Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • d@ni3l

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Opel Astra zgariat/lovit in parcare; facut dosar dauna (BCR Asigurari) - CASCO. E bun Radacini pe Bd Timisoara pentru tinichigerie/vopsitorie (e f. aproape de mine) sau sa incerc la Arian Motors pe Iuliu Maniu? Alte recomandari? Multumesc!
Skip ads

  • omupuri

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2011

  • Mesaj Privat
nu stiu ce sa zic! am o cunostinta ce a lucrat la opel, nu zic exact unde ca poate citeste, si povestea despre cum lucreaza el si colegi de-al lui , lucru la care nu ma asteptam sa se intample. ceva de gen lasa ca merge si asa, da ce masina e asta maybach de tre sa iasa perfect ,si multe alte jargoane
  • d@ni3l

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Din nefericire am fost cu ea la radacini - pe bd Timisoara... pe langa faptul ca mi-au tinut-o mai bine de o saptamana (zgarieturi minore plus tabla infundata foarte putin - ma puteam lipsi, dar era inestetic), cred ca a lucrat la ea vreun ucenic, ceva, altfel nu-mi explic neindemnarea : vopseaua sau lacul atinsesera si geamurile laterale si bratul oglinzii, tinand cont de urmele de slefuire de pe acestea, iar lacul se prelinsese in jos pana la prag unde s-a uscat atarnand... In fine! N-am fost multumit, insa am preferat sa nu mai revin la ei.
Mephisto, sper sa nu mai fie nevoie, dar daca va mai fi, esti primul pe lista service-urilor. Multumesc!
  • mephisto

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
fa o plagere la firma de asigurari, fa cateva poze cu masina, sau du-te cu ea pana la ei, astfel nu le v-a plati lucrarea, totusi nu ar trebui sa lasi masina asa, asa ca insista sa refeca lucrarea, pana esti multumit.
Skip ads

  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
d@ni3l aia de la la Radacini Timisoara sunt vai mama lor, niste ageamii in ale tinichigeriei (unii, nu toti). Nu mai zic de cel care le coordoneaza activitatea ... Am scris si eu patania mea aici. In fine, daca va mai fi vreo data viitoare de reparat ceva la masina, tinichigerie, sper sa gasesc si eu un meserias care stie si isi da silinta sa isi faca meseria.
  • cornel f

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 16 XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut as vrea sa stiu si eu daca il pot da in judecata pe unul care la scos vinovat politia ca nu sa asigurat la schimbarea directiei de mers si nu vrea sa de asigurarea, pe motiv ca va face contestatiei la p-v.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Pe mine ceva asemanator ma costa 150 RON materialele si mana de lucru inca 200 RON si o sa dureze 2 zile.Dar nu la reprezentanta.Si la un prieten care are un atelier.
  • Geo_G

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Salutare,
Am de vopsit si eu bara fata + spate si niste mici puncte pe la aripa spate + haion. Masina mea este neagra.
Multumesc anticipat
Skip ads

  • _mihai_

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Postez aici pentru a nu deschide un nou thread.

Am o aripa spate infundata si tabla perforata in 2-3 locuri, proabil ca va fi destul de munca ( taiat, sudat vopsit, etc ).
Reparatiile le fac pe casco si inca am pitici pe creier si caut sa o fac la o reprezentanta
Intrebarea ar fi, unde ati avut experiente bune? Orice firma iti asigura garantie, insa conteaza omul care efectiv face treaba; cunoasteti oameni priceputi la tinichigerie care sa lucreze la Gtt/Radacini/etc ?

Multumesc mult!
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Marti ma duc la Erebus Bucuresti, pentru re-vopsit capota, si vedem cum iese...
  • _mihai_

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Eu la Radacini Vitan. Revin cu rezultatele.
  • stefan_moraru

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Avertisment Xandor Botosani. Evitati acest service, in ciuda omologarilor si certificarilor pe care le are. Nu va lasati impresionati ca e dealer Dacia-Renault.

Inlocuire si vopsire aripa stanga-fata, in noiembrie 2011, pe baza unui RCA. Dupa nici 3 ani de la inlocuire, vopseaua a inceput sa se desprinda, iar aripa sa fie cuprinsa de rugina de la interior spre exterior. Trebuie sa mentionez ca aripa dreapta-fata(pusa din fabrica) nu are nici macar un punct de rugina.

Foto aripa inlocuita:

Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
stefane, aia poate sa fie si pur si simplu din cauza calitatii reperului
Aia din fabrica e galvanizata si etc. Daca pe stanga asiguratorul a aprobat o suma de cacao, sau ti-a adus direct un reper din tabla ordinara... mama vopsitorului sa fie, tot nu ti-o poate feri de rugina
Amu na, pe de alta parte frumos ar fi fost sa te avertizeze ca ai un reper de-a bataia jocului pe masina...
  • stefan_moraru

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2014

  • Mesaj Privat
...Ce sa ma anunte ! Totusi bara nu are vopseaua sarita, si dpdv calitativ nu e nici la jumate cum era bara originala. Aceea era din plastic foarte flexibil, cea de-acum s-a crapat de la ger. Smile E dintr-un plastic foarte casant care se poate crapa la orice lovitura.

PS: Imi aduc aminte pretul total al facturii pt reparatia pe RCA. Aprox 6000 lei, si vorbim de anul 2011. S-au inlocuit: far stg, aripa stg-fata, bara, janta din otel+anvelopa Conti EcoContact, telescop stg-fata, indreptare capota si vopsire bara, capota si aripa. Din tot ce s-a vopsit, numai aripa are rugina.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pentru ca pe aripa arunca roata apa
Imi amintesc astra F-urile de la firma, la 2-3 ani trebuiau refacute aripile spate. La G-uri nu a mai fost bai, ca deja s-a folosit tabla galvanizata, s-a facut izolare, etc.
De aia zic, aripa ta e cel mai probabil dintr-o tabla ordinara. Bara nu are cum sa rugineasca, ca e din plastic...
  • stefan_moraru

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Cu siguranta ca e o aripa din tabla de calitate proasta. Voi cauta una originala la dezmembrari. Si o bara.
  • FlorinXER

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Salutare,

Si pe mine ma intereseaza un service autorizat Opel, in Bucuresti, care face si tinichigerie, si care lucreaza bine.

Masina: Opel Corsa E;
Daune: Bara spate crapata; Tabla indoita sub bara, senzor parcare spate bulit, altele;

Masina este in garantie;

RCA: Uniqa;

Va multumesc,
Florin
  • Andy-Opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2016

  • Mesaj Privat
@_mihai_: cum a iesit dupa revopsire la Radacini Vitan ?
  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Stie cineva un service bun Opel, specializat pe tinichigerie , in sectorul 5 din Bucuresti?
a inceput sa imi rugineasca capota motorului la Corsa D (intr-ul loc a cazut o piatra, iar in celalalt nu am avut avarie) si vreau sa revopsesc capota motorului cu totul.
La Radacini bd Timisoara parca nu m-as mai duce, e si scump si fac treaba de mantuiala.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR