Ai uitat parola?

• Mr.Opel

• Mesaje scrise: 2,073
  • Masina: Astra Y17DT din 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 15 Apr 2004

• Garaj Mesaj Privat
Adminii acestui site au decis ca documentatiile sunt materiale protejate de lege, iar noi nu putem permite redistribuirea lor pentru ca am incalca legislatia internationala cu privire la Copyright.
  • gabby1984

• Mesaje scrise: 15
  • Masina: Tigra din 1996
  • Cont inregistrat in: 21 Jan 2008

• Garaj Mesaj Privat
atunci spuneti unde putem gasi aceasta documentatie
  • lexick

• Mesaje scrise: 188
  • Masina: Tigra 1.6 16V x16xe din 1999
  • Cont inregistrat in: 03 Sep 2007

• Garaj Mesaj Privat
gabby1984 a scris:atunci spuneti unde putem gasi aceasta documentatie

Nu vad unde este aceasta neregula atata timp cat ...manualele pt o masina nu se vand sub copyright .....nu sunt pe raft pur si simplu ....se ofera o data cu produsul. Ma rog... Wink ...dar linkuri referitoare la manuale se pot pune?
  • alexei90ro

• Mesaje scrise: 4
  • Masina: Tigra din 1995
  • Cont inregistrat in: 09 Mar 2008

• Garaj Mesaj Privat
Mr.Opel a scris:Adminii acestui site au decis ca documentatiile sunt materiale protejate de lege, iar noi nu putem permite redistribuirea lor pentru ca am incalca legislatia internationala cu privire la Copyright.

Salve

Adminii acestui site nu sunt experti in legislatie ! Sunt doar niste admini. nu? Nu cred ca ei hotarasc daca putem pune pe forum materiale (carti) in format electronic (link-uri). ...si de unde sa luam materiale, documentatii despre masina? ca doar traim in Romania! Uitati-va si voi la alte comunitati si vedeti ca ei se ajuta unii pe altii. ex: "club opel tigra italia". oricum sunt inregistrat acolo.... la voi ce sa zic ... nici nu iti vine sa scri... de unde atatea reguli?
...si ma rog despre ce vreti voi sa vorbim pe forum? daca ploua afara...

PS
in rest... sa va mearga asa cum sunteti... credeti ca daca ati facut un forum sunteti cineva?
  • mctoto

• Mesaje scrise: 2,089
  • Masina: Calibra C20NE din 1993
  • Cont inregistrat in: 16 Mai 2006

• Garaj Mesaj Privat
alexei90ro a scris:... nici nu iti vine sa scri... de unde atatea reguli?

Atunci nu mai scrie.
  • alexei90ro

• Garaj Mesaj Privat
Cine vrea documentatie de opel, orice model. Pun la dispozitie 2 DVD full. Free, MOka, Gratis !
  • lexick

• Garaj Mesaj Privat
alexei90ro a scris:Cine vrea documentatie de opel, orice model. Pun la dispozitie 2 DVD full. Free, MOka, Gratis !

Daca e HAYNES DATABOOK atunci....l`am luat de pe net...daca e altceva....esti un super om...multumim pentru initiativa...cum facem..
  • lexick

• Garaj Mesaj Privat
alexei90ro a scris:
Mr.Opel a scris:Adminii acestui site au decis ca documentatiile sunt materiale protejate de lege, iar noi nu putem permite redistribuirea lor pentru ca am incalca legislatia internationala cu privire la Copyright.

Salve

Adminii acestui site nu sunt experti in legislatie ! Sunt doar niste admini. nu? Nu cred ca ei hotarasc daca putem pune pe forum materiale (carti) in format electronic (link-uri). ...si de unde sa luam materiale, documentatii despre masina? ca doar traim in Romania! Uitati-va si voi la alte comunitati si vedeti ca ei se ajuta unii pe altii. ex: "club opel tigra italia". oricum sunt inregistrat acolo.... la voi ce sa zic ... nici nu iti vine sa scri... de unde atatea reguli?
...si ma rog despre ce vreti voi sa vorbim pe forum? daca ploua afara...

PS
in rest... sa va mearga asa cum sunteti... credeti ca daca ati facut un forum sunteti cineva?

Din pacate asa e Romania...toti respecta reguli la max....europa nu le respecta da noi suntem sper ascultatori....
Ps: rog moderatorul sa ma ierte pentru oftopic.Promit sa nu mai fac Rolling Eyes
  • U R S U

• Mesaje scrise: 229
  • Masina: Calibra C20NE din 1991
  • Cont inregistrat in: 18 Jul 2008

• Garaj Mesaj Privat
Salutare,
Am tot cautat manuale in format electronic sau nu, de reparatie pentru Opel Tigra A si nu am gasit.

Va rog, daca se poate sa va contactez pe cei care aveti documentatei, ssa imi scrieti si mie pe DVD sau CD?!

Va multumesc anticipat!

