Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • Robert Cimpu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2004 Z22 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua dragi colegi de forum,

De doua zile ma confrunt cu o problema la Opel-ul meu. Pentru cei dintre dvs. care nu stiu este un Opel Vectra C Caravan, 2004, 2,2 DTI, cutie automata. De doua zile atunci cand se afla la relanti, incepe brusc niste rateuri (cum pateam odata cu vechiile Dacii pe carburator atunci cand prindeau un gunoi la jigler), dupa care se opreste. Mi s-a intamplat si in mers, la turatii mici. Aseara am pus-o pe tester. Toata masina a iesit ok la tester mai putin un cod de eroare ce imi indica un senzor la clapeta de acceleratie....zice tipul cu tester-ul. Sunt oarecum nelamurit: influenteaza senzorul la clapeta de acceleratie mersul la relanti? Ar trebui practic si logic sa am probleme si la turatii mai mari mai ales atunci cand accelereaza zic eu. Exista cineva printre dvs. care a mai avut astfel de probleme? Astept opiniile dvs. Multumesc.
  • cristig89

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut.intradevar este senzorul de pe clapeta de acceleratie.Din pacate se vinde tot corpul(clapeta+senzorul) si costa in jur de 1600lei ...eu am cumparat din dezmembrari doar senzorul cu 120lei si nu am mai avut probleme
  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR