 2006
  • Cont inregistrat in: 12 Dec 2006

butulina a scris: Am de vanzare opel kadett 1.6E, diesel, 1986 cu piese de rezerva, [email protected]

pai si de ce ai postat aici. de ce nu ai postat la vanzari ..aici scrie mare. .documentatii kadett nu vanzari
  • fr3ya2008

• Mesaje scrise: 1
  • Masina:
  • Cont inregistrat in: 01 Nov 2008

buna...am si eu nevoie de documentatie despre Opel Kadett 1979 motor de 48.7 HP...trimiteti-mi va rog un mesaj privat daca detineti informatiile pe care le-am solicitat..
  • nae1975

• Mesaje scrise: 5
  • Masina: Kadett din 1987
  • Cont inregistrat in: 14 Nov 2008

am un opel kaddet diesel caravan 1,6 -ma poate ajuta cineva cu documentatie tehnica fab 1987 model DA
  • cipriancociuba

• Mesaje scrise: 13
  • Masina: Kadett din 1979
  • Cont inregistrat in: 30 Mar 2007

fr3ya2008 a scris: buna...am si eu nevoie de documentatie despre Opel Kadett 1979 motor de 48.7 HP...trimiteti-mi va rog un mesaj privat daca detineti informatiile pe care le-am solicitat..

Contacteaza-ma pe [email protected]
Si te ajut eu
  • cristi_r

• Mesaje scrise: 1
  • Masina: Kadett din 1986
  • Cont inregistrat in: 07 Dec 2008

Sunt nou pe forum ! Am si eu un Kadett E de vre-o opt ani si am mare nevoie de un manual service . Ma intereseaza in mod deosebit partea mecanica . Va rog mult ! [email protected]
  • blackdevil

• Mesaje scrise: 3,029
  • Masina: Astra Z17DTL din 2006
  • Cont inregistrat in: 12 Dec 2006

blackdevil a scris:
Armand a scris: Am eu documentatie pentru o gramada de masini si motociclete(bineinteles si Kadett) !
chiar nimeni cu o documentatie kadett 1.6 d !? Sad

Cine are nevoie dati MP Wink

te rog ..am si eu nevoie am un kadett 1.6 D din 85 si vreau sa ma documentez putin .. [email protected] multumesc frumos Confused

• yceboi

• Mesaje scrise: 580
  • Masina:
  • Cont inregistrat in: 24 Apr 2008

sa ma fac inteles nu este de vanzare manualul,cine are nevoie il pot da pe mail sau ii fac o copie
  • Alex 1700d

• Mesaje scrise: 11
  • Masina: Kadett din 1990
  • Cont inregistrat in: 10 Oct 2007

Am un bord electronic de opel kadett pe care vreau sa il montez pe kadett-ul meu .Problema e ca eu am bord obisnuit, cu ace indicatoare.Are cineva schema de conexiune pt bordul electronic?
  • Mini-One

• Mesaje scrise: 4
  • Masina: Kadett din 1979
  • Cont inregistrat in: 01 Feb 2009

as avea nevoie de cartea tehnica...am avut mici probleme cu el...cine are va rog mult dati-mi mesaj pe idul [email protected]
  • opel kadett

• Mesaje scrise: 333
  • Masina: Calibra C20ne din 1994
  • Cont inregistrat in: 16 Feb 2009

as avea ceva schema da e in poloneza pentru bordul electric
  • ioha2003

• Mesaje scrise: 250
  • Masina: Astra Z16XE din 2003
  • Cont inregistrat in: 10 Feb 2009

as vrea si eu un manual pentru un kadett d 1.2 benzina din 1983. multumesc anticipat.
  • White Tzuly

• Mesaje scrise: 742
  • Masina: Kadett 13S din 1981
  • Cont inregistrat in: 21 Nov 2008

Alex 1700d a scris: Am un bord electronic de opel kadett pe care vreau sa il montez pe kadett-ul meu .Problema e ca eu am bord obisnuit, cu ace indicatoare.Are cineva schema de conexiune pt bordul electronic?

asta te ajuta?

http://images.google.ro/img...art%3D20%26um%3D1

mai am eu ceva schemute si montaju da tot in germana.
  • tommy_2520

• Mesaje scrise: 7
  • Masina: Kadett c16nz din 1987
  • Cont inregistrat in: 07 Jun 2009

salut as vrea sa cumpar si eu o polita dintre bancheta spate si portbagaj opel kadett e cu 3-5 usi cu hajon.
  • andripopa

• Mesaje scrise: 6
  • Masina:
  • Cont inregistrat in: 12 Nov 2008

buna ziua! as avea nevoie de schema electrica pentru un bord lcd kadett. vreau sa montez peoalta masina. multumesc anticipat! ym: andygrasu
  • husaflaviu

• Mesaje scrise: 2
  • Masina: Kadett dls1.6 din 1987
  • Cont inregistrat in: 12 Aug 2007

Salut caut o scema electrica pt un kadett E 1.6 diesel din 1987
Va multumesc
  • hmalex87

• Mesaje scrise: 435
  • Masina: Meriva z17dth din 2005
  • Cont inregistrat in: 22 Nov 2008

Prieteni da un manual pentru kadett E 1,3 13nb, nu aveti, sa prezinte mai in detaliu motorul, m-ar intersa si un manual care sa prezinte cutia hidramata(stiu ca si asta e de un tip da nust). manual de la haynes il am da e cam sumar.
  • Fumanchu

• Mesaje scrise: 390
  • Masina: Kadett 1.6i C16LZ din 1987
  • Cont inregistrat in: 27 Jul 2005

am manualul de kadett e haynes....insa...lipsesc din el capitolele despre ambreiaj si cutie de viteze...le are careva?
  • caling

• Mesaje scrise: 92
  • Masina: Kadett c16nz din 1990
  • Cont inregistrat in: 05 Aug 2009

Servus băieți!

Am un kadett E C16NZ din '90.
Am pus sambata pe el bord electronic, dar: nu știu unde vine legat firul de la vitezometru, pt că nu imi indică viteza reală, am urmărit firul (albastru cu roșu) de pe senzorul de pe cutia de ziteză ce intră in compiuter, dar daca il leg lșa acele nu imi indica corect!(pe la 50 km/ora <km reali> bordul meu ]mi arata ca merg cu ~97 km/ora), faya cea mai tare a fost când am venit de la Mureș (buminică) și m-am uitat la un moment dat în bord și imi indica că rulez cu 253 km/h Twisted Evil
Wink era prea de tot (cu motoru asta nici o șansă)
1/-> ce senzor am nevoie si unde trebuie sa il pun ca sa imi arate corect, viteza cu care rulezm?

Și al doilea lucru care vreu sa intreb este: ce senzor am nevoie, deoarece eu am legat becul care trebuie să imi indice daca raman fara ulei dar bordul pe langa asta mai arata și presiunea la ulei, eu inainte nu aveam nimic care imi arata presiunea
2/-> Deci, a;i avea ce sa ii pun ca sa imi arate presiunea la ulei?

Bordul meu, pana la treapta 3 inclusiv turometru func'ionează corect e la treapta 4 in sus nu mai arata mai sus de 3500-400 de ture (dar motorul se turează in continuare și viteza crește în continuare, dar pe vitezometru se oprește la 253 și după aceea nu mai cresc pe bord nici una, nici turometru nu mai urca nici viteza nu mai crreste)
3/-> De ce se intampla asta?

Vă rog ajutați-mă!
Vă mulțumesc și salut cu respect!

Ultima modificare facuta de catre caling la Lun 21 Dec, 2009 7:28 pm, modificat 1 data in total

Discutii similare

Intra si tu in Club!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata

Inchide