Sunt din Bucurest
  • lexick

• Garaj Mesaj Privat
U R S U a scris:Salutare,
Am tot cautat manuale in format electronic sau nu, de reparatie pentru Opel Tigra A si nu am gasit.

Va rog, daca se poate sa va contactez pe cei care aveti documentatei, ssa imi scrieti si mie pe DVD sau CD?!

Va multumesc anticipat!

Sunt din Bucurest

Subscriu la cererea ta. Daca ne poate ajuta cineva vom ramane profund recunoscatori Embarassed
  • alexei90ro

• Garaj Mesaj Privat
lexick a scris:
alexei90ro a scris:Cine vrea documentatie de opel, orice model. Pun la dispozitie 2 DVD full. Free, MOka, Gratis !

Daca e HAYNES DATABOOK atunci....l`am luat de pe net...daca e altceva....esti un super om...multumim pentru initiativa...cum facem..

salut,

cand ma intorc de la mare.. vb pe mess: alexei90ro

PS
...pe 28 luna asta
  • lexick

• Garaj Mesaj Privat
alexei90ro a scris:
lexick a scris:

salut,

cand ma intorc de la mare.. vb pe mess: alexei90ro

PS
...pe 28 luna asta

Eu sunt la mare...daca o ai la tine Smile vin si facem copii cu o bere in mana Embarassed
  • mctoto

• Mesaje scrise: 2,089
  • Masina: Calibra C20NE din 1993
  • Cont inregistrat in: 16 Mai 2006

• Garaj Mesaj Privat
Nu mai citati din mesajul anterior.

Discutiile de genul acesta se poarta pe privat.
  • U R S U

• Mesaje scrise: 229
  • Masina: Calibra C20NE din 1991
  • Cont inregistrat in: 18 Jul 2008

• Garaj Mesaj Privat
Pana la uram cum facem sa gasim si noi docmentatie de reparatie pentru modlele TIGRA A ?!
  • lexick

• Garaj Mesaj Privat
U R S U a scris:Pana la uram cum facem sa gasim si noi docmentatie de reparatie pentru modlele TIGRA A ?!

Daca cineva are vreo idee sa ne contacteze.
Eu sa incerc sa iau legatura cu altii pealte forumuri din strainatate...ca in romania suntem cei mai RESPECTABILI in ale legilor te doare capu.
  • outsider

• Mesaje scrise: 171
  • Masina: Tigra X14XE din 1995
  • Cont inregistrat in: 18 Apr 2008

• Garaj Mesaj Privat
Caut documentatie de reparatii pentru Tigra A 1.4 din 95. Ma poate ajuta cineva ?
  • synergist

• Mesaje scrise: 158
  • Masina: Astra Z17DTH
  • Cont inregistrat in: 17 Sep 2008

• Garaj Mesaj Privat
da, ce pot sa zic....eu le `am dat mail la office@ford.ro ...sau ceva de genu` si le `am cerut manualul pentru FORD FIESTA model 2002 !

l`am pus pe forum la ford, toata lumea `l ia ....sunt fericiti si ne merge bine !

o sa `mi cumpar in curand un opel tigra !....nu o sa am manual la ea ?...

sa va spun o chestie !....prietenul meu are opel corsa 1000, si cam atunci cand am luat eu manualul de la ford, am dat mail si pentru el la ....ceva @opel.ro si ? ...n`am primit nici macar RASPUNS pana in ziua de azi !
sigur sunt oameni cu care poti discuta deschis !?
  • Tazz

• Mesaje scrise: 292
  • Masina: Tigra x14xe din 1995
  • Cont inregistrat in: 27 Jul 2008

• Garaj Mesaj Privat
mai dragilor, colegi care au vectra, astra, etc. au manualele pe forum(eu am desc azi MANUALUL DE INTRETINERE SI REPARATII PT VECTRA B pt un coleg de servici), cred ca regula asta ii valabila numa pt cei care au tigrutze!
asta e discriminare!
  • catalinzz

• Mesaje scrise: 50
  • Masina: Tigra x14xe din 1998
  • Cont inregistrat in: 01 Nov 2008

• Garaj Mesaj Privat
am gasit o carte service pt corsa B si tigra A. Are 316 pagini explica cam tot pe acolo dar e in germana.In orice caz sunt scheme si fotografii destul de bine realizate. Se numeste : Reparaturhandbuch Opel Corsa B Und Tigra Von 3.93 Bis 8.00 - So Wirds Gemacht pt cei interesati.
  • catalinzz

• Mesaje scrise: 50
  • Masina: Tigra x14xe din 1998
  • Cont inregistrat in: 01 Nov 2008

• Garaj Mesaj Privat
cartea e in format pdf si o gasiti pe torrente.Luati o cu incredere aveti absolut orice explicat acolo.Sper ca nu voi primi ban pe site doar pt o denumire.Si pt cei care stiiau deja de carte RUSINICA ca nu ati spus de ea:)

Discutii similare

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata