Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • kissfm2011

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Am un spoiler de bertone ramas de la fosta mea masina si as dori sa ii faci urechile de prindere la loc.mentionez ca cele vechi s-au rupt si acum ca am alta astra as dori sa il montez pe ea,plus ca as vrea sa ii modific putin si proiectoarele sa ii pun altele,rotunde sau ceva ca cele originale sunt extrem de scumpe din ce am cautat si gasit eu.
Skip ads

  • DING

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Eu zic sa incerci cu fibra de sticla (rasina si intaritor + material) sau sa il duci la unul care lucreaza cu fibra de sticla
  • kissfm2011

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2011

  • Mesaj Privat
bun..toate bune si frumoase ..care lucreaza cu fibra de sticla ?
  • popeye

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Tg-Jiu
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2006

  • Mesaj Privat
eu am folosit banda de fibra de sticla (cea folosita pentru imbinarile placilor de rigips, se gaseste la role) si poxipol. IMPORTANT este sa cureti bine locul unde lipesti si trebuie sa faci multe taieturi cu o lama de cutter inainte de a lipi.
Mai exact toate partile pe care le lipesti le crestezi la suprafata astfel incat poxipolul sa adere bine. Tragi cu lama de cutter in stanga, dreapta, sus, jos, pana suprafata se face rugoasa, apoi cureti cu ceva sa elimini eventualele grasimi. Lipesti banda(are un adeziv pe ea) si peste ea dai cu poxipol, apoi mai pui un rand de banda si uniformizezi. Poti face asta fara grija deoarece prinderile de pe aripi iti permit sa le faci oricat de groase. Daca vei cresta bine materialul poxipolul nu se va coji iar banda il va intari. Folosesc metoda asta de cativa ani si niciodata nu au cedat lipiturile.
Dupa circa 10 minute cu un cutter poti taia surplusul si uniformiza suprafata.
Repet important e sa crestezi bine suprafata, altfel poxipolul se cojejste si se desface, altfel ramane acolo pentru multi ani, eventual se rupe in alta parte dar acolo nu.
Multa bafta!
Skip ads

  • kissfm2011

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2011

  • Mesaj Privat
multumesc frumos.buna ideea.
  • popeye

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Tg-Jiu
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Cu placere..Momentan il am la vopsit. O sa pun si poze. Pe mine nu m-a interesat sa fie estetic pentru ca oricum nu se vede acolo. Dar e foarte rezistent.
  • kissfm2011

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2011

  • Mesaj Privat
m-am uitat la mufele sondelor lambda si sunt curate,mufele de la ECU curate !..clar : SONDELE LAMBDA ? si o sa schimb si debitmetrul ,am gasit in anglia nou 300lei original !
  • kissfm2011

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2011

  • Mesaj Privat
ok.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR