Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • birghi

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut.
Acum mai bine de 1 luna am scris in acest topic: https://www.clubopel.com/vie...p?p=335456#335456
In continuare caut manuale electronice in romansa sau engleza pentru Vectra B. O versiune electronica exista, dar calitatea lasa de dorit (a fost xeroxata inainte de scanare si din cauza ca este facut din BMPuri nu poti folosi search in interiorul PDF-ului): [editat] ~50Mb.
Citind posturile anterioare am gasit la 50 RON si cartea originala (tiparita): http://www.manualeauto.ro/m...pel_Vectra_B.html
Am nevoie de versiuni digitale, inclusiv la manualul de utilizare (pe care-l am dar este in Germana).
Poate cineva sa ma ajute? Cineva cu Vectra B? Am vazut foarte muti cu vectra A si C.
Multumesc anticipat.
Skip ads

  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
nu stiu de ce ai nevoie de manual electronic.
cartea tiparita iti da absolut toate detaliile.
birghi a scris:Salut.
Acum mai bine de 1 luna am scris in acest topic: https://www.clubopel.com/vie...p?p=335456#335456
In continuare caut manuale electronice in romansa sau engleza pentru Vectra B. O versiune electronica exista, dar calitatea lasa de dorit (a fost xeroxata inainte de scanare si din cauza ca este facut din BMPuri nu poti folosi search in interiorul PDF-ului): [editat] ~50Mb.
Citind posturile anterioare am gasit la 50 RON si cartea originala (tiparita): http://www.manualeauto.ro/m...pel_Vectra_B.html
Am nevoie de versiuni digitale, inclusiv la manualul de utilizare (pe care-l am dar este in Germana).
Poate cineva sa ma ajute? Cineva cu Vectra B? Am vazut foarte muti cu vectra A si C.
Multumesc anticipat.


  • birghi

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut viorelt. Eram sigur ca am sa primesc un astfel de raspuns. As fi preferat sa-l primesc pe privat, pentru a nu transforma acest topic in chat (raspunsul tau nu ofera nimic nou).
Am sa cumpar catrea tiparita (merita 50 RON). Totusi, o carte tiparita se deterioreaza daca o rasfoiesti cu mainile murdare (sa zicem ca te inspiri din ea in timp ce lucrezi la masina). Pentru a evita acest lucru ar fi o idee sa xeroxez partial capitolul respectiv.
Ar mai fi:
Nu poti folosi search (de exemplu as cauta motorul Z18XE, sau un anumit tip de ECU. etc...).
Nu poti selecta cateva pagini cu care sa raspunzi documentat la o anumita intrebare (vezi mai sus raspunsul lui lex).
As mai avea nevoie si de alte manuale (de utilizare spre exemplu).
Nu stiu daca te-am convins, dar daca cineva mai are manuale despre VECTRA B sper sa le poata posta aici (folosind http://www.rapidshare.com/ ) sau daca nu, le astept pe mail: birghi@yahoo.com (si birghi@gmail.com ).
Inca o data multumesc anticipat.
  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
iti doresc succes!
birghi a scris:Salut viorelt. Eram sigur ca am sa primesc un astfel de raspuns. As fi preferat sa-l primesc pe privat, pentru a nu transforma acest topic in chat (raspunsul tau nu ofera nimic nou).
Am sa cumpar catrea tiparita (merita 50 RON). Totusi, o carte tiparita se deterioreaza daca o rasfoiesti cu mainile murdare (sa zicem ca te inspiri din ea in timp ce lucrezi la masina). Pentru a evita acest lucru ar fi o idee sa xeroxez partial capitolul respectiv.
Ar mai fi:
Nu poti folosi search (de exemplu as cauta motorul Z18XE, sau un anumit tip de ECU. etc...).
Nu poti selecta cateva pagini cu care sa raspunzi documentat la o anumita intrebare (vezi mai sus raspunsul lui lex).
As mai avea nevoie si de alte manuale (de utilizare spre exemplu).
Nu stiu daca te-am convins, dar daca cineva mai are manuale despre VECTRA B sper sa le poata posta aici (folosind http://www.rapidshare.com/ ) sau daca nu, le astept pe mail: birghi@yahoo.com (si birghi@gmail.com ).
Inca o data multumesc anticipat.

Skip ads

  • birghi

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
kata a scris:Incearca la www.clubopel.ro , te autentifici sau te inregistrezi, sectiunea download-uri si apoi cauti opel Vectra.

Exista www.clubopel.ro ? eu nu am gasit Sad
Caut si eu manuale pt. vectra B (pana in 2002): https://www.clubopel.com/vie...p?p=339015#339015 . Inca nu am primit nici un raspuns concret.
  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Buna ! de astazi sunt un proprietar al unui opel signum 1.9cdti si am nevoie de un manual pt ea pt cei care ma pot ajuta tog sa-mi trimita si mie pe email la lucian_red_blue@yahoo.com
Multumesc anticipat!
  • birghi

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Incearca: http://www.opel-club.ru/instruction.htm (a mai fost prezentat acest site).
Tot aici se mai afla: TIS 2000(2004); OPEL TIS 2008 (v92); EPC 2008; Autodata 2004; + documentatii pentru aproape toate tipurile de opel.
ATENTIE: sunt in Rusa.
  • mugurel81

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,

Am si eu nevoie de un manual utilizare Vectra C 2.2 dti model 2004.Am citit in discutiile dvs. tot felul de adrese ,dar ori nu le pot accesa, ori nu pot descarca sau deschide acele fisiere. Mugurel81@yahoo.com

Multumesc!
Skip ads

  • gabriel88_vl

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Agila 2004 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Vreau si eu manual daca mai ai motor X16XEL vectra B 1996
  • Gate1

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Tocmai am cumparat si eu un Opel Vectra C din 2005 1.9 CDTI si am manualul original in Germana. Ma poate ajuta si pe mine cu un manual pt un Opel Vectra C din 2005 in limba romana sau engleza.
mail: rtd_gate1@yahoo.com

Mersi anticipat
  • Nootrop

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2008

  • Mesaj Privat
sal.
la fel ca shi Gate1 as avea shi eu nevoie de un manual pt vectra c 2005 romana sau engleza. daca ne poate ajuta cineva... subtpapucsrl@yahoo.com , (id mess : subtpapucsrl)
mii de multumiri
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Mai adaug si eu un manual in limba romana pentru vectra B


[editat]


Ultima modificare facuta de Radovan_eu la Mar 23 Sep, 2008 10:07 pm
Skip ads

  • ionutzmi

  • Mesaje scrise: 469
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Omega 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
as dori si eu un manual de vectra b 1,6 16v pe mess id ionutzmi .
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
documentatii pentru vectra a / calibra format electronic :

[editat]

spor la citit ! Embarassed
  • alex_buc

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Multumim thrill!

o seara placuta!
  • Gate1

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu un Opel Vectra C si nu am schemele electrice la sigurante de unde pot face rost de asa ceva? e bine de stiut unde si ce ai pe acolo in caz ca ti se arde vre-o siguranta de la vreun far sau stop ceva....
Va multumesc anticipat.
Dc aveti ceva documentatie in format electronic mi le puteti trimite pe rtd_gate1@yahoo.com, precum si um manual pt OPEL VECTRA C, in limba romana dc aveti.
  • kozoonak

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2008

  • Mesaj Privat
ma poate ajuta cineva cu un manual pt vectra c in romana? nu vectramar2003 pt ca il am si e in engleza si nu am nici cel mai mic gand sa-l traduc ca sa il poata citi si taicamiu asa ca plsssssss
  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
eu nu am cunostinta sa se fi editat manual de reparatii ptr. vectra c.
Gate1 a scris:Am si eu un Opel Vectra C si nu am schemele electrice la sigurante de unde pot face rost de asa ceva? e bine de stiut unde si ce ai pe acolo in caz ca ti se arde vre-o siguranta de la vreun far sau stop ceva....
Va multumesc anticipat.
Dc aveti ceva documentatie in format electronic mi le puteti trimite pe rtd_gate1@yahoo.com, precum si um manual pt OPEL VECTRA C, in limba romana dc aveti.

  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
si de ce nu vrei sa i-l traduci?
p.s.
atentie la ortografie si punctuatie!
kozoonak a scris:ma poate ajuta cineva cu un manual pt vectra c in romana? nu vectramar2003 pt ca il am si e in engleza si nu am nici cel mai mic gand sa-l traduc ca sa il poata citi si taicamiu asa ca plsssssss

  • remaxos26

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005 ZCDL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare opelisti! Mi-am cumparat un Opel Vectra C, 1,9 CDTI, din 2005. Printre dotari are si navigator. Din pacate cd-ul nu contine decat hartile Europei de vest pana la granita Austriei cu ungaria. Ma intereseaza daca stie cineva daca s-a editat vreun cd sau dvd cu harta Romaniei si eventual unde il gasesc si cat costa.
Multam
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR