Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • deimos_ro

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Zafira 2001 2.0 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Va rog ajutati-ma ca uit tot timpul farurile aprinse. Zafira 2.0 YDTH 2001. Are un buzzeras la sigurante ca se vede dar nu functioneaza... se activeaza dezactiveaza cumva? siguranta..ceva?
merci
Skip ads

  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Daca nu gasesti problema,se gaseste in comert(max. 10 lei)aftermarket,un electrician te poate ajuta la montare.
  • deimos_ro

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Zafira 2001 2.0 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2009

  • Mesaj Privat
unde gasesc ? Am incercat sa imi fac eu cu un circuit integrat logic...dar nu cred ca am luat informatiile(usa deschisa, pozitie pusa, cheie in contact) de unde trebuia si nu se mai oprea motorul...
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Ca sa gasesti problema apeleaza la un electrician auto,fa o diagnoza.Daca vezi buzzer-ul,vezi daca se poate demonta(vad si eu maine la a mea,si te tin la curent)scoate-l,citeste codurile depe el,si fa o comanda pentru unul nou.
In cazul in care nu gasesti,te orientezi spre unul aftermarket.
Skip ads

  • deimos_ro

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Zafira 2001 2.0 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2009

  • Mesaj Privat
am o colaborare destul de stransa cu un parc auto(dezmembrari) , dar buzzerul este in spatele tabloului de sigurante si nu prea vad cum se scoate(sau daca se scoate). Sa iau tot tabloul nu cred ca e cazul...ma tot gandesc , ca se activeaza cumva dar nu am gasit un "tester" pana acum care sa imi dea informatia despre buzzer.
merci oricum ...astept poate are cineva o idee
  • srulz

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Eu am aplicat o solutie mai empirica, la o alta masina care nu are asa ceva... si anume am luat un bec de marsarier din alea care bazaie, i-am scos buzzerul si un releu (cel mai ieftin de pe piata) apoi, am facut niste legaturi intre buzzer, + contact si plus lumini prin intermediul releului. + contact am luat de la bricheta si + lumini de la becul din torpedou (cutia manusi, etc...).


Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR