Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mariusapostol87

  • Mesaje scrise: 1,029
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
din cate stiu tico are 800
Skip ads

  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ma scuzi, puteam sa jur ca e de 600. oricum, cautati in legislatie si vedeti cerintele pentru B1, ca sa va convingeti, caci parca toti au ceva cu mine si cred ca mint aici.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
La B1 se incadra Trabantul si microcarurile.
In schimb, mai nou a aparut o lacuna in lege, care prevede ca orice trocarici de genul utilajelor agricole, scutere, motoare de taiat lemne, carute si alte asemenea se inmatriculeaza local, de catre primarie(primesc doua table cu un numar si primaria de care apartin). Pentru cele autopropulsate/cu motor retin ca nu trebuie ITP, ci doar asigurare + absolvirea cursurilor de legistlatie rutiera si in plus nu se poate depasi raza comunei/orasului unde este inmatriculat.

Ideea mi se pare formidabila la tara in primarii de comune, unde cat de cat tractoarele, scuterele si carutele intra oarecum in legalitate, insa nu mi se par OK in orase, cel putin nu in cele mari.
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am eu la munca un fork-lift inregistrat cu BR-12-Ianca (inregistrat la primaria Ianca), placute de culoare galbena. Fara placutele astea nu are voie sa intre pe drumurile publice.
Skip ads

  • mar77

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Alex92 a scris:am vazut si eu pe unu in oras cu o tiriflisca de asta Smile).. saracul, abia tinea pasul; era depasit de toti, si cand l-am depasit si eu m-am tot uitat la el si la masina si nu m-am putut abtine sa nu izbucnesc in hohote de ras. Am vrut sa-i fac poza dar a ramas mult in urma dupa.


de ce sa izbucnesti in hohote de ras? atatia bani are omul, atatia cheltuieste, e ca si cum ai rade de unul care mananca paine goala uscata si tu esti la gratar Evil or Very Mad
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
la 1650 de euro eu zic ca-ti iei o masina intreaga, gen dacia 1310, nu o conserva ca asta....
  • mar77

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
dar nu o poti conduce fara carnet...
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
nici pe asta la 400cc nu o poti conduce, si nici daca atinge peste 50km/h.
fratilor, nu mai credeti tot ce vedeti pe net/anunturi pe geamu masinii de la ala care o vinde.
Asa au inceput si aia cu ambulantele care fura copii si acum sunt linsati aia de la salvare pe strada.
Fiecare zice orice doar sa vanda, iar politia e prea lenesa sa verifice ce e cu masina... dar daca isi pune minte, te lasa cu penal...
Skip ads

  • Ni3k

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2010

  • Mesaj Privat
este una in cartier la mine numai ca e alba si nu iti trebuie carnet doar un atestat..de la politie se face un curs si dupaia iti da atestatul acela..din cate am auzit in rest..nu stiu o seara buna
  • Alex92

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2010

  • Mesaj Privat
am revazut azi masina de care ziceam si am apucat sa-i fac si o poza. Radeau cei doi de mine, cum m-am oprit sa o fotografiez... Culmea dupa ce am traversat strada si am stat la 2 semafoare pentru ca era rosu (dupa ce m-am urcat in masina) i-am ajuns pe astia cu masinuta lor si am trecut pe langa ei. - masinuta asta are o viteza a melcului turbat.

am uitat sa specific ca erau in jur de 37de grade C

Pe spatele ei scria ceva initiale (RM - daca nu ma lasa memoria)... RM 400
  • marcudaniel

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2011

  • Mesaj Privat
este identica cu cea din pozele puse de mine
  • micky2010

  • Mesaje scrise: 507
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 1998 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2010

  • Mesaj Privat
In Spania cel putin sunt o gramada de masini din acestea; tot felul de marci Ligier, Piaggio, etc. Fac zgomot foarte tare, n-ai AC, cred ca nici casetofon ca deh bateria e mica. Nu stiu daca la ei se pot conduce fara permis. Avantajul la ele ca gasesti loc parcare cam pe oriunde.
Skip ads

  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
te contrazic.au casetofon..eu unu am avut un vecin in italia ce avea o muzica de se auzea de la 2 strazi,acoperea si sunetul tobei de esapament.normal este un motor sub 50 cmc si o viteza de max.50 km pe ora cu care poti sa mergi.defapt e adaptarea scuterelor la 4 roti Very Happy
  • shaolin

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
@scorpio , se conduce fara permis si trebuie 16 ani impliniti (din sursa sigura) Shocked
  • Cipicao

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mar77 a scris:
Alex92 a scris:am vazut si eu pe unu in oras cu o tiriflisca de asta Smile).. saracul, abia tinea pasul; era depasit de toti, si cand l-am depasit si eu m-am tot uitat la el si la masina si nu m-am putut abtine sa nu izbucnesc in hohote de ras. Am vrut sa-i fac poza dar a ramas mult in urma dupa.


de ce sa izbucnesti in hohote de ras? atatia bani are omul, atatia cheltuieste, e ca si cum ai rade de unul care mananca paine goala uscata si tu esti la gratar Evil or Very Mad


mare atentie aceste masini nu sunt f ieftine. deci nu din acest motiv au fost cumparate. si oricum, si daca sr fi fost fff ieftine de ce sa razi de el ? asa poate rade de tine unul cu o masina mai buna ca a ta...si asa mai departe . terminati cu fitele astea de copii razgaiati ....
  • mihaimmm

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca necesita permis categoria B1.
Numai daca s-au mai modificat legile... Smile
Am auzit ca piesele sunt destul de scumpe... raportat la ce ofera cel putin. Twisted Evil
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Intamplator, am vazut si in Constanta o masinuta Aixam dar e o generatie mai noua. Simpatica buburuza!

In poza 2 se vede ca aceasta are si placuta de numar de inmatriculare. Poate e mai " capabila" decat modelul anterior...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Si in FR e plin de ele, sunt in majoritate Diesel, doar ca sunt scumpe rau si asigurarea te "frige" si ea Wink
Folosite in imensa majoritate de babe, mosi si betivani cu carnetul suspendat Laughing

http://www.0-permis.com/

Uite si o poza...


  • valy cu manta

  • Mesaje scrise: 223
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2009

  • Mesaj Privat
bazare a scris:Am eu la munca un fork-lift inregistrat cu BR-12-Ianca (inregistrat la primaria Ianca), placute de culoare galbena. Fara placutele astea nu are voie sa intre pe drumurile publice.


scuzama te-am vazut in braila cu acea masina inregistrata in ianca..
Nu o vinzi?cred ca are consumul mic,e numai buna pentru oras...
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
au aparut si la mine in oras pana acum am vazut vre-o 3 buc

mai multe detalii si preturi gasiti AICI
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